A beteg egyéni hozzájárulásával és a biztosító részfinanszírozásával zajló kezelések július elsejétől kezdődhetnek meg a magánklinikákon. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Bevezeti az egyéni hozzájárulás lehetőségét július elsejétől az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, így a biztosítottaknak lehetősége lesz magánkórházakba menni kezelésekre, a költségek egy részét pedig az egészségbiztosítási pénztár finanszírozza. A lehetőség egyelőre a bennfekvéssel járó kezeléseket érinti.
2021. június 26., 09:512021. június 26., 09:51
2021. június 26., 18:512021. június 26., 18:51
Júliustól magánklinikákon is kezeltethetik magukat a kötelező egészségbiztosítással rendelkezők úgy, hogy a szolgáltatás költségeinek egy részét az Országos Egészségbiztosítási Pénztár finanszírozza.
Karda István, a Hargita Megyei Egészségbiztosítási Pénztár ügyvezető igazgatója érdeklődésünkre arról tájékoztatott, hogy ezt a lehetőséget már 2018-ban törvénybe foglalták, de az érvényesítésére csak most kerül sor. „Jelen formájában arról szól, hogy azokban a magánkórházakban, amelyek szerződéses viszonyban állnak az egészségbiztosítási pénztárral, kérhetnek egyéni hozzájárulást.
– részletezte az egyéni hozzájárulás fogalmát a megyei egészségbiztosítási pénztár ügyvezető igazgatója.
A szolgáltatások áráról a magánklinikák maguk döntenek – így az egyéni hozzájárulás költsége is klinikánként eltérő lehet –, de a költségekről tájékoztatniuk kell a pácienst a betegfelvétel előtt vagy egy konzultáció során. Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár vezetője, Adrian Gheorghe a Digi24 hírtelevíziónak a költségek megállapításáról azt nyilatkozta, hogy
Az új intézkedés, tehát a magánklinikán történő kezelés költségének a biztosító általi részbeni finanszírozása egyelőre csak
– emelte ki Karda István. Hargita megyében egyébként nincsenek olyan magánklinikák, amelyek bennfekvéses kezeléseket is végeznek, csak nagyobb egységek kirendeltségei működnek itt, amelyek járóbeteg-ellátást végeznek.
„Ők például egy brassói magánklinikán ugyanolyan ellátásban részesülnek majd, mint egy brassói beteg, ha a különbözetet fizetik, az alapárat pedig kifizeti a Brassó megyei egészségbiztosítási pénztár” – magyarázta Karda István. A megyei egészségbiztosítási pénztár ügyvezető igazgatója felvetésünkre elmondta, hogy elképzelhetőnek tartja azt is, hogy az új intézkedés ösztönözni fogja a magánegészségügyi szektorban a fejlesztéseket, tehát létrejöhetnek Hargita megyében is bennfekvéses kezeléseket végző magánklinikák.
A törvényszék ítélete szerint Călin Georgescu hatósági felügyelet alatt marad abban az ügyben, amelyben fasiszta, legionárius, rasszista vagy idegengyűlölő eszméket, koncepciókat vagy tanokat népszerűsítő kijelentések miatt állították bíróság elé.
Július első napjaiban izgalmas játék zajlott a 12 frekvencián sugárzó Rádió GaGa hullámain, ahol a hallgatók a Székelyhonnal nyerhettek.
Megvonná az alkotmánybíráktól a hivatali idejük lejártakor kapott juttatást a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) egy törvénytervezete.
Nemcsak Székelyföldön, országszerte problémákat okoz a digitalizált hulladékgyűjtő konténerek használata, amelyek szűk keresztmetszetű bedobónyílásaira, nehézkes kezelésére panaszkodnak a lakók, sokan pedig emiatt a földön hagyják a hulladékot.
Sepsiszentgyörgy önkormányzata frissítette a 35 év alatti fiatalokat célzó lakbértámogatási programját.
Lezuhant egy kis méretű repülőgép kedden a Hunyad megyei Szászváros közelében.
Rekordszámú jelölt vett részt az idei címzetes tanári vizsga írásbelijén, köztük több mint 7400 friss végzős. Székelyföldön mintegy 2500-an vizsgáztak, és legtöbben az óvodapedagógusi és tanítói állásokért szálltak versenybe.
A Szent Anna-tó szomszédságában létezett egy másik krátertó, ami vulkáni tevékenység következtében fokozatosan átalakult. A Mohos-tőzegláp területén ma is visszaköszön a jégkorszak: különleges növényeket, tószemeket csodálhatunk meg itt.
A hétfő késő esti FK Csíkszereda-Bukaresti Dinamo élvonalbeli labdarúgó-mérkőzés előtt a rendőrségnek petárdákat kellett elkoboznia, de vandalizmusról egyelőre nem érkezett panasz a Hargita megyei rendőrséghez.
Csak kerülőutakon lehet eljutni Oroszhegybe, hiszen hétfőn elbontották a veszélyessé vált fahidat Székelyszentkirályon a 134C jelzésű megyei úton. Remélhetőleg a tél beköszönte előtt megépül az új betonátkelő.
szóljon hozzá!