
Fotó: Haáz Vince
Idén ősztől marosvásárhelyi zeneszerzőkkel és munkásságukkal ismerkedhetnek meg a zenekedvelők az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány szervezésében Marosvásárhelyen. Az első alkalom kedden 18 órakor veszi kezdetét.
2024. november 12., 09:002024. november 12., 09:00
2024. november 12., 09:042024. november 12., 09:04
Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány által szervezett hangverseny-sorozat első alkalmával 6 zeneszerző – Metz Albert, László Árpád, Láni Oszkár, Chovan Richard, Zeno Vancea, Trózner József – műveit hallgathatják az érdeklődők.
Előadók a Tiberius Vonósnégyes, Móriczi Melinda (zongora), Trozner Kincső (szoprán), Bordos Csilla (zongora), Bartha Lajos (hegedű), Tasi Nóra, a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia férfikara, vezényel Albert Zsuzsa. A műsor összeállítója Csíky Boldizsár, a műsort ismerteti Kovács Zsuzsa.
„Kulturális hagyományaink ápolása, ismerve annak erős identitás-őrző tulajdonságait, ma kiemelten fontos feladatunk. Helyet kér ebben a zenei múlt értékes öröksége a maga stiláris, tartalmi és eszközbeli kiteljesedésével és ránk hagyott tanulságaival.
– vallja Csíky Boldizsár.
A koncertsorozat első alkalmát kedden 18 órakor az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány Bartók Béla termében rendezik meg.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
szóljon hozzá!