Fotó: Both Ildikó
Több éves egyeztetés után úgy tűnik, Sepsiszentgyörgy tulajdonába kerülhet a városközpontban található, jelenleg igencsak lerobbant állapotban lévő egykori Bodok szálloda épülete.
2013. november 12., 23:052013. november 12., 23:05
A megyeszékhely önkormányzata már több rendben próbálta megvásárolni a kilencvenes évek eleji privatizációs folyamat során a brassói székhelyű Olt Rt. tulajdonában lévő ingatlant. A tulajdonos már évek óta megvált volna a toronyépülettől, amely – noha végeztek rajta korszerűsítési munkálatokat – egyre romosabb állapotban rontja a városközpont képét. Az egyik jelentős akadály az volt, hogy sokáig a terület tulajdonviszonyát nem sikerült rendezni, de mostanra – amint azt Antal Árpád polgármester portálunknak elmondta – úgy tűnik lezárultak az erre vonatkozó perek, amelyeket a részvénytársaság kivétel nélkül megnyert. A bírósági eljárásokat a területek egykori tulajdonosainak leszármazottai indították. Az egyetlen igénylő, amellyel nem sikerült megegyezni, az a református egyház. Az elöljáró szerint ebben az ügyben arra az egyezségre jutottak, hogy végül „kiszakítják” a telektestből azt a 160 négyzetmétert, amely az egyházat megilleti, és átadják.
Annak kapcsán, hogy mikor kerülhet sor a tulajdonképpeni adásvételre, Antal Árpád elmondta, hogy konkrét dátumot nehéz mondani, egyelőre még a vételár körül egyezkednek. Az előző alkalmakhoz képest most messze jobb a helyzet, ugyanis mostanra alacsony összegről – pontosabban egy végső árban – kell megegyezniük. Az Olt Rt. továbbra is többet kér, mint amennyit az önkormányzat hajlandó adni, de a jelek arra utalnak, hogy az egyezség végül megszületik. A társaság egyébként ki nem fizetett ingatlanadó formájában tetemes hátralékot halmozott fel a város irányába. Az elöljáró szerint ezt az összeget „leütik” a vételárból, és mivel januárban újabb pénzügyi év következik, így újabb árcsökkenés várható.
A Bodok szálloda, illetve a hozzá tartozó terület megvásárlása egyébként komoly segítséget jelentene az önkormányzat számára, ugyanis lehetőséget biztosítana egy emeletes parkolóház felépítésére. A város vezetősége nemrégiben mondott le a Szabadság térre tervezett mélygarázs megépítéséről, miután megkapták a központi régió hatóságának jóváhagyását, hogy az integrált városfejlesztési tervből kiiktathassák ezt a beruházást. „Nem mondtunk le arról, hogy a központot forgalmi szempontból tehermentesítsük, azaz a Szabadság térnek a Székely Mikó Kollégium és a prefektúra épülete közötti L-alakú részéről kitiltsuk a járműveket. A cél, hogy a városnak legyen egy főtere, amivel most nem rendelkezik” – fejtette ki a polgármester.
Antal Árpád egyelőre nem bocsátkozott részletekbe azzal kapcsolatban, hogy magával a szálló épületével mihez kezdenek. Az ingatlant jelenleg is egy gyarapodást, növekedést szimbolizáló fát ábrázoló lepel takarja, amelyet tavaly nyáron helyeztek el.
Sokan igyekeztek székely zászlókkal vasárnap este Sepsiszentgyörgyön a városszéli Orotvány irányába, ahol már állt az őrtűznek felállított máglya. Mindez a jelen- és távollévők székelyföldi autonómiaigényét nyomatékosította.
Főként diákok és tanáraik, illetve önkormányzati képviselők részvételével zajlott az október 23-i megemlékezés a kézdivásárhelyi temetőben. Annál a kopjafánál, amelyet a Szoboszlai-féle összeesküvés mártírjai előtt tisztelegve állítottak 30 évvel ezelőtt.
Két nappal a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület megalakulása után, szerdán a Kovászna megyei önkormányzat új képviselői és Tamás Sándor tanácselnök is letette a hivatali esküt.
Kovászna város ismét profitál a fejlesztési minisztérium által még tavaly útjára indított országos helyreállítási terv (PNRR) pályázati kiírásából: több mint 14,2 millió lej értékben kaptak támogatást középületek energiahatékonyságának javítására.
Személyautó és mikrobusz ütközött vasárnap reggel a Kovászna és Réty közötti 13-as jelzésű országúton, Bita településen. Az ütközés következtében ketten sérültek meg.
Meglepően nagy volt a nyüzsgés szombaton az alsócsernátoni sportpálya környékén, ahol ezúttal nem sportrendezvény zajlott, hanem különböző vidékek disznóvágási szokásait mutatták be.
A bukaresti táblabíróság döntése értelmében biztossá vált az Országos Befektetési Társaság (CNI) becslése szerint 130 millió lejbe kerülő kézdivásárhelyi uszoda építőjének kiléte.
Barót idén 6,37 százalékkal több pénzből gazdálkodhat, mint az elmúlt esztendőben, kiadásai pedig 1,63 százalékkal nőnek – szerdai ülésén a város önkormányzati képviselő-testülete elfogadta a település költségvetését a 2023-as évre.
A kézdivásárhelyi tanácsülés keddi napirendjén szereplő több mint kéttucatnyi határozattervezet közül a legfontosabb a város költségvetésének elfogadása volt.
A sepsiszentgyörgyi megyei kórház épületeinek hőszigetelését célzó pályázat finanszírozási szerződését írta alá Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke és Cseke Attila fejlesztési miniszter.
szóljon hozzá!