
Fotó: Csog István Csaba
Újíts meg engem, Istenem! mottóval szervezik meg augusztus 13–17. között a Csíksomlyói Ifjúsági Találkozót (CSIT), amelyre 14 és 30 év közötti fiatalokat várnak. Eddig ötszázan regisztráltak Erdély egyik legnagyobb keresztény ifjúsági eseményére, de további jelentkezőket is várnak a szervezők.
2024. augusztus 08., 11:542024. augusztus 08., 11:54
A CSIT célja megerősíteni a fiatalokat hitükben, és olyan programokba bevonni őket (előadások, műhelyek, kiscsoportos foglalkozások, koncertek), amelyekkel megalapozhatják vagy elmélyíthetik kapcsolatukat Istennel. Lehetőséget biztosítanak a személyes fejlődésre, délutáni szabadidős programok részeként pedig a kikapcsolódásra is – ígérik a Gyulafehérvári Egyházmegye Ifjúsági Főlelkészsége (FIF) által megbízott szervezők közleményükben.
Az idei dicsőítő koncertet a rendezvény visszatérő meghívottja, az Eucharist Zenekar vezeti.
Az előző évekhez képest újdonságnak számít, hogy nyitó-, záró-, valamint ünnepi szentmise is lesz, amelyeknek állandó szónoka Márton József székelyudvarhelyi főesperes-plébános. A fiatalokkal együtt ünnepel több egyházi méltóság is: a nyitóünnepséget Kerekes László segédpüspök tiszteli meg és a legszentebb áldozat bemutatásával ajánlja a Szűzanya pártfogásába a rendezvényt. Nagyboldogasszony napján, augusztus 15-én Tamás József nyugalmazott segédpüspök atya mutatja be a szentmisét a Csíksomlyói kegytemplomban. A CSIT záró szentmiséjét pedig Böcskei László nagyváradi megyéspüspök celebrálja. Természetesen az egyházmegye főpásztora,
Ugyancsak ezen a napon jelen lesz Románia új nunciusa, Giampero Gloder, akit idén februárban nevezett ki a szentatya, és a CSIT alkalmából érkezik első ízben Székelyföldre.
A szervezők közleménye szerint érdemes kiemelni a Lélek-Lakként induló helyszínt, amely kibővült, és egészen Lélek Faluvá terebélyesedett. Itt számos lehetősége nyílik a fiataloknak kapcsolódni Istenhez, több helyszínen, különböző módokon. A CSIT igyekszik minél több fiatal lelki fejlődését szolgálni az újdonságnak számító, Megtapasztalás nevet viselő lelki műhelyek, a különböző imamódok kipróbálását lehetővé tevő imádságos alkalmak, illetve a Napkeltés imák által is. Mindemellett számos fejlődési, kikapcsolódási és sporttevékenységnek, műhelynek lesz otthona a tábor jellegű rendezvény.
A közlemény szerint eddig ötszáz 14 és 30 év közötti fiatal regisztrált az eseményre, de továbbra is várják a jelentkezőket a csit.fif.ma oldalon. A helyszínen a program kezdéséig lehet majd regisztrálni.
A találkozó megvalósulásához igazi csapatmunkára volt szükség, amely már a tavaly elkezdődött. Simon Imre főegyházmegyei ifjúsági főlelkész felkérésére Majoros Szende Barbara és Péter Balázs István vállalták a főszervezői szolgálatot, hozzájuk csatlakoztak más szervezők, önkéntesek.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
szóljon hozzá!