
Fotó: Borbély Fanni
A Honeybeast nem tartja magát zárkózottnak, számukra rendkívül fontos, hogy a rajongóikkal személyes kapcsolatot tudjanak kialakítani. Közönségtalálkozón beszéltek a dalszerzés folyamatáról, az együttes dinamikájáról, és arról, hogy őket Erdély mindig feltölti.
2024. július 24., 18:472024. július 24., 18:47
2024. július 24., 20:002024. július 24., 20:00
A 33. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor második napját írjuk, helyszín: MIT-sátor. Esemény: a Honeybeast együttessel beszélget a Rádió GaGa. Az együttes tagjai alázattal ültek a fesztiválozók előtt és arról beszéltek, hogy mi jellemzi őket, milyen álmokat dédelgetnek, továbbá, hogy milyen érzés számukra a külhazában játszani.
Vágyakkal teli, lendületes csapat és mindenekfölött szerények: pár szóban ekképp jellemezhetnénk a magyarországi együttest. Számukra az egység a legfontosabb, az összetartozás és az egyenjogúság egymás között. Ezt példázza az a tény is, hogy dalaikat közösen szerzik, a komponálás folyamatában egyenlően vesznek részt, persze ki-ki a maga szerepét betöltve. Az sem akadály számukra, hogy az együttes összetételét illetően az énekes egyedüli nőként állja a sarat a férfiak között.
Fotó: Borbély Fanni
A dalaik is ezt tükrözik, Bencsik-Kovács Zoltán, a zenekar gitárosa szerint
Mint mondta, sokan bújnak a másik nem testébe, ha művészetről van szó, így dalszerzőként nem akadály neki, ha női szemszögből kell megközelítenie egy témát.
Fotó: Borbély Fanni
A Honeybeast tíz éve áll már színpadon, 2014 óta állandóan turnézik – leszámítva a koronavírus okozta lezárások idejét. Ennek ellenére a lelkesedésük nem lankad, mint mondták, nem tartanak attól, hogy valaha is kiégnének. A színpadon is minden érzelmet átélnek: sokszor elérzékenyülnek, feldobódnak, átveszik a közönség hangulatát.
Tarján Zsófia, az együttes énekese szerint számukra a legnagyobb öröm, amikor érezni lehet a közönségen a hálát, ha megtörténik az egymásrahangolódás a közönség és az együttes között.
A szerdai beszélgetésen megosztották a legmaradandóbb koncertélményüket is, ami nem máshol volt mint Kolozsváron. Éppen a Maradok című dalukat játszották, amikor a többezres közönség egyszerre énekelte a refrént.
Fotó: Borbély Fanni
Az együttes tagjai erre úgy emlékeznek, mint a legmeghatóbb koncertpillanatukra, hiszen a kisebbségi magyarok és az anyaországiak együtt élhették át az összetartozás érzését. Ezért,
mint mondták, Erdély mindig feltölti őket.
A Honeybeast tagjai reménytelien gondolnak a jövőre, nem tervezik a leállásukat. Ezt az is bizonyítja, hogy ősszel új lemezt dobnak piacra, aminek előfutáraként már megjelent a Másnap és a Pillangó című daluk.
Fotó: Borbély Fanni
Felmerült a mesterséges intelligencia térhódításának kérdése is, de a gitáros határozott választ adott arra a kérdésre, hogy félnek-e a pótolhatóságuktól. „A zenéhez lélek kell, ami az MI-nek nincs, s amúgy is, az MI nem tud koncertezni, ugyanis a koncerthez húsvér emberek kellenek és az együttes energiájuk.”
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Vizsgálatot indított a bukaresti Rahova börtönben az Országos Büntetés-végrehajtási Igazgatóság (ANP) és az igazságügyi minisztérium, miután egy emberölésért elítélt török állampolgár nem tért vissza a számára engedélyezett eltávozásról.
A csenei gyermekgyilkosságban érintett 13 éves fiú jelenleg a családja által választott lakóhelyen tartózkodik, a Temes megyei Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (DGASPC) felügyelete alatt – nyilatkozta hétfőn intézmény szóvivője.
Mintegy 300–400 ember vett részt hétfő délután az Erdélyi Magyar Szövetség helyi önkormányzati képviselői által kezdeményezett „adóellenes” tüntetésen. Néhány szórványos bekiabálástól eltekintve a megmozdulás békésen zajlott.
Munkacsoportot hozott létre az igazságügyi minisztérium a büntethetőség alsó korhatárának felülvizsgálatára – jelentette be hétfőn Radu Marinescu tárcavezető.
Az erdélyi Nagysinken (Cincu) működő NATO-támaszpont lőtere lesz a katonai szövetség most kezdődő, Dynamic Front 26 elnevezésű többnemzetiségű tüzérségi hadgyakorlatának egyik helyszíne – közölte hétfőn a román védelmi minisztérium (MAPN).
Óvatosságra inti a sofőröket és a gyalogosokat Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere, hiszen a hétfő reggeli után újabb jegesedés várható az ónos eső miatt a megyeszékhelyen.
Ilie Bolojan miniszterelnökkel tárgyalt hétfőn Nicușor Dan államfő a Cotroceni-palotában. Az elnöki hivatal közleménye szerint a kormányfő közelgő németországi látogatásának előkészítéséről és Románia 2026-os költségvetéséről is egyeztettek.
Január 27-e az emberiség egyik legnagyobb tragédiájára való emlékezés és reflektálás napja – hangsúlyozta a holokauszt nemzetközi emléknapja alkalmából hétfőn közzétett üzenetében Nicușor Dan.
Halálos kimenetelű baleset történt Gyergyóremete közelében szombaton, amikor az autó után vonatott szán felborult.
Közzétették a január utolsó, illetve február első hetére vonatkozó friss időjárás-előrejelzést.
szóljon hozzá!