
Fotó: Csog István Csaba
Újíts meg engem, Istenem! mottóval szervezik meg augusztus 13–17. között a Csíksomlyói Ifjúsági Találkozót (CSIT), amelyre 14 és 30 év közötti fiatalokat várnak. Eddig ötszázan regisztráltak Erdély egyik legnagyobb keresztény ifjúsági eseményére, de további jelentkezőket is várnak a szervezők.
2024. augusztus 08., 11:542024. augusztus 08., 11:54
A CSIT célja megerősíteni a fiatalokat hitükben, és olyan programokba bevonni őket (előadások, műhelyek, kiscsoportos foglalkozások, koncertek), amelyekkel megalapozhatják vagy elmélyíthetik kapcsolatukat Istennel. Lehetőséget biztosítanak a személyes fejlődésre, délutáni szabadidős programok részeként pedig a kikapcsolódásra is – ígérik a Gyulafehérvári Egyházmegye Ifjúsági Főlelkészsége (FIF) által megbízott szervezők közleményükben.
Az idei dicsőítő koncertet a rendezvény visszatérő meghívottja, az Eucharist Zenekar vezeti.
Az előző évekhez képest újdonságnak számít, hogy nyitó-, záró-, valamint ünnepi szentmise is lesz, amelyeknek állandó szónoka Márton József székelyudvarhelyi főesperes-plébános. A fiatalokkal együtt ünnepel több egyházi méltóság is: a nyitóünnepséget Kerekes László segédpüspök tiszteli meg és a legszentebb áldozat bemutatásával ajánlja a Szűzanya pártfogásába a rendezvényt. Nagyboldogasszony napján, augusztus 15-én Tamás József nyugalmazott segédpüspök atya mutatja be a szentmisét a Csíksomlyói kegytemplomban. A CSIT záró szentmiséjét pedig Böcskei László nagyváradi megyéspüspök celebrálja. Természetesen az egyházmegye főpásztora,
Ugyancsak ezen a napon jelen lesz Románia új nunciusa, Giampero Gloder, akit idén februárban nevezett ki a szentatya, és a CSIT alkalmából érkezik első ízben Székelyföldre.
A szervezők közleménye szerint érdemes kiemelni a Lélek-Lakként induló helyszínt, amely kibővült, és egészen Lélek Faluvá terebélyesedett. Itt számos lehetősége nyílik a fiataloknak kapcsolódni Istenhez, több helyszínen, különböző módokon. A CSIT igyekszik minél több fiatal lelki fejlődését szolgálni az újdonságnak számító, Megtapasztalás nevet viselő lelki műhelyek, a különböző imamódok kipróbálását lehetővé tevő imádságos alkalmak, illetve a Napkeltés imák által is. Mindemellett számos fejlődési, kikapcsolódási és sporttevékenységnek, műhelynek lesz otthona a tábor jellegű rendezvény.
A közlemény szerint eddig ötszáz 14 és 30 év közötti fiatal regisztrált az eseményre, de továbbra is várják a jelentkezőket a csit.fif.ma oldalon. A helyszínen a program kezdéséig lehet majd regisztrálni.
A találkozó megvalósulásához igazi csapatmunkára volt szükség, amely már a tavaly elkezdődött. Simon Imre főegyházmegyei ifjúsági főlelkész felkérésére Majoros Szende Barbara és Péter Balázs István vállalták a főszervezői szolgálatot, hozzájuk csatlakoztak más szervezők, önkéntesek.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
szóljon hozzá!