
Az adót akár online is ki lehet fizetni otthonról, így könnyedén elkerülhető a sorban állás
Fotó: Magyari Hunor
Akik a teljes évi adót befizetik március végéig, tízszázalékos adókedvezményben részesülnek, online ügyintézés esetén pedig még a sorban állást is el lehet kerülni – olvasható Székelyudvarhely önkormányzatának honlapján.
2025. január 10., 17:442025. január 10., 17:44
Befejeződött a 2024-es esztendő zárása, így hétfőtől, január 13-tól ismét minden funkcióval együtt üzemelni fog a számítógépes rendszer, lehetőséget teremtve a 2025-re vonatkozó adók és illetékek befizetésére. Azok a személyek, akik a teljes éves adót befizetik 2025. március 31-ig, tízszázalékos adókedvezményben részesülnek – írják.
A www.ghiseul.ro oldalon vagy az Avansis Mobile alkalmazással most egyszerűen, gyorsan lehet befizetni az adót otthonról, sorban állás nélkül.
Ugyanakkor banki átutalással, illetve a polgármesteri hivatal pénztáraiban készpénz vagy bankkártya használatával is, de lehetőség van a Román Posta kirendeltségeinél is intézni az adóügyeket.
A 22 kihelyezett StartPay és 14 darab SelfPay automatán is elérhető a város különböző pontjain az adók és illetékek befizetésének lehetősége. Az elérhető automaták listáját ide kattintva találják.
A polgármesteri hivatal pénztáraiban a következő nyitvatartással állnak az érintettek rendelkezésre:
a városháza épületében működő pénztár hétfőtől csütörtökig 8 és 14.30, pénteken 8 és 12 óra között van nyitva,
a Bethlen-negyedi pénztár kedden és csütörtökön 8 és 12 óra között tart nyitva.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
szóljon hozzá!