
Fotó: Pinti Attila
Nagyszabású produkcióval készül a Csíki Játékszín, Kálmán Imre Csárdáskirálynőjének bemutatóját december 17-én tartják. A darab kihívás elé állította az alkotókat és a színészeket, akik minőségi kikapcsolódást ígérnek a nézőknek.
2021. december 10., 14:062021. december 10., 14:06
Sebestyén Aba rendezésében mutatja be jövő héten a Csárdáskirálynő nagyoperettet a Csíki Játékszín, az új előadás részleteiről sajtótájékoztatón számoltak be pénteken. Az eseményen az alkotók és néhány színművész is jelen volt, többek között a Vereczky Szilviát alakító Tóth Jess és az Edvin herceget megformáló Nagy Gellért. Mint elhangzott,
Fotó: Pinti Attila
Sebestyén Aba rendező elmondása szerint Székely Csaba dramaturg újrafordította, a jelenlegi korhoz igazította a szöveget, Bodor Johanna koreográfus pedig olyan mozgásvilágot teremtett, ami igazán húsbavágó, eleven, friss, erdélyi, csíkszeredai. A látványvilág megtervezésén Sós Beáta díszlet- és Hatházi Rebeka jelmeztervezők dolgoztak, a zenei vezető pedig Bene Zoltán. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy
Fotó: Pinti Attila
További érdekesség, hogy élő zenés produkció lesz, és a színház történetében az eddigi legnehezebb kórusrészek kapnak helyet a darabban. A Bóni grófot alakító Kozma Attila viccesen megjegyezte:
Fotó: Pinti Attila
A Csárdáskirálynő bemutatóját december 17-én tartják, a második előadást december 19-én, a szilveszteri, ünnepi kiadást december 30-án, januárban pedig többször is műsorra tűzik a darabot. Mivel nagy önköltségű előadásról van szó, a nagyoperettre a szokásosnál többe fognak kerülni a belépők, azaz 35 helyett 40 lejbe.
Jegyek a színház jegypénztárában válthatók hétfőtől csütörtökig 13 és 15 óra, illetve péntekenként 12 és 14 óra között, valamint az előadások előtt egy órával. További információk és helyfoglalás a 0748-168 506-os telefonszámon 9 és 16 óra között.
Fotó: Pinti Attila
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
Teljes megújulás előtt áll Gyergyószentmiklóson a Virág negyed déli része, ehhez azonban le kell bontani az engedély nélkül épített garázsokat. A tulajdonosoknak május végéig fel kell szabadítaniuk az elfoglalt közterületeket.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvény módosítását, amely szerint az eredetileg 2026. január elsejei hatállyal beütemezett intézkedéseket a törvény hatálybalépésének napjától kell alkalmazni.
„1,5 millió euró értékű uniós támogatást nyertünk a csittszentiváni iskola fejlesztésére” – jelentette be közösségi oldalán Mezőpanit polgármestere, Bodó Előd Barna.
A kormány pénteken elfogadta a régi épületekre vonatkozó helyi adók, valamint a fogyatékkal élők által fizetendő helyi adók és bizonyos illetékek csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
Bővítette egészségügyi szolgáltatásait a csíkszeredai Multimed klinika azáltal, hogy a nemzetközi Affidea-klinikahálózat romániai csoportjának részévé vált. Az így újjászületett csíkszeredai klinikának avatóünnepségét pénteken tartották.
Összeomlott az 1784-ben épült, Szent György és Szent Miklós tiszteletére felszentelt ortodox fatemplom a Hargita megyei Székelyandrásfalva községhez tartozó Újlakon. Ezzel nem csupán egy épület dőlt össze, hanem egy műemlék is odaveszett.
szóljon hozzá!