Fotó: László Ildikó
Új telefonos alkalmazáson, vagyis applikáción lehet Székelyudvarhelyen adóügyeket intézni és követni a beadott dokumentumokat. Az új felület ugyanakkor megkönnyíti a városban észlelt műszaki problémák bejelentését is a polgármesteri hivatal felé.
2024. július 16., 10:282024. július 16., 10:28
2024. július 16., 10:582024. július 16., 10:58
Új telefonos applikációval jelentkezett a székelyudvarhelyi városháza, amelyen keresztül az adóügyeket lehet intézni, emellett a beadott kérések stádiuma is követhető, valamint
– olvasható a Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal Facebook-oldalán.
Még évekkel ezelőtt, 2018-ban létrehoztak egy felületet, amelynek segítségével közintézményekről, közszolgáltatásokról, eseményekről tájékozódhattak a városlakók, friss híreket olvashattak az érdeklődők, illetve általa egyszerűbben és gyorsan jelezhetők voltak a városban észlelt, a polgármesteri hivatal hatáskörébe tartozó problémák is, mint például
Az akkori platformot a magyarországi Törökbálint testvérváros ajándékozta Székelyudvarhelynek, és népszerűnek is bizonyult: több, a platformon jelzett problémát is sikerült megoldania a polgármesteri hivatalnak.
– részletezte a Székelyhon megkeresésére Zörgő Noémi, a városháza szóvivője.
„Már annyira »elhaladt« a technika, hogy azt az applikációt nem tudtuk fenntartani” – mondta. Hozzátette, ugyan sokáig dolgoztak azon, hogy megtartsák és felújítsák a meglévő rendszert, mégsem sikerült, ezért döntöttek egy teljesen új applikáció létrehozása mellett.
A szóvivőtől megtudtuk, hogy ugyan sok bejelentés érkezett a korábbi applikáción keresztül is, azok teljesen névtelenül érkeztek, és sokszor pontatlanok is voltak, így
Így nehezebb volt kiszűrni a komolytalan és nem reális bejelentéseket.
Az új applikáció kiküszöböli a névtelenséget, hiszen a belépésnél elkéri a felhasználó adatait, így kontrolláltabb lehet a rendszer működése, nem kell több felhasználófiókot létrehozni, mindemellett a bejelentések így hivatalossá is válnak, ami alapján a városháza munkatársai lépéseket tudnak tenni – tudtuk meg.
Az Avansis Mobile nevű alkalmazás egyaránt letölthető az App Store-ból és a Play Áruházból.
Mivel a Bagossy Brothers Company: Csillag az égen koncertjének szolgál helyszínéül a csíksomlyói nyereg, ezért újból „medvementesítik” a helyszínt, ahogy a csíksomlyói búcsú előtt is tették.
Ha egy magyar diák idén azt mondja, hogy jól sikerült a román érettségije, az azt jelenti, hogy elég jól beszéli a többség nyelvét. Az idei tételek pont erről szóltak: mennyire értik és tudják használni a román nyelvet a magyar diákok.
Súlyos sérülésekkel kórházba került egy 15 éves, nyolcadik osztályt befejező diáklány, miután péntek délután kiugrott egy lupényi iskola második emeleti ablakából.
Hatósági felügyelet alatt marad Călin Georgescu, miután Bukarest első kerületének bírósága elutasította az intézkedés meghosszabbítása elleni fellebbezését. A döntés végleges.
Június 14-én rendhagyó zenei esemény lesz Csíksomlyón: a Bagossy Brothers Company ad koncertet „Csillag az égen” címmel. Ez az egyetlen koncert ezzel a műsorral egész Erdélyben, exkluzív helyszínen, a csíksomlyói nyeregben.
Egészségügyi állapota miatt Ion Iliescu volt államfőt továbbra is intenzív osztályon kell kezelni, ahol magas szintű orvosi ellátásban részesül – közölte pénteken a Facebook-oldalán a bukaresti Agrippa Ionescu sürgősségi kórház.
Áprilisban márciushoz képest 44 lejjel, azaz -0,8 százalékkal 5647 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 9415 lej volt, 80 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Nem tágít a medve a Csíkszeredához tartozó Szécsenyből, ezúttal fényes nappal, péntek délelőtt bukkant fel lakott területen a vadállat.
Spontán tüntetést tartottak péntek délelőtt a parajdi sóbánya előtt a Salrom alvállalkozójának számító Sal Sind Kft. alkalmazottai, kártérítést követelve az elbocsátásuk miatt.
Elfogyóban vannak a vízhálózati tartalékok Dicsőszentmártonban, miután péntek reggel lezárták a Kis-Küküllő vizének bevezetését a helyi vízműhöz. A vízellátást ideiglenesen vízosztó pontokon keresztül biztosítják.
2 hozzászólás