
Fotó: Csog István Csaba
Újíts meg engem, Istenem! mottóval szervezik meg augusztus 13–17. között a Csíksomlyói Ifjúsági Találkozót (CSIT), amelyre 14 és 30 év közötti fiatalokat várnak. Eddig ötszázan regisztráltak Erdély egyik legnagyobb keresztény ifjúsági eseményére, de további jelentkezőket is várnak a szervezők.
2024. augusztus 08., 11:542024. augusztus 08., 11:54
A CSIT célja megerősíteni a fiatalokat hitükben, és olyan programokba bevonni őket (előadások, műhelyek, kiscsoportos foglalkozások, koncertek), amelyekkel megalapozhatják vagy elmélyíthetik kapcsolatukat Istennel. Lehetőséget biztosítanak a személyes fejlődésre, délutáni szabadidős programok részeként pedig a kikapcsolódásra is – ígérik a Gyulafehérvári Egyházmegye Ifjúsági Főlelkészsége (FIF) által megbízott szervezők közleményükben.
Az idei dicsőítő koncertet a rendezvény visszatérő meghívottja, az Eucharist Zenekar vezeti.
Az előző évekhez képest újdonságnak számít, hogy nyitó-, záró-, valamint ünnepi szentmise is lesz, amelyeknek állandó szónoka Márton József székelyudvarhelyi főesperes-plébános. A fiatalokkal együtt ünnepel több egyházi méltóság is: a nyitóünnepséget Kerekes László segédpüspök tiszteli meg és a legszentebb áldozat bemutatásával ajánlja a Szűzanya pártfogásába a rendezvényt. Nagyboldogasszony napján, augusztus 15-én Tamás József nyugalmazott segédpüspök atya mutatja be a szentmisét a Csíksomlyói kegytemplomban. A CSIT záró szentmiséjét pedig Böcskei László nagyváradi megyéspüspök celebrálja. Természetesen az egyházmegye főpásztora,
Ugyancsak ezen a napon jelen lesz Románia új nunciusa, Giampero Gloder, akit idén februárban nevezett ki a szentatya, és a CSIT alkalmából érkezik első ízben Székelyföldre.
A szervezők közleménye szerint érdemes kiemelni a Lélek-Lakként induló helyszínt, amely kibővült, és egészen Lélek Faluvá terebélyesedett. Itt számos lehetősége nyílik a fiataloknak kapcsolódni Istenhez, több helyszínen, különböző módokon. A CSIT igyekszik minél több fiatal lelki fejlődését szolgálni az újdonságnak számító, Megtapasztalás nevet viselő lelki műhelyek, a különböző imamódok kipróbálását lehetővé tevő imádságos alkalmak, illetve a Napkeltés imák által is. Mindemellett számos fejlődési, kikapcsolódási és sporttevékenységnek, műhelynek lesz otthona a tábor jellegű rendezvény.
A közlemény szerint eddig ötszáz 14 és 30 év közötti fiatal regisztrált az eseményre, de továbbra is várják a jelentkezőket a csit.fif.ma oldalon. A helyszínen a program kezdéséig lehet majd regisztrálni.
A találkozó megvalósulásához igazi csapatmunkára volt szükség, amely már a tavaly elkezdődött. Simon Imre főegyházmegyei ifjúsági főlelkész felkérésére Majoros Szende Barbara és Péter Balázs István vállalták a főszervezői szolgálatot, hozzájuk csatlakoztak más szervezők, önkéntesek.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!