
A honlap mobilbarát, így okostelefonon is böngészhető
Fotó: Barabás Ákos
Az új évben megújult honlappal rukkolt elő Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala: a továbbra is udvarhely.ro webcímen elérhető internetes oldal a városháza más felületeinek arculatát „örökölte”, tartalmában azonban mind közül a legkomplexebb. Csütörtöktől már használható.
2019. január 10., 15:142019. január 10., 15:14
Facebook-oldala és saját applikációja is van Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának, azonban olyan platformra volt szükség, amelyen a városvezetés közléseinek nem kell versenybe szállniuk minden más poszttal – magyarázta Bíró Csaba, Gálfi Árpád polgármester kabinetvezetője.
– osztotta meg maga a polgármester, hozzátéve, hogy kiegészítésekre, bővítésre továbbra is van szükség és lehetőség, azonban a cél egy felhasználóbarát felület létrehozása, amelyen az érdeklődők hozzáférnek a várossal kapcsolatos minden hasznos információhoz.
A honlapon (akárcsak az UdvarhelyMa nevű applikációban) a Székelyudvarhelyen zajló vagy következő eseményekről kaphat naprakész információkat a böngésző, illetve
Az elektronikus ügyintézést segítendő továbbra is lehet a honlapon adóigazolást kérni, adózandó javainkról tájékozódni, helyi adókat és illetékeket, valamint közúti bírságokat fizetni.
A közérdekű információk (házasulandók névsora, adóhátralékkal rendelkezők listája, határozatok, határozattervezetek) mellett a hivatal különböző osztályainak irodánkénti elhelyezkedése, személyzeti felépítése is listázva van. Ugyanakkor
a lakosság segítésére pedig mindegyik űrlaphoz mintapéldányt is csatoltak a hivatal munkatársai, így nyújtva útbaigazítást a kitöltéshez.
Továbbra is böngészhetők a még aktív közbeszerzések, valamint a lejárt licitek is, újítás viszont, hogy beépített közbeszerzési értesítési rendszer is működik a honlapon: a licitek iránt érdeklődő vállalkozók feliratkozhatnak a hírlevélre, így minden őket érdeklő szegmensben kiírt eljárásról naprakészen kapnak tájékoztatást.
A hivatal és az alintézmények állásajánlatai mellett továbbá a felületen közvélemény-kutatás is fut majd, hiszen a városvezetésnek szándékában áll kikérni a székelyudvarhelyiek véleményét az őket érintő ügyekben – jegyezte meg Bíró Csaba. A felület román változata az odorhei.ro címen érhető el, az angol nyelvű honlap elkészítése még folyamatban van.
Fotó: Barabás Ákos
„Mintegy 44 ezer lejbe került a felület elkészítése, és közel 500 munkaórát ölelt fel” – matematikázott a kabinetvezető. A honlapot a székelyudvarhelyi Minic Studio készítette. Fontos, hogy a felület még kiegészítésekre szorul, az „utolsó simításokban”, illetve a jobbító szándékú észrevételekkel adatfrissítést kérhetnek a szemfüles székelyudvarhelyiek.
Jakab Attila városmenedzser hozzátette, az új honlap egy újabb eszköz a polgármesteri hivatal azon törekvéseinek megvalósítására, hogy a lakossággal való kommunikációt segítse, hiszen a cél elérni azt, hogy a székelyudvarhelyieknek minél kevesebbszer kelljen bemenniük a hivatalba ügyeik intézése érdekében.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
1 hozzászólás