
Vegyes a fogadtatás: hétfőtől két hétre bezárnak az iskolák. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Kéthetes kényszervakációt rendelnek el hétfőtől minden óvodás és iskolás diák számára a koronavírus-járvány lassításának érdekében. A szülői társadalom vegyesen fogadta a hírt, van, aki üdvözli a döntést, más azonban nem tartja jó megoldásnak.
2021. október 22., 16:252021. október 22., 16:25
Klaus Iohannis államfő a koronavírus-járvány kezelésében illetékes kormányzati tisztségviselőkkel tartott tanácskozása utáni sajtónyilatkozatában szerda este kifejtette, az oktatási intézményeket erőteljesen érinti a járvány, a diákok és a tanügyi személyzet megfertőződése miatt. A terjedés lassításáért úgy döntöttek, hogy a jövő hétre esedékes, október 25-én kezdődő vakációt – amely eredetileg csak az óvodásoknak és kisiskolásoknak szólna – kiterjesztik az egyetem előtti oktatás minden szintjére (a közoktatásra), tehát az általános és középiskolások is vakációznak, sőt meg is duplázzák az eredeti szünidőt, amely így kéthetes lesz.
A döntést vegyes hozzáállással fogadta a szülők társadalma, erről számolt be lapunk megkeresésére Csíky Csengele, a Magyar Szülők Szövetségének elnöke is. Mint fogalmazott, azok a szülők, akik pedagógusok is egyben, kicsit más prizmán keresztül látják az oktatást. „Ebben a helyzetben
– mondta el Csíky Csengele. A többi szülő pedig két táborra oszlik, egyikük szintén üdvözli, és korábbra tette volna a kényszervakációt, akár felvállalva az online oktatást is. Másik része pedig ellenzi a kényszervakációt. Az utóbbi táborba tartoznak a kisgyerekes szülők, az a korosztály, akiknek a felügyeletét nehéz megoldani a dolgozó szülők mellett, és ide tartoznak a vizsga előtt álló nyolcadikos és tizenkettedikes gyerekek szülei.

Munkamegbeszélést folytatott a Cotroceni-palotában Klaus Iohannis államfő, valamint a kormány illetékesei a koronavírus-járvány kezeléséről. Az egyik döntés értelmében hétfőtől vakáció következik az egyetem előtti oktatásban, korosztálytól függetlenül.
„Mindenkinek megvan a maga igaza, de a helyzet az, hogy
Hatalmas a káosz a tanügyben, mert országos szinten is nagy a káosz. A kormánytalanság és a vezetőnélküliség ebben a nehéz állapotban nagyon rányomja bélyegét a társadalomra” – fejtette ki a Magyar Szülők Szövetségének elnöke. Hozzátéve, amit még érzékelnek szervezetként az az, hogy
egyre inkább elhagyja őket a higgadt gondolkodás. „Meg sem próbáljuk őket visszafogni, mert nincs erre kapacitásunk, sem jogunk. Ha nem történik valami az ország élén, akkor beláthatatlan következményei lehetnek” – tekintett előre Csíky Csengele.
A tanulók húsz százaléka tanul online
Az oktatási tárca szerdai adatai alapján az igazoltan koronavírus-fertőzöttek között jelenleg országszerte 16 168 óvodást és iskolást, valamint 5590 tanügyi alkalmazottat tartanak számon. Az online tanuló gyerekek száma összesen 587 434, amely az óvodások és iskolások összlétszámának körülbelül húsz százalékát teszi ki. Hargita megyében 95 osztály tanul online jelenleg, Maros megyében 321 osztályt érint az online tanrend a héten – az Alexandru Papiu Ilarian Főgimnázium mind a 36 osztálya online tanul.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!