
Leghamarabb csak jövőre köthetnek szerződést az elkerülő út elkészíttetése érdekében
Fotó: Erdély Bálint Előd
Hamarosan közbeszerzési eljárást fog hirdetni Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala a Fenyéd és Szejkefürdő között elképzelt elkerülő út megvalósíthatósági tanulmányának elkészíttetése érdekében. Idén azonban már biztosan nem kezdődhet el a dokumentumok összeállítása az érvényben lévő állami megszorítások miatt.
2023. november 20., 09:462023. november 20., 09:46
2023. november 20., 09:542023. november 20., 09:54
Habár korábban úgy gondolták, hogy csak bővíteni kell a Fenyéd és a Szejkefürdő között elképzelt, mintegy hat kilométer hosszúra tervezett elkerülő út 2017-ben elkészült megvalósíthatósági tanulmányát,
– tudtuk meg korábban a Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának munkatársaitól. Ennek oka, hogy a dokumentumban számos költséges völgyhíd megépítése szerepelt, ugyanakkor a nyomvonal szerint a Fenyéd irányából érkező autósokat a dombgerincen át egyenesen a Szejkefürdőre irányítanák, ahol turisztikai fejlesztések zajlanak. Éppen ezért úgy döntöttek, hogy
Zörgő Noémi, a polgármesteri hivatal szóvivője tavasszal arról tájékoztatta lapunkat, hogy hamarosan közbeszerzési eljárást hirdet intézményük, hogy megbízható vállalkozót találjanak az új dokumentumok elkészítésére. Arról is szó volt, hogy
A procedúrán nyertes tervező elképzeléseit közvitára bocsátotta volna a hivatal – ez azonban mostanig nem valósult meg.
Eltelt a tavasz, a nyár és az ősz, ezért ismét érdeklődtünk a szóvivőtől, hogy hol tart a projekt. Az ő információi szerint
Ezt tudomásul véve az utóbbi időszakban több cégtől is árajánlatot kért intézményük, hogy azok alapján határozhassák meg a közbeszerzési eljáráson felkínált összeget. Így ugyanis elkerülhető, hogy több sikertelen eljárást folytassanak el.
Tudni kell azonban, hogy az önkormányzati kiadásokat korlátozó a 90. számú sürgősségi kormányrendelet miatt idén már nem lesz lehetősége a hivatalnak arra, hogy szerződést kössön az eljárás nyertesével. Ezt figyelembe véve
Az új megvalósíthatósági tanulmány elkészítését egymillió lejjel támogatta tavaly februárban Hargita Megye Tanácsa, amelyhez idén további 100 ezer lejt rendeltek a székelyudvarhelyi képviselők a helyi büdzséből. Bíró Barna Botond, a megyei tanács alelnöke kijelentette:
Szerinte nem ott vannak a gondok, ahonnan a támogatás érkezik, „hanem ott, ahol ezt nem tudják felhasználni”.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakciója a PSD és az AUR „szörnyszövetsége” elleni tiltakozásul nem vesz részt a bizalmatlansági indítványról szóló keddi szavazáson – jelentette be hétfőn Gabriel Andronache frakcióvezető.
Nicușor Dan szerint „kizárt” az a forgatókönyv, hogy Călin Georgescu kormányfő legyen, ha a parlament kedden megszavazza a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
A Prahova megyei hegyimentők szerint nagyon magas a lavinaveszély a Bucsecs-hegység meredek völgyeiben, és mindenkinek azt tanácsolják, hogy kerüljék a magashegyi túraútvonalakat és a meredek lejtőket.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti képviselői és szenátorai kedden jelen lesznek a parlament két házának együttes ülésén, de nem szavaznak a bizalmatlansági indítványról – jelentette be hétfőn Dominic Fritz pártelnök.
Hétfőn is emelkedett az üzemanyagok ára, az újabb drágulással pedig minden üzemanyagtöltő-állomáson 9 lej fölött lehet csak tankolni a benzin literét.
Házkutatást tartottak hétfőn Maros megyében egy 2021 és 2026 között történt többszörös sikkasztás ügyében, amely során 136 ezer lejjel károsítottak meg egy állami intézményt – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Az RMDSZ parlamenti képviselői és szenátorai jelen lesznek az ülésteremben a bizalmatlansági indítvány vitáján, de nem fognak szavazni – jelentette be hétfőn Kelemen Hunor.
Felmelegszik az idő az egész országban, a nappali értékek egyes régiókban akár a 28 Celsius-fokot is elérhetik, míg az éjszakai minimumok több helyen is csak 12–13 fokig esnek vissza.
Két ittas sofőrt és egy bejegyzetlen gépjárművel közlekedőt is lefüleltek a rendőrök Gyergyó- és Udvarhelyszéken a hosszú hétvége folyamán.
szóljon hozzá!