
Több fertőzésre is fényt derítettek a rendszeres tesztelések az FK Csíkszeredánál. Máshol is lehet hasonló helyzet?
Fotó: Pinti Attila
Minden eddiginél több, 94 új koronavírus-fertőzést igazoltak kedden Hargita megyében, ezek közül közel harmincat az FK Csíkszereda utánpótláscsapatainál. A labdarúgóklub elnöke szerint azért derül fény náluk rendszeresen tömeges megfertőződésekre, mivel sok más intézménnyel ellentétben rendszeresen tesztelik a játékosokat és a velük kapcsolatba kerülő személyzetet.
2020. október 14., 12:012020. október 14., 12:01
Visszásnak tartja Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke a hazai tesztelési procedúrát, amely szerint
Az elnököt azt követően kerestük, hogy kiderült, a Hargita megyében tegnap igazolt rekord mennyiségű új fertőzés közül közel harmincat a labdarúgóklubnál azonosítottak.
Mint Szondy kifejtette, a labdarúgásra vonatkozó hazai előírások szerint az első három osztályban, és az U17, illetve U19-es elit bajnokságokban játszó csapatok kezdhették el a bajnokságot a járványhelyzetben. A sportminisztérium által kidolgozott protokoll szerint az ezekben játszó játékosokat kéthetente tesztelni kell, tehát az FK Csíkszereda esetében a felnőttcsapat mellett az U17-es és az U19-es csapatokat is. Az akadémiánál emellett U16-os csapat is van, és emellett edzők és más alkalmazottak, akiket ugyan nem lenne kötelező tesztelni, mégis megteszik, mivel kapcsolatba kerülnek a játékosokkal. Ez azt jelenti, hogy
Az U17-es és U19-es játékosokat legutóbb hétfőn tesztelték le, és 29 pozitív eredményt kaptak (ezek között a játékosok mellett három edző és egy takarítónő is szerepel). A felnőttcsapatot kedden tesztelték, esetükben a múlt heti 11 után mindössze két megbetegedésre derült fény.
Az elnök szerint azonban nem is a tesztelésekkel kapcsolatos összetett eljárás és költségek jelentik a legnagyobb gondot, hanem az a tény, hogy csak számukra kötelező az eljárás, hiszen
„Ezekkel a tesztelésekkel mi vagyunk az egészségügyi rendszer balekjai, mivel tudtommal a miénk az egyetlen intézmény, amely arra van kötelezve, hogy teszteket végezzen. Ráadásul nem csak azokat teszteljük, akiket muszáj, hanem a környezetükben lévőket is. Ennek fényében leteszteltük például a felnőtt csapatot szállító busz sofőrjét is, aki egyébként nem is a mi alkalmazottunk, és azon a teszten egyébként ő volt az egyetlen pozitív eset. Ezután derült ki számomra, hogy a buszsofőröket sem kell tesztelni, pedig naponta rengeteg személlyel találkoznak, jóval többel, mint egy futballista.
Ráadásul mi szigorú szabályokat vezettünk be, és noha teljes mértékben így sem lehet kizárni, hogy senkinek se adjuk át a fertőzést,
Gondoljunk csak arra, hány emberrel találkozott a már említett buszsofőr, mielőtt leteszteltük” – nehezményezte a klubelnök. Hozzátette: a folyamatos tesztelés és az igazolt magas esetszámok ijesztőek és megviselik a játékosok, főként a fiatalabbakat, de egyelőre nincs komolyabb aggodalom, mivel nincsenek súlyos esetek, és reményei szerint ez a jövőben sem lesz másként.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás