
Nem mindenkinek kell fizetnie a parkolásért Székelyudvarhelyen. Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nem vonatkozik a hadi és politikai foglyok, valamint azok elsőfokú leszármazottaira az új székelyudvarhelyi parkolási rendszer: a nekik járó ingyenes bérlet ugyanis lehetővé teszi, hogy állomásozzanak a város bármely parkolásra kijelölt területén parkolójegy vásárlása nélkül – beleértve az A zónát is.
2024. február 07., 19:482024. február 07., 19:48
2024. február 07., 21:312024. február 07., 21:31
Korábban már hosszasan cikkeztünk róla, hogy augusztus elsejétől új parkolási rendszer lépett érvénybe Székelyudvarhelyen, melynek értelmében senki nem válthat ki parkolóbérletet a város központi zónájában lévő parkolóhelyekre. Az átszervezés értelmében
Olvasói jelzés kapcsán annak érdeklődtünk utána, hogy a Szovjetunióba elhurcolt egykori hadifoglyok, a kommunista rendszer ellen fellépő volt politikai foglyok, erőszakkal kitelepítettek, vagy kényszerlakhelyre kötelezettek és – haláluk esetén – a leszármazottaik, akik a bonyolult ügyintézést követően részesülnek havi juttatásban, és különböző kedvezményekben – mint a helyi adók fizetése alóli mentesség, vagy ingyenes parkolás városszerte – kivételt képeznek-e az új szabályozás alól?

Akár havi illetményükkel egyenértékű juttatást is kaphatnak minden hónapban azok a túlnyomórészt már nyugdíjas személyek, akiknek elhunyt édesapjuk szovjet hadifogságban volt, vagy valamelyik már nem élő szülőjük politikai fogolyként, kitelepítettként, vagy kényszerlakhelyen szembesült a kommunista rendszer elnyomásával.
Mint Zörgő Noémitől, a városháza sajtószóvivőjétől megtudtuk, ebben az esetben kivételt tettek:
Magyarán, akinek jár a kedvezményes bérlet, továbbra is ingyenesen állomásozhat a központi parkolóhelyeken is.

A legtöbben nem örültek neki, amikor ismét bevezették, de a célt egyelőre elérte a csíkszeredai fizetős parkolási rendszer: könnyebb üres parkolóhelyet találni a városközpontban a visszajelzések szerint. A jegy- és bérletvásárlás akadálytalanul működik.
Ez a fajta kedvezmény a csíkszeredai fizetéses parkolásnál is érvényes, mint arról legutóbbi anyagunkban beszámoltunk, Csíkszeredában az ingyenes parkolásra különböző törvények alapján jogosult személyek (volt politikai foglyok, hadifoglyok, üldözöttek, illetve ezek gyermekei) 394, valamint más okból mentességet élvezők 25 ingyenes bérletet váltottak ki.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
Hosszú kihagyás után idén érkezik a biztonsági játéknak ígérkező Star Wars-film, de Steven Spielberg is visszatér egy idegeninváziós sci-fivel. De nem csak ezeket nézhetjük az előttünk álló hónapokban. Nyári moziajánló.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ október 9-18. között ötödik alkalommal szervezi meg a Kaptár dokumentumfilm-szemlét, amelybe 2020 után Romániában készült alkotásokkal nevezhetnek be a filmkészítők.
szóljon hozzá!