
Több mint kétszáz kamerát vásárolna az önkormányzat
Fotó: Erdély Bálint Előd
Térfigyelő és forgalomirányításra alkalmas speciális kamerákra, illetve fiataloknak szánt környezetbarát, energiahatékony lakások megépítésére is pályázni fog Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – derült ki az önkormányzat pénteki, soron kívüli ülésén.
2022. május 20., 11:282022. május 20., 11:28
2022. május 20., 13:162022. május 20., 13:16
Százötven térfigyelő és hetvenkilenc speciális, forgalomirányításra is alkalmas kamerát szeretne vásárolni és felszereltetni a székelyudvarhelyi önkormányzat – hangzott el az első napirend bemutatásakor. A 2,8 millió lej értékű beruházás megvalósításáért pályázni fognak, amit a tanácsosok is helyeseltek.
Berde Zoltán, az RMDSZ frakcióvezetője azt kérte számon, hogy ha ilyen jellegű fejlesztésekben gondolkodik a város, akkor miért nem működik az okos parkolási rendszer a település központjában. Szerinte az is pénzkidobás volt.
Gálfi Árpád kijelentette, valóban nem működik a rendszer, de azt nem is vette át a polgármesteri hivatal – jelenleg a problémák tisztázása zajlik. Akkor fognak fizetni a kivitelezőnek, ha beindul a rendszer – szögezte le.
Hat lakásból álló, energiahatékony, környezetbarát társasházat építtetne a polgármesteri hivatal a fiatalok számára, amire a helyi képviselő-testület engedélyét kérte, hogy pályázhassanak az ehhez szükséges 2,1 millió lejért. A tanácsosok erre is igennel szavaztak.
Az RMDSZ politikai stabilitást és a kormányzás jelenlegi formátumban való folytatását akarja, Ilie Bolojan kormányfő vezetésével – jelentette ki szerdán Csoma Botond.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki a meteorológusok szerdán a rossz idő miatt: a magas hegyvidéken hóviharokra, az ország többi régiójában heves szélre kell számítani csütörtök reggelig.
A Richter-skála szerint 4-es erősségű földrengés történt szerdán 5 óra 28 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Videóüzenetben fordult a határon túli magyarokhoz Orbán Viktor miniszterelnök, aki közösségi oldalán közzétett bejegyzésében a választásokon való részvétel fontosságára hívta fel a figyelmet.
Akár több tízezer lejes bírság is járhat az illegális szemetelésért, ami nem éri meg, ha összehasonlítjuk a hulladékszállítás néhány száz lejes tételével. Mégis akadnak, akik tavak, folyók partján, erdők szélén dobják ki az építkezési törmeléket.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének véleményezése hiányában Alex Florențát javasolja a DIICOT főügyész-helyettesi tisztségére, Marius Voineagot a legfőbb ügyész helyettesi posztjára.
Visszavonta a Realitatea Plus műsorszolgáltatási engedélyét az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) – írja az Agerpres.
Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Több száz szankció, tucatnyi bevont jogosítvány és számos közlekedési bűncselekmény – ez a mérlege az ünnepi időszak rendőri ellenőrzéseinek Hargita megyében is.
Rendkívüli ülésen hozott döntéseket Gyergyószentmiklós képviselő-testülete két nagyvolumenű beruházás előkészítése kapcsán. A szándék szerint Gyilkostón a közművesítés kap új lendületet, és közel 4800 méternyi út korszerűsítése is közelebb került.
szóljon hozzá!