
Fotó: László Ildikó
Távolabbi pontokról is el lehet jutni városi busszal a karácsonyi vásárba Székelyudvarhelyen, két járat a Bocskai Háznál, egy a Tompa László Általános iskolánál áll meg – tájékoztat az Urbana Rt. Facebook-bejegyzésében.
2024. december 13., 17:152024. december 13., 17:15
A 2-es, a 4-es és a 6-os járattal egyaránt el lehet jutni a karácsonyi vásárba Székelyudvarhelyen. A tájékoztatás szerint
a 2-es járat a Zöldliget lakóparkból indul és minden óra 12 percekor érkezik a Bocskai Háznál levő megállóba;
a 4-es járat Bethlenfalva végétől indul és minden óra 36 percekor van a Bocskai Háznál;
a 6-os járat a Napkelet lakópark felől a Szejkefürdő irányába halad és a Tompa László Általános Iskolánál minden óra 38 percekekor áll meg.
Idén a valaha volt legszebb karácsonyi vásárt ígérik Székelyudvarhelyen, amely vasárnap, december 15-én kezdődik és 22-ig lesz látogatható a Sétatérten.

Székelyudvarhely legfényesebb, legtöbb árussal kecsegtető karácsonyi vásárát ígéri az új városvezetés, ahol minden nap más fellépő és szabadtéri korcsolyapálya is várja a látogatókat – derült ki az eseményről tartott sajtótájékoztatón.
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Egy nő életét vesztette, miután kigyúlt az autójuk, amelyben férjével együtt tartózkodtak Bukarestben. A kisautó egy kétszemélyes elektromos jármű volt, egy üléssel elöl, egy másikkal hátul – írja a román sajtó.
Bűnügyi eljárás indult két férfi ellen, miután a közúti ellenőrzéskor egyikük hamis iratot mutatott fel, a másikuk ittasnak bizonyult.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
szóljon hozzá!