
A honlap mobilbarát, így okostelefonon is böngészhető
Fotó: Barabás Ákos
Az új évben megújult honlappal rukkolt elő Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala: a továbbra is udvarhely.ro webcímen elérhető internetes oldal a városháza más felületeinek arculatát „örökölte”, tartalmában azonban mind közül a legkomplexebb. Csütörtöktől már használható.
2019. január 10., 15:142019. január 10., 15:14
Facebook-oldala és saját applikációja is van Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának, azonban olyan platformra volt szükség, amelyen a városvezetés közléseinek nem kell versenybe szállniuk minden más poszttal – magyarázta Bíró Csaba, Gálfi Árpád polgármester kabinetvezetője.
– osztotta meg maga a polgármester, hozzátéve, hogy kiegészítésekre, bővítésre továbbra is van szükség és lehetőség, azonban a cél egy felhasználóbarát felület létrehozása, amelyen az érdeklődők hozzáférnek a várossal kapcsolatos minden hasznos információhoz.
A honlapon (akárcsak az UdvarhelyMa nevű applikációban) a Székelyudvarhelyen zajló vagy következő eseményekről kaphat naprakész információkat a böngésző, illetve
Az elektronikus ügyintézést segítendő továbbra is lehet a honlapon adóigazolást kérni, adózandó javainkról tájékozódni, helyi adókat és illetékeket, valamint közúti bírságokat fizetni.
A közérdekű információk (házasulandók névsora, adóhátralékkal rendelkezők listája, határozatok, határozattervezetek) mellett a hivatal különböző osztályainak irodánkénti elhelyezkedése, személyzeti felépítése is listázva van. Ugyanakkor
a lakosság segítésére pedig mindegyik űrlaphoz mintapéldányt is csatoltak a hivatal munkatársai, így nyújtva útbaigazítást a kitöltéshez.
Továbbra is böngészhetők a még aktív közbeszerzések, valamint a lejárt licitek is, újítás viszont, hogy beépített közbeszerzési értesítési rendszer is működik a honlapon: a licitek iránt érdeklődő vállalkozók feliratkozhatnak a hírlevélre, így minden őket érdeklő szegmensben kiírt eljárásról naprakészen kapnak tájékoztatást.
A hivatal és az alintézmények állásajánlatai mellett továbbá a felületen közvélemény-kutatás is fut majd, hiszen a városvezetésnek szándékában áll kikérni a székelyudvarhelyiek véleményét az őket érintő ügyekben – jegyezte meg Bíró Csaba. A felület román változata az odorhei.ro címen érhető el, az angol nyelvű honlap elkészítése még folyamatban van.
Fotó: Barabás Ákos
„Mintegy 44 ezer lejbe került a felület elkészítése, és közel 500 munkaórát ölelt fel” – matematikázott a kabinetvezető. A honlapot a székelyudvarhelyi Minic Studio készítette. Fontos, hogy a felület még kiegészítésekre szorul, az „utolsó simításokban”, illetve a jobbító szándékú észrevételekkel adatfrissítést kérhetnek a szemfüles székelyudvarhelyiek.
Jakab Attila városmenedzser hozzátette, az új honlap egy újabb eszköz a polgármesteri hivatal azon törekvéseinek megvalósítására, hogy a lakossággal való kommunikációt segítse, hiszen a cél elérni azt, hogy a székelyudvarhelyieknek minél kevesebbszer kelljen bemenniük a hivatalba ügyeik intézése érdekében.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
1 hozzászólás