
Marosvásárhelyen felújított épületben fogadják a rászorulókat
Fotó: Haáz Vince
A Marosvásárhelyen működő éjszakai menhelyen más városból érkezőknek is ágyat biztosítanak, és az elmúlt napokban kissé megnőtt a bentlakók száma. Csíkszeredában már kedden az új helyen, Zsögödfürdőn fogadják azokat, akiknek melegedőre van szükségük.
Az elkövetkező napokra jóval fagypont alatti hőmérsékleteket, jelentősebb hideget jósoltak a meteorológusok.

Fagyos lesz a következő két éjszaka az ország egész területén, Erdély keleti régióiban mínusz 20, mínusz 21 fok is lehet – figyelmeztetett kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Ilyenkor a meleg otthonnal rendelkezők is odafigyelnek az éjszakai hőmérsékletekre, hát még azok, akik improvizált sátrakban, barakkokban, elhagyott épületekben húzzák meg magukat.
Marosvásárhelyen száz férőhelyes a hajléktalanszálló, de általában 20–25 állandó lakója van. Mint a városháza szociális osztályának vezetőjétől, Andreia Morarutól megtudtuk, az elmúlt napokban az átlagosnál több személy fordult hozzájuk, és érkeztek más településről, városból is.
A törvényes előírások értelmében télen mindenkit be kell fogadni, meghatározatlan időre – nyáron hét éjszakát tölthet az otthonban az, aki nem marosvásárhelyi. Megtudtuk, hogy keddre virradóan 30 személy volt a hajléktalanszállón, ők nappal el kell hagyják a szobákat, de az épületben, az ebédlőben maradhatnak. Andreia Moraru elmondta, hogy jól együttműködnek a helyi rendőrséggel és a mentőszolgálattal, és arra kérik a lakosságot, hogy jelezzék, ha este, éjszaka hajléktalan, rászoruló személyt látnak, hogy be tudják őket fogadni.
A marosvásárhelyi hajléktalanszálló elérhetőségei: 0265/253 234; 0365/422 575, a helyi rendőrség elérhetőségei: 0265/250760, WhatsApp-üzenetet lehet küldeni a 0723307126-os telefonszámra.
Csíkszeredában már kedden estétől a zsögödfürdői egykori vendéglő épületében, a volt oltóközpontban tölthetik az éjszakát azok a hajléktalanok, akik igénybe veszik a városháza által biztosított szállást. Mint Sógor Enikő alpolgármestertől megtudtuk, ahogy korábban, a Gyermek sétányon levő épületben, az új helyszínen is húsz helyet biztosítanak azoknak, akiknek nincs otthonuk.

Az egykori taplocai fiúbentlakás helyett másik két ingatlanba költöztetik a szociálisan rászoruló csíkszeredai családokat és a hajléktalanokat – döntött csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület. Még a héten kiürítik a szociális központ épületét.
Évek óta ennyi helyet tartanak fenn, hiszen ennyire van szükség. Ha a nagyon nagy hidegben még egy-két személy segítséget kér, azoknak is tudnak meleg helyet biztosítani, hiszen vannak pótágyak és matracok.
– közölte az elöljáró.
Zsögödfürdőn itt helyezik el a hajléktalanokat
Fotó: Pinti Attila
A meteorológusok előrejelzései szerint szerdára virradóan akár mínusz 15 Celsius-fok alá is csökkenhet az éjszakai hőmérséklet, és nappal sem emelkedik fagypont fölé. Egész héten az évszaknak megfelelő hideg időjárásra lehet számítani.
Hatósági felügyelet alá helyeztek egy Beszterce-Naszód megyei 17 éves fiút, akit három alkalommal is jogosítvány nélküli vezetésen értek a rendőrök.
A 2025-ös Szent Miklós Napok ünnepi dísztanácsülésének legkiemelkedőbb pillanata Fogarasy Mihály római katolikus erdélyi püspök post mortem díszpolgári címének átadása volt. Az önkormányzat számos további elismerést is átadott az arra érdemeseknek.
A Szent Balázs Alapítvány két alkalmazottal és mintegy ötven önkéntessel szervezi konferenciáit, működteti prevenciós és betegápolási programjait. Az önkéntesség világnapján a társadalmi felelősségvállalás szerepéről beszélgettünk.
A legfelsőbb bíróság pénteken úgy döntött, hogy megtámadja az alkotmánybíróságon a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezetet.
Újabb nagy névvel bővült a 2026-os Vibe Fesztivál fellépőinek listája: a szervezők bejelentették, hogy Azahriah is színpadra lép a július 2–5. között megtartandó Maros-parti rendezvényen.
Benyújtották pénteken a parlamentbe a Románia nem eladó – progresszisták nélküli kormány címet viselő bizalmatlansági indítványt, amelyben az Ilie Bolojan vezette kormány lemondását követelik a kezdeményezők.
Románia egyik legnagyobb turisztikai beruházásaként mutatták be a DraculaLandet, egy Bukarest közelében tervezett komplexumot, amely évente akár 3 millió látogatót vonzana tematikus parkjával és digitális újdonságaival.
Több riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a felerősödő szél miatt.
Nyilvánosságra hozták azt az elképesztő térfigyelő kamerás felvételt, amely rögzítette, ahogyan egy autó Nagyváradon átrepül egy körforgalmon, majd két másik jármű felett is.
El kell távolítani a Facebookról azt a kampányvideót, amelyiken az USR bukaresti időközi főpolgármester-választáson induló jelöltje, Cătălin Drulă Nicușor Dan államfő társaságában jelenik meg – döntötte el csütörtökön a bukaresti Városi Választási Iroda.
szóljon hozzá!