
Elkerülni Székelyudvarhelyt. Tehermentesítenék a várost
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nem bizonyultak megfelelőnek az öt évvel ezelőtt összeállított tervek, ezért új megvalósíthatósági tanulmányt készíttet Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala a Szejkefürdő és Fenyéd között elképzelt elkerülőút létrehozása érdekében.
2023. március 26., 10:202023. március 26., 10:20
Többször is számonkérték az elmúlt hónapokban a székelyudvarhelyi városvezetést a helyi önkormányzati képviselők, hogy miért nem készült el a Szejkefürdő és Fenyéd közötti elkerülőút megvalósíthatósági tanulmánya – annak ellenére sem, hogy erre egymillió lejes támogatást kapott tavaly az intézmény Hargita Megye Tanácsától.
Az eredeti elképzelés szerint csak bővíteni kellett volna azt a 2017-ben elkészült tervet, amely az említett elkerülőút létrehozását taglalja, ám időközben kiderült, hogy a dokumentum nem felel meg a célnak.
Zörgő Noémi, Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának szóvivője lapunknak elmondta, egyrészt problémát jelent, hogy
De az sem mellékes, hogy a meghatározott nyomvonal szerint a Fenyéd irányából érkező autósokat a közeli dombgerincen át – ahol mezei út található – pontosan a Szejkefürdőre irányítanák, ahol jelenleg is turisztikai fejlesztések zajlanak. Ez pedig nem szerencsés megoldás – vélik.
Mindezeket számba véve döntötte el a városvezetés, hogy jövő hónap elejéig
– közölte Zörgő Noémi. Ami pedig a forgalomelterelést illeti, minden jelentkezőtől három megoldási javaslatot fognak kérni. „Az a cél, hogy
– jelentette ki. Az is fontos, hogy racionalizáltak legyenek a költségek, valamint a nyomvonal ne zavarja a Szejkefürdőn zajló turisztikai fejlesztéseket. A beérkezett elképzeléseket közvitára fogja bocsátani a polgármesteri hivatal, valamint az önkormányzati képviselőkkel is tárgyalnak róla – így fogják eldönteni, hogy melyik a legjobb változat.
Az új dokumentum elkészíttetésére 1,1 millió lejt fognak felajánlani, amiből 100 ezer lejt a helyi költségvetésből, a többit a megyei tanács támogatásából finanszíroznak.
Utcán sétáló kendőzött szépségekről ír a korabeli sajtó Gyergyószentmiklós vonatkozásban, Csíkszeredában szálloda is fungált bordélyként. Bizony, e tekintetben Csík vármegyében sem voltak szemérmesebbek az emberek, mint máshol Székelyföldön.
A magyarországi országgyűlési választásokon leadott összes szavazatot megszámolták szombatra, a Tisza pedig növelni tudta a képviselői mandátumainak számát, a kétharmad pedig még egyértelműbb lett.
A Magyar Polgári Erő (MPE) a Magyarországon „ellenzékbe kényszerült nemzeti pártok” mellett marad – közölte szombaton a párt ügyvivő elnöksége.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
1 hozzászólás