
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Három személyautó és egy parkoló teherautó volt érintett a szerda délutáni szejkefürdői balesetben. Megkaptuk a rendőrségi jelentést.
2024. október 02., 20:112024. október 02., 20:11
2024. október 02., 20:122024. október 02., 20:12
A Hargita megyei rendőrség közlése szerint a baleset délután fél öt körül történt. Az előzetes vizsgálatokból az derült ki, hogy egy 73 éves, külföldi állampolgárságú nő a 13A jelzésű országútra kitérve – eddig tisztázatlan okokból – összeütközött egy 45 éves, nyikómalomfalvi férfi által vezetett személygépkocsival, amely Székelyudvarhely felől Farkaslaka irányába tartott.

Több autót érintő baleset történt szerdán délután Székelyudvarhely Szejkefürdő felőli kijáratánál.
Az ütközés következtében a férfi autója átsodródott az ellenkező irányú sávra, ahol összeütközött egy 70 éves, Maros megyei férfi által vezetett gépjárművel, amely ezután nekicsapódott az úttesten kívül parkoló teherautónak – tájékoztatott a Hargita megyei rendőrség sajtóosztálya. Hozzátették, a nyikómalomfalvi férfi, valamint a Maros megyei sofőr és az autójában ülő 53 éves női utas megsérült, őket orvosi kezelésre kórházba szállították.
Mindhárom gépjárművezetőt alkoholszondával tesztelték, amelynek eredménye szerint egyikük sem fogyasztott alkoholt. A forgalom körülbelül fél óráig váltakozva, egy sávon haladt. A rendőrök még vizsgálják a baleset okait és körülményeit.
Riasztást rendeltek el csütörtökön reggel az egyik costinești-i strandon, miután a turisták egy drón maradványait fedezték fel a tenger vizében, nagyon közel a parthoz. A hatóságok most intézkednek.
A Nuclearelectrica csütörtök reggel megkezdte a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának ellenőrzött leállítását.
Szabadlábon védekezhet az a sofőr, aki kedd este Brassó belvárosában a járdára hajtva három turistát gázolt el – közölte a brassói ügyészség.
A hadsereg radarrendszere csütörtökön 1 óra 27 perckor drónokat észlelt az ukrán–román folyami határ közelében, az ukrajnai Izmajil térségében. A román légierő két F-16-os vadászgépe felszállt a Borcea 86-os légibázisról – közölte a védelmi minisztérium.
Társulási szerződést készül kötni Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely a farcádi és a székelyudvarhelyi Lejtő utcai ivóvízhálózat bővítése és felújítása érdekében. A beruházásra pályázati forrást keresnének, az útfelújításról pedig csak később lehet szó.
Van elég tartalék az országos villamosenergia-rendszerben a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának leállása után kieső áram pótlására – tájékoztatott szerda este az energiaügyi minisztérium.
Románia túljutott az inflációs csúcson, és az éves infláció ősszel 5,5 százalék körüli szintre, év végére akár 5 százalék közelébe is csökkenhet, ha az új kormány nem hoz árfelhajtó intézkedéseket – nyilatkozta Adrian Negrescu gazdasági tanácsadó.
Háromnapos rendezvénysorozattal készül a magyar kormány az augusztus 20-i nemzet ünnepre, amelyen rövidebb lesz a tűzijáték a szokásosnál – mondta Magyar Éva kormányszóvivő a programokat ismertető szerdai budapesti rendezvényen.
Rendkívüli ülésen szavazta meg a képviselőház az RMDSZ törvénytervezetét, amely heti 8 tanórára csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
Közel ezer emberrel foglalkoztatnak kevesebbet a háromszéki cégek, mint egy évvel korábban – elemezte a háromszéki gazdaság fő számait a Kovászna megyei Kereskedelmi Kamara elnöke, Edler András.
szóljon hozzá!