
Korodi Attila és Borboly Csaba. Online ügyintézésre ösztönöznek az elöljárók
Fotó: Pinti Attila
A csíkszeredai és a Hargita megyei önkormányzat működésére és ügyfélfogadására is kihatással vannak a koronavírus-járvány megfékezése érdekében hétfőtől országosan elrendelt korlátozó intézkedések. A részletekről a két intézmény vezetője beszélt a sajtónak.
2021. október 26., 13:452021. október 26., 13:45
2021. október 26., 15:212021. október 26., 15:21
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere továbbra is nyitott városházát szeretne. „A szociális szolgáltatások az alapvető jogokhoz tartoznak, ezt a kormány is pontosította. Ezen a területen a család-, az idősgondozói, illetve a fűtéstámogatások ügyintézése ezután is személyes módon történik a városházán függetlenül attól, hogy rendelkezik-e az illető zöldigazolvánnyal vagy sem” – jelentette ki a polgármester, jelezve, hogy utóbbi esetében lehetőség van online leadásra is, a határidő november 20-a.

Ötszörös növekedésre számítanak a polgármesteri hivatalok, ami a fűtéspótlékra jogosultak számát illeti. Van, ahol már fogadják a kéréseket, máshol csak november elsejétől fogják. Íme, azok a kizáró jellegű követelmények, amelyeket nehéz teljesíteni.
A városvezető tájékoztatott arról is, hogy az adóosztály esetében a ghiseul.ro oldalon minden illeték, büntetés, illetve adó kifizethető,
A városházán meghirdetett versenyvizsgák sem maradnak el, hiszen ezek sürgősségi kategóriájú besorolást kaptak.

Íme összefoglalva, hogy milyen korlátozásokra számíthatunk hétfőtől. A kormánya elfogadta az erre vonatkozó határozatot, miután az Országos Vészhelyzeti Bizottságnál meghozták a szakmai és „más szempontokat is figyelembe vevő” döntéseket.
Az anyakönyvi osztályon a születés vagy az elhalálozás bejelentése, illetve a sírhelyigénylés szintén sürgősségi esetnek számít, így bárki bemehet, függetlenül a védettségtől.
Fotó: Pinti Attila
A személyi nyilvántartó esetében a személyi igazolványra a kérést csak zöldigazolvánnyal vagy negatív PCR-teszttel rendelkezők tehetik le,
Pontosították azt is, hogy az elmúlt időszakban leadott kérelmek alapján az igazolványok a védettség igazolása nélkül is átvehetők. Sürgősségi esetnek számít továbbá a 14 év alattiak számára az első személyi igazolvány kibocsátása, amellyel kapcsolatban jelenleg nincs korlátozás.
Borboly Csaba Hargita megyei tanácselnök az online ügyintézésre biztatta a lakosságot, amelyet az egységes info@hargitamegye.ro e-mail címen lehet megtenni. „Amennyiben mégis személyes ügyintézésre kerül sor,
– közölte. Az épület bejáratánál személyes konzultációt lehet igényelni a különböző hivatalokhoz, továbbá a területi irodákon keresztül segítenek letölteni a zöldigazolványokat.
Fotó: Pinti Attila
„Kisebb irodáinkban jelenleg egy, a nagyobbakban legfeljebb két ember dolgozhat, így áttértünk nagyrészt a távmunkára” – tudatta a tanácselnök, aki arra intette az érintetteket, hogy a következő hetekre tervezett átadásokat, ünnepségeket, programokat ütemezzék át az online térbe.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
5 hozzászólás