
Színvonalas műsor, minőségi szórakoztatás, ízléses öltözék jellemezte a kedd esti palotabált
Fotó: Péter Ferenc Facebook-oldala
Szebbnél szebb nagyestélyi ruhákba öltözött hölgyek, elegáns, szmokingos férfiak, jó zene, színvonalas szórakoztató műsor, pezsgő és minőségi borok, különleges étrend, illetve a legprofibb szervezés jellemezte a Palotabált, amelyet első alkalommal szerveztek Marosvásárhelyen kedd este a Kultúrpalotában. Szerda reggelre már lebontották a kellékeket, kitakarítottak és előkészítették a helyszínt a filmfesztiválnak.
2017. november 08., 18:112017. november 08., 18:11
2017. november 08., 18:142017. november 08., 18:14
Mintha semmi nem történt volna, olyan most a Kultúrpalota – mondta érdeklődésünkre Fülöp Tímea, aki elismerően szólt a bálról, annak szervezői csapatáról. Az intézmény osztályvezetője szerint „minden várakozást felülmúlt” a Mercur Egyesület által szervezett kedd esti bál.
– részletezte, hozzátéve azt is, hogy az egész rendezvény alatt egy pohár el nem törött, a nagyterembe ételt nem vittek be és a szervezők percre pontosan tartották magukat a forgatókönyvhöz, minden a kitűzött időben kezdődött és este tizenegykor véget is ért.
A nagyteremben a földszinten, a nézőtér fölé egy úgynevezett táncparkettet szereltek, amelyre két oldalról, a színpadhoz közeli lépcsőkön, illetve középen az előcsarnokból lehetett felmenni. Erre az alkalomra megnyitották a legfelső karzatot is, hiszen a résztvevők létszáma szinte elérte a négyszázat, körülbelül kétszáz pár vett részt, illetve a zenészek, a táncosok, a pincérek.
A szervezők, közösen a Maros Megyei Múzeummal, a Kultúrpalotával, a Marosvásárhelyi Állami Filharmóniával és a Sporttánc Klubbal együttműködve az egykori – Bécsben, Budapesten vagy Temesváron tartott – bálok hangulatát, viseletét, táncait szerették volna megidézni, feleleveníteni – ami sikerült is. A szervezők a múzeumnak egy Aurel Ciupe-festményt adományoztak, illetve további gyűjtést szerveztek, hogy műtárgyakat, vagy értékes, a helytörténet számára fontos tárgyakat vásárolhassanak. Arról, hogy pontosan mennyi pénz gyűlt össze, a közeljövőben lehet adatokat megtudni, a bálon a felajánlók nevét és szándékát dokumentálták,
Az esten a sporttáncklub marosvásárhelyi világbajnok párosa is fellépett, illetve a klub legkisebb táncosaitól a tinédzserek és a felnőttek mutattak be műsort, amelyben korabeli társasági táncok szerepeltek, például bécsi keringő, polka. A Marosvásárhelyi Állami Filharmónia vegyeskarát Gheorghe Costin vezényelte, fellépett Irina Iordăchescu szoprán énekes és Cătălin Vasiliu tenor.
Az eseményre a belépők 250 és 350 lej között változtak, aki augusztus előtt vásárolta meg, az természetesen olcsóbban jutott hozzá. A résztvevők – akik úgy érezték, hogy tánctudásuk nem elég jó, tánckurzusra is beiratkozhattak.
– idézte a hangulatot Fülöp Tímea.
A szervezők ragaszkodtak a hagyományos báli viselethez, a hölgyeknél megengedtek némi lezserséget, csupán az volt a kikötés, hogy klasszikus, földig érő ruhában jelenjenek meg, a férfiaknak azonban szigorúan két viselet közül kellett választaniuk: frakk – fekete nadrág, fekete cipő, fehér mellény, fehér ing és fehér csokornyakkendő, vagy fekete szmoking – az előzőhöz hasonló nadrág, cipő és ing a kötelező fekete csokornyakkendővel.
Az esemény résztvevőit Péter Ferenc, a Maros megyei önkormányzat elnöke és Soós Zoltán, a múzeum igazgatója köszöntötte román, illetve magyar nyelven. A bálba este hat után kezdtek érkezni a meghívottak, fél hét és hét között mindenki megérkezett. „Öröm, hogy ilyen színvonalas rendezvényt sikerült Marosvásárhelyen megszervezni, hogy az emberek is civilizáltan, egy ilyen eseményhez méltóan viselkedtek” – mondta Fülöp Tímea, aki a műszaki dolgozókról is elismerően szólt, hiszen a bál lejárta után, a szerdán megkezdődött Alter-Native Nemzetközi Rövidfilmfesztiválra kellett előkészíteni a Kultúrpalotát. A filmvetítésekre már délelőtt elkészültek a technikával, sőt a szerda esti fellépésére már napközben próbálhatott Hobo is.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!