
Fotó: Haáz Vince
A Rotaract Club Téka kezdeményezésére a marosvásárhelyi polgármesteri hivatallal és a Solidaris Egyesülettel együttműködve, nem szokványos karácsonyfát állítottak a város főterén, a virágóra helyén. A fenyőfa formájú fahasábokból létrehozott építménnyel a rászorulókat szeretnék támogatni.
2021. december 13., 18:232021. december 13., 18:23
2021. december 14., 15:502021. december 14., 15:50
Kevesen tudják, hogy Marosvásárhelyen a virágóra helyén mi készül, a faállványokra, a keretek közé miért helyezik el a fahasábokat. Sok vicc született a Facebookon ezzel kapcsolatban, és sokan voltak azok is, akik nemtetszésüket fejezték ki a szokatlan építménnyel kapcsolatban.
Mint ismert, januártól nagy áremelkedések lesznek, ez pedig nagyon sok, szerény körülmények között élő családnak gondot fog okozni. A Rotaract Club Téka abból az elgondolásból, hogy segítsen a rászorulókon, vágott bele
Fotó: Haáz Vince
Ugron Gábor kezdeményező, a Rotaract Club Téka részéről a Székelyhonnak elmondta, a közjó érdekében indították el a projektet, hogy
A virágóránál megépülő jótékonysági karácsonyfa figyelmeztetés is egyben arra, hogy milyen sok család él szegénységben, a létminimum alatt. Ezért bárki, aki szeretne jótékonykodni, megteheti azt, akár úgy, hogy tűzifával járul hozzá a projekt megvalósításához, akár pénzadománnyal.
Fotó: Haáz Vince
Ahogy Ugron Gábor lapunknak kifejtette, a jótékonysági karácsonyfa mellett lesz egy faházikó, amely különböző meleg italokat lehet majd vásárolni. Az ebből befolyó pénz egy részét is a rászorulóknak adják, ugyanakkor egy urnát is elhelyeznek a pénzadományok számára.
A fahasábokból épült karácsonyfa tetején lesz egy kivilágított csillag, illetve a fát alulról is megvilágítják.
Fotó: Haáz Vince
Két ember égési sérüléseket szenvedett miután tűz ütött ki kedd este egy tömbházlakásban Sepsiszentgyörgyön. A tűzeset miatt negyven személyt kellett evakuálni a tömbházból.
Hirtelen esett össze egy idős férfi hétfőn Marosvásárhely egyik utcáján, egy önkéntes tűzoltó azonban éppen a helyszínen volt, és azonnal cselekedett, mellkaskompressziókkal hozta vissza az életbe a férfit.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) kedden ismertette az 112-es segélyhívó számra érkező hívások helymeghatározására szolgáló új rendszerét, valamint a hallássérült emberek számára a segélyszolgálat igénybevételét segítő opciót.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes a Digi24 hírtévének nyilatkozva kijelentette, hogy ha a helyzet kiéleződik, az RMDSZ megvizsgálhatja a kormányból való kilépés lehetőségét.
Felülvizsgálja a kulturális minisztérium az előadó-művészeti intézményeknél foglalkoztatottak munkaidő-nyilvántartására vonatkozó kísérleti tervet – ismertette Demeter András miniszter döntését a tárca keddi közleménye.
A legfelsőbb bíróság kéri az alkotmánybíróságtól, hogy forduljon az Európai Unió Bíróságához a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezet ügyében.
Hargita megye 83 tanintézetének több mint 220 kapcsolódó intézménye részesül új bútorzatban, taneszközökben és korszerű digitális felszerelésekben, az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) támogatásából.
Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa tájékoztatást tett közzé a 2026. április 12-én esedékes magyar országgyűlési választásokkal kapcsolatban a külhoni szavazókat érintő határidőkről és tudnivalókról.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden bejelentette, ellenzi a kórházi és a mentőszolgálati egészségügyi személyzet fizetésének 10 százalékos csökkentését.
A nagyszebeni törvényszékről a vajdahunyadira helyezik át az adóhatóság (ANAF) és a Iohannis család közötti per tárgyalását.
1 hozzászólás