
Színvonalas műsor, minőségi szórakoztatás, ízléses öltözék jellemezte a kedd esti palotabált
Fotó: Péter Ferenc Facebook-oldala
Szebbnél szebb nagyestélyi ruhákba öltözött hölgyek, elegáns, szmokingos férfiak, jó zene, színvonalas szórakoztató műsor, pezsgő és minőségi borok, különleges étrend, illetve a legprofibb szervezés jellemezte a Palotabált, amelyet első alkalommal szerveztek Marosvásárhelyen kedd este a Kultúrpalotában. Szerda reggelre már lebontották a kellékeket, kitakarítottak és előkészítették a helyszínt a filmfesztiválnak.
2017. november 08., 18:112017. november 08., 18:11
2017. november 08., 18:142017. november 08., 18:14
Mintha semmi nem történt volna, olyan most a Kultúrpalota – mondta érdeklődésünkre Fülöp Tímea, aki elismerően szólt a bálról, annak szervezői csapatáról. Az intézmény osztályvezetője szerint „minden várakozást felülmúlt” a Mercur Egyesület által szervezett kedd esti bál.
– részletezte, hozzátéve azt is, hogy az egész rendezvény alatt egy pohár el nem törött, a nagyterembe ételt nem vittek be és a szervezők percre pontosan tartották magukat a forgatókönyvhöz, minden a kitűzött időben kezdődött és este tizenegykor véget is ért.
A nagyteremben a földszinten, a nézőtér fölé egy úgynevezett táncparkettet szereltek, amelyre két oldalról, a színpadhoz közeli lépcsőkön, illetve középen az előcsarnokból lehetett felmenni. Erre az alkalomra megnyitották a legfelső karzatot is, hiszen a résztvevők létszáma szinte elérte a négyszázat, körülbelül kétszáz pár vett részt, illetve a zenészek, a táncosok, a pincérek.
A szervezők, közösen a Maros Megyei Múzeummal, a Kultúrpalotával, a Marosvásárhelyi Állami Filharmóniával és a Sporttánc Klubbal együttműködve az egykori – Bécsben, Budapesten vagy Temesváron tartott – bálok hangulatát, viseletét, táncait szerették volna megidézni, feleleveníteni – ami sikerült is. A szervezők a múzeumnak egy Aurel Ciupe-festményt adományoztak, illetve további gyűjtést szerveztek, hogy műtárgyakat, vagy értékes, a helytörténet számára fontos tárgyakat vásárolhassanak. Arról, hogy pontosan mennyi pénz gyűlt össze, a közeljövőben lehet adatokat megtudni, a bálon a felajánlók nevét és szándékát dokumentálták,
Az esten a sporttáncklub marosvásárhelyi világbajnok párosa is fellépett, illetve a klub legkisebb táncosaitól a tinédzserek és a felnőttek mutattak be műsort, amelyben korabeli társasági táncok szerepeltek, például bécsi keringő, polka. A Marosvásárhelyi Állami Filharmónia vegyeskarát Gheorghe Costin vezényelte, fellépett Irina Iordăchescu szoprán énekes és Cătălin Vasiliu tenor.
Az eseményre a belépők 250 és 350 lej között változtak, aki augusztus előtt vásárolta meg, az természetesen olcsóbban jutott hozzá. A résztvevők – akik úgy érezték, hogy tánctudásuk nem elég jó, tánckurzusra is beiratkozhattak.
– idézte a hangulatot Fülöp Tímea.
A szervezők ragaszkodtak a hagyományos báli viselethez, a hölgyeknél megengedtek némi lezserséget, csupán az volt a kikötés, hogy klasszikus, földig érő ruhában jelenjenek meg, a férfiaknak azonban szigorúan két viselet közül kellett választaniuk: frakk – fekete nadrág, fekete cipő, fehér mellény, fehér ing és fehér csokornyakkendő, vagy fekete szmoking – az előzőhöz hasonló nadrág, cipő és ing a kötelező fekete csokornyakkendővel.
Az esemény résztvevőit Péter Ferenc, a Maros megyei önkormányzat elnöke és Soós Zoltán, a múzeum igazgatója köszöntötte román, illetve magyar nyelven. A bálba este hat után kezdtek érkezni a meghívottak, fél hét és hét között mindenki megérkezett. „Öröm, hogy ilyen színvonalas rendezvényt sikerült Marosvásárhelyen megszervezni, hogy az emberek is civilizáltan, egy ilyen eseményhez méltóan viselkedtek” – mondta Fülöp Tímea, aki a műszaki dolgozókról is elismerően szólt, hiszen a bál lejárta után, a szerdán megkezdődött Alter-Native Nemzetközi Rövidfilmfesztiválra kellett előkészíteni a Kultúrpalotát. A filmvetítésekre már délelőtt elkészültek a technikával, sőt a szerda esti fellépésére már napközben próbálhatott Hobo is.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
szóljon hozzá!