
Leghamarabb csak jövőre köthetnek szerződést az elkerülő út elkészíttetése érdekében
Fotó: Erdély Bálint Előd
Hamarosan közbeszerzési eljárást fog hirdetni Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala a Fenyéd és Szejkefürdő között elképzelt elkerülő út megvalósíthatósági tanulmányának elkészíttetése érdekében. Idén azonban már biztosan nem kezdődhet el a dokumentumok összeállítása az érvényben lévő állami megszorítások miatt.
2023. november 20., 09:462023. november 20., 09:46
2023. november 20., 09:542023. november 20., 09:54
Habár korábban úgy gondolták, hogy csak bővíteni kell a Fenyéd és a Szejkefürdő között elképzelt, mintegy hat kilométer hosszúra tervezett elkerülő út 2017-ben elkészült megvalósíthatósági tanulmányát,
– tudtuk meg korábban a Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának munkatársaitól. Ennek oka, hogy a dokumentumban számos költséges völgyhíd megépítése szerepelt, ugyanakkor a nyomvonal szerint a Fenyéd irányából érkező autósokat a dombgerincen át egyenesen a Szejkefürdőre irányítanák, ahol turisztikai fejlesztések zajlanak. Éppen ezért úgy döntöttek, hogy
Zörgő Noémi, a polgármesteri hivatal szóvivője tavasszal arról tájékoztatta lapunkat, hogy hamarosan közbeszerzési eljárást hirdet intézményük, hogy megbízható vállalkozót találjanak az új dokumentumok elkészítésére. Arról is szó volt, hogy
A procedúrán nyertes tervező elképzeléseit közvitára bocsátotta volna a hivatal – ez azonban mostanig nem valósult meg.
Eltelt a tavasz, a nyár és az ősz, ezért ismét érdeklődtünk a szóvivőtől, hogy hol tart a projekt. Az ő információi szerint
Ezt tudomásul véve az utóbbi időszakban több cégtől is árajánlatot kért intézményük, hogy azok alapján határozhassák meg a közbeszerzési eljáráson felkínált összeget. Így ugyanis elkerülhető, hogy több sikertelen eljárást folytassanak el.
Tudni kell azonban, hogy az önkormányzati kiadásokat korlátozó a 90. számú sürgősségi kormányrendelet miatt idén már nem lesz lehetősége a hivatalnak arra, hogy szerződést kössön az eljárás nyertesével. Ezt figyelembe véve
Az új megvalósíthatósági tanulmány elkészítését egymillió lejjel támogatta tavaly februárban Hargita Megye Tanácsa, amelyhez idén további 100 ezer lejt rendeltek a székelyudvarhelyi képviselők a helyi büdzséből. Bíró Barna Botond, a megyei tanács alelnöke kijelentette:
Szerinte nem ott vannak a gondok, ahonnan a támogatás érkezik, „hanem ott, ahol ezt nem tudják felhasználni”.
Minisztereihez hasonlóan Orbán Viktor volt kormányfő is eladományozza a neki járó végkielégítést.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökével, Ilie Bolojannal tárgyalt szombaton Temesváron a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga jelzésű riasztást adott ki felhőszakadás miatt öt megyére, és sárga jelzésű riasztást felhőszakadás, jégeső és viharos szél miatt 19 megyére, valamint Bukarestre.
Több településen is medvék jelenléte miatt riasztotta a lakosságot a Hargita megyei katasztrófavédelem az elmúlt napokban. A párzási időszakban a vadállatok gyakrabban tűnnek fel a települések közelében, és napközben is aktívabbak a megszokottnál.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök egyeztetést ígért a pénzügyminisztérium képviselőivel az e-Factura rendszer kiterjesztéséről, megvizsgálják, feltétlenül szükséges-e bevezetni az intézkedést a kisvállalkozást működtető magánszemélyek esetében is.
A Bucsecs-hegység magashegyi túraútvonalai még zárva maradnak ebben az időszakban, figyelembe véve, hogy az Omu-csúcson a hóréteg vastagsága meghaladja a másfél métert, és a hétvégén ismét havazás várható.
Hantavírus-fertőzést igazoltak pénteken egy betegnél az aradi megyei sürgősségi kórházban, de állapota jó. A PCR-teszt pozitív lett, a vírus törzsét azonban egyelőre nem azonosították.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Szövetségi Képviselők Tanácsának Kolozsváron tartott ülése után kijelentette, a szövetség elsődleges célja a korábbi kormánykoalíció újraalakítása, de nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy az RMDSZ ellenzékbe vonuljon.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
szóljon hozzá!