
Fotó: Haáz Vince
Idén ősztől marosvásárhelyi zeneszerzőkkel és munkásságukkal ismerkedhetnek meg a zenekedvelők az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány szervezésében Marosvásárhelyen. Az első alkalom kedden 18 órakor veszi kezdetét.
2024. november 12., 09:002024. november 12., 09:00
2024. november 12., 09:042024. november 12., 09:04
Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány által szervezett hangverseny-sorozat első alkalmával 6 zeneszerző – Metz Albert, László Árpád, Láni Oszkár, Chovan Richard, Zeno Vancea, Trózner József – műveit hallgathatják az érdeklődők.
Előadók a Tiberius Vonósnégyes, Móriczi Melinda (zongora), Trozner Kincső (szoprán), Bordos Csilla (zongora), Bartha Lajos (hegedű), Tasi Nóra, a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia férfikara, vezényel Albert Zsuzsa. A műsor összeállítója Csíky Boldizsár, a műsort ismerteti Kovács Zsuzsa.
„Kulturális hagyományaink ápolása, ismerve annak erős identitás-őrző tulajdonságait, ma kiemelten fontos feladatunk. Helyet kér ebben a zenei múlt értékes öröksége a maga stiláris, tartalmi és eszközbeli kiteljesedésével és ránk hagyott tanulságaival.
– vallja Csíky Boldizsár.
A koncertsorozat első alkalmát kedden 18 órakor az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány Bartók Béla termében rendezik meg.
Az elkövetkező napokban enyhe felmelegedés várható, így vékonyodhatnak a tavakon, folyókon a jégrétegek. A hatóságok figyelmeztetnek: ne menjünk rá a jégre.
A Leoni vállalat aradi gépkocsialkatrész-gyártó üzeme értesítette az Arad megyei munkaerő-elhelyezési ügynökséget, hogy 465 alkalmazottjától válik meg a decemberben bejelentett leépítések keretében. Az első munkaszerződéseket márciusban bontják fel.
Májusban vélhetően általános sztrájkba lépnek a közoktatásban dolgozók – nyilatkozta a Társadalmi Párbeszéd Bizottság csütörtöki ülésén a Tanügyi Szakszervezetek Ligájának Botoșani megyei elnöke.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
A Biológiai Tudományok Osztályához kapcsolódó új köztestületi tagjává avatta a Magyar Tudományos Akadémia a kézdivásárhelyi dr. Tóth Piroskát, a vizes élőhelyek specialistáját.
Tavaly több mint 5,2 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és megközelítőleg 387 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
A Temes megyei ügyészég 24 órára őrizetbe vette minősített emberölésért és holttestgyalázásért a 15 éves csenei fiú meggyilkolásával gyanúsított két kiskorút, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
A kormány dolgozik a 2026-os állami költségvetésen, amely reális alapokra fog támaszkodni – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
szóljon hozzá!