
Fotó: Erdély Bálint Előd
Június elsejétől ugyan több enyhítés is érvényre lépett, de a járványügyi szabályok lazításával egyre több helyzetben lehet szükségünk a védettséget igazoló iratokra. A letölthető igazolást QR-kóddal is ki lehet váltani: erre például a klubokban, a moziban vagy fesztiválokon, de akár egy-egy lagzin, nagyobb családi rendezvényen is szükségünk lehet.
2021. június 01., 21:152021. június 01., 21:15
A védettséget igazoló iratokat az adulti.renv.ro oldalon igényelhetjük: a pdf-formátumban letölthető dokumentumot az okostelefonunkra is elmenthetjük, így a védettségi igazolás mindig nálunk lehet. Ennél biztonságosabb módszer, ha az erre rendeltetett platformon QR-kódot kérünk: az egyéni kód érvényessége ugyanis 30 perc, de szükség esetén korlátlan alkalommal megújítható.
Regisztráljunk a vaccin.live oldalon a pirossal bekeretezett regisztrációs linkre kattintva. (Desktopképernyőre optimalizált felületet használtunk.)
Fotó: Székelyhon
Adjunk meg egy érvényes e-mail-címet és egy kódot. Erre az e-mail-címre fogják küldeni a regisztrálás befejezéséhez szükséges linket
Fotó: Székelyhon
Belépve a postafiókunkba, megtaláljuk az értesítőt: kattintsunk a pirossal bekeretezett gombra
Fotó: Székelyhon
Ezzel be is léptünk az adatfelületünkre, ahol a Creeaza un buletin gombra kattintva feltölthetjük az elektronikus igazolásunkat. Ha ilyenünk még nincs, akkor a papír alapú dokumentumot is beszkennelhetjük itt. Az oldalon egyébként tájékoztatót is kapunk, hogyan juthatunk az elektronikus oltásigazolásunk birtokába
Fotó: Székelyhon
Ha csatoltuk a pdf-dokumentumot, és elfogadtuk az elfogadnivalót, ellenőriztessük az irat hitelességét
Fotó: Székelyhon
Az iratnak alapesetben hitelesnek kell lennie. Mi megpróbáltuk egy régebb letöltött pdf-dokumentummal, aminek a fájlnevét korábban át is neveztük, azt nem fogadta el a rendszer. Új pdf-et kértünk, aminek nem írtuk át a fájlnevét, és így minden rendben volt. Máris rákattinthattunk a QR-kód generálása gombra
Fotó: Székelyhon
És meg is lett a kód, mint láthatjuk, 30 percig érvényes. Újabbat bármikor, bármennyiszer kérhetünk. (A képen látható QR-kódot kicseréltük egy illusztrációra, nem érdemes lefotózni és ezt használni. Inkább oltatni...)
Fotó: Székelyhon
A június 1-jétől életbe lépett új szabályozások szerint például szabadtéren már ezerfős kulturális vagy szórakoztató rendezvényt is lehet tartani, ha a résztvevők mind be vannak oltva, átestek a koronavírus-fertőzésen vagy van negatív koronavírustesztjük. A beltéri kulturális, szórakoztató rendezvényeken a kapacitás hetven százalékának megfelelő számú résztvevőt fogadhatnak, ha azok be vannak oltva. Jelentős változás, hogy
A sporteseményekre és éttermekbe, a mozikba és előadótermekbe a kapacitás száz százalékáig fogadhatják a nézőket, vendégeket, amennyiben azok mind be vannak oltva, illetve majdnem egy év után nyithattak újra a játszóházak: itt a gyerekek kísérőinek kell bizonyítaniuk, hogy be vannak oltva vagy átestek a betegségen.
Ugyancsak hónapok óta először nyithatnak a klubok és szórakozóhelyek a kapacitásuk ötven százalékával, és csakis oltott személyek számára, de a munkahelyi maszkviselést is eltörölték, amennyiben egy helyiségben legtöbb öt, oltással már rendelkező munkavállaló dolgozik.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
4 hozzászólás