
A honlap mobilbarát, így okostelefonon is böngészhető
Fotó: Barabás Ákos
Az új évben megújult honlappal rukkolt elő Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala: a továbbra is udvarhely.ro webcímen elérhető internetes oldal a városháza más felületeinek arculatát „örökölte”, tartalmában azonban mind közül a legkomplexebb. Csütörtöktől már használható.
2019. január 10., 15:142019. január 10., 15:14
Facebook-oldala és saját applikációja is van Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának, azonban olyan platformra volt szükség, amelyen a városvezetés közléseinek nem kell versenybe szállniuk minden más poszttal – magyarázta Bíró Csaba, Gálfi Árpád polgármester kabinetvezetője.
– osztotta meg maga a polgármester, hozzátéve, hogy kiegészítésekre, bővítésre továbbra is van szükség és lehetőség, azonban a cél egy felhasználóbarát felület létrehozása, amelyen az érdeklődők hozzáférnek a várossal kapcsolatos minden hasznos információhoz.
A honlapon (akárcsak az UdvarhelyMa nevű applikációban) a Székelyudvarhelyen zajló vagy következő eseményekről kaphat naprakész információkat a böngésző, illetve
Az elektronikus ügyintézést segítendő továbbra is lehet a honlapon adóigazolást kérni, adózandó javainkról tájékozódni, helyi adókat és illetékeket, valamint közúti bírságokat fizetni.
A közérdekű információk (házasulandók névsora, adóhátralékkal rendelkezők listája, határozatok, határozattervezetek) mellett a hivatal különböző osztályainak irodánkénti elhelyezkedése, személyzeti felépítése is listázva van. Ugyanakkor
a lakosság segítésére pedig mindegyik űrlaphoz mintapéldányt is csatoltak a hivatal munkatársai, így nyújtva útbaigazítást a kitöltéshez.
Továbbra is böngészhetők a még aktív közbeszerzések, valamint a lejárt licitek is, újítás viszont, hogy beépített közbeszerzési értesítési rendszer is működik a honlapon: a licitek iránt érdeklődő vállalkozók feliratkozhatnak a hírlevélre, így minden őket érdeklő szegmensben kiírt eljárásról naprakészen kapnak tájékoztatást.
A hivatal és az alintézmények állásajánlatai mellett továbbá a felületen közvélemény-kutatás is fut majd, hiszen a városvezetésnek szándékában áll kikérni a székelyudvarhelyiek véleményét az őket érintő ügyekben – jegyezte meg Bíró Csaba. A felület román változata az odorhei.ro címen érhető el, az angol nyelvű honlap elkészítése még folyamatban van.
Fotó: Barabás Ákos
„Mintegy 44 ezer lejbe került a felület elkészítése, és közel 500 munkaórát ölelt fel” – matematikázott a kabinetvezető. A honlapot a székelyudvarhelyi Minic Studio készítette. Fontos, hogy a felület még kiegészítésekre szorul, az „utolsó simításokban”, illetve a jobbító szándékú észrevételekkel adatfrissítést kérhetnek a szemfüles székelyudvarhelyiek.
Jakab Attila városmenedzser hozzátette, az új honlap egy újabb eszköz a polgármesteri hivatal azon törekvéseinek megvalósítására, hogy a lakossággal való kommunikációt segítse, hiszen a cél elérni azt, hogy a székelyudvarhelyieknek minél kevesebbszer kelljen bemenniük a hivatalba ügyeik intézése érdekében.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
1 hozzászólás