
Archív
Fotó: Biró Zoltán
Elsöprő sikert aratott mind a mentorok, mind pedig a közönség körében az a székelyudvarhelyi hölgy, aki 13 évvel ezelőtt már egyszer részt vett a magyarországi X-faktor tehetségkutatóban, és az élő show kapujában végül távoznia kellett a versenyből. Abodi-Nagy Blanka megújulva tért vissza a képernyőre szombaton, elkápráztatva a zsűritagokat.
2024. október 07., 12:042024. október 07., 12:04
2024. október 07., 12:102024. október 07., 12:10
A székelyudvarhelyi tehetség 13 éve robbant be a köztudatba az első X-faktoros szereplése alkalmával. Mint a Fókusznak adott interjúban elmesélte, arra az akkori párja, azaz mostani férje nevezte be. Blanka akkor a mentorok házában, az élő show kapujában esett ki a műsorból. Elmondása szerint jó élményeket őriz arról az időszakról, de most mégis úgy érzi, teljesen másképp éli meg mindezt.
A székelyudvarhelyi lány közben nővé cseperedett, férjhez ment és gyerekei születtek. A Fókusznak adott interjúban arról is beszélt,
az egyiket a másik ellenében kell-e választania. Ennek hatására megpróbálta letenni az énekes felét, de az nem kopott sosem.
Amikor meghallotta, hogy idéntől teljesen megújul a tehetségkutató, úgy érezte, folytatnia kell, még egy próbát megér, így 13 év után maga jelentkezett újra a tehetségkutatóba. „Azt éreztem, hogy
és ez az új énem új környezetben új mentoroknak, akár tetszhet is, jó lehetek én itt” – fogalmazott a Fókusznak adott interjújában a székelyudvarhelyi tehetség.
A Székelyhonnak Blanka édesanyja mesélt a lányról 13 éve, a tehetségkutató ideje alatt, innen tudjuk, hogy már kétévesen gyerekdalokat énekelgetett, aztán második osztályban a tanítónő figyelt fel rendkívüli tehetségére. Ezt követően íratták be a tanítónéni javaslatára a Dr. Palló Imre Zene- és Képzőművészeti Szakközépiskolába.
Blanka a 2011-es X-faktor után is adott interjút a Székelyhonnak, akkor esküvőkön énekelt egy Udvarhelyszéken különösen népszerű zenekar élén, de hosszú távú tervei között továbbra is szerepelt, hogy komolyabb zenével foglalkozzon, és megtalálja a lehetőséget, hogy elindulhasson ezen az úton.
2012-ben a Voice tehetségkutatóban próbálkozott, ám akkor is egy lépéssel az élő show előtt, a párbajban búcsúzott.
Megtalálták élve szerdán kora délután azt az ötéves kisfiút, aki hétfő délután tűnt el a Szeben megyei Oltalsósebes településről. A kiskorú eltűnését a fiú apja jelentette a rendőrségnek.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
Egy 22 éves fiatalember és egy 20 éves lány meghalt, további két fiatal pedig megsérült egy balesetben, amely szerdára virradóra történt Vrancea megyében.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
szóljon hozzá!