Egymillió lejt hagyott jóvá Borszék városnak a Hargita megyei önkormányzat a január 22-i rendkívüli ülésén. Az összeget a több éve félkész állapotban lévő kezelő- és wellnessközpont befejezéséhez szánták.
2016. január 24., 17:062016. január 24., 17:06
Ahogyan korábban Tusnádfürdőt, majd Parajdot is kiemelten kezelte fürdőépítés segítésével a testület, most Borszék számára javasolja a segítséget: a hozzájárulás szolidaritásjellegű is, mindhárom régió, Csík-, Udvarhely- és Gyergyószék eleve lemondtak öt-öt százalékról a számukra visszaosztandó összegrészből ahhoz, hogy ezt Borszék javára lehessen fordítani – mondta el Borboly Csaba, a megyei önkormányzat elnöke.
Mik József polgármester úgy fogalmazott, hogy a városvezetés egy romvárost örökölt, amelynek újjáépítése sikeres, a város infrastruktúrája és turisztikai látványosságai kiépültek, az elkövetkező generációk egy elkészült várost kapnak.
Viszont a félbe maradt, nyáron napi ezer, télen napi hétszáz fő befogadására alkalmas kezelő- és wellnessközpont beindítása hozhatja el az igazi életet és fellendülést Borszéken, a fürdőtelep turistaforgalmának ugrásszerű fellendülésével. Az építkezések kormánytámogatással a 2012-es kormányváltásig zajlottak. A megyei tanács, közös hitelfelvétellel segített volna, de nem tehette, mivel nem volt meg a megfelelő törvényalap. A kormány nem segített, így 2015 év végén eldöntötte a borszéki önkormányzat, hogy 13 millió lejes hitelt vesznek fel. A tíz évre fölvett kölcsönből mielőbb szeretnének bevételt generálni, éppen a kölcsön törlesztése érdekében, ezért már idén decemberig be szeretnék fejezni az építkezést, 2017 nyarán pedig a beüzemelést is, és mielőbb megnyitni a létesítményt.
Mint mondta, első körben 61 munkahely jön létre, ám remélik, ez 100-nál többre is felemelkedik rövid időn belül. Az elöljáró elárulta, ha nem fogadták volna el a határozatot, a város bajban lett volna, mivel a 13 milliós kölcsönre 4,07 százalék kamatot fizetnek, és az idei költségvetés-tervezet összeállításakor konstatálták az éppen közel egymilliós költségvetési hiányt.
Nagy Zoltán gyergyószentmiklósi polgármester szerint a részvételi arány kulcsfontosságú: a közvéleménykutatások szerint ha 60 százalék alatt marad, az Simionnak kedvez. Ha 60 százalék fölé kerül, az esélyt ad Nicușor Dannak.
Egy beteget szállító magánmentőautó ütközött egy furgonnal Gyergyóholló településen péntek délután. A mentőautó sofőrje és a mentőben szállított beteg is megsérült.
A Gyilkostó úton a Both-várától indulnak hétfőn a gépek: hozzálátnak a tavaly felásott útfelület helyreállításához, visszaaszfaltozásához. Mindeközben zajlik a kövezett utak, utcák javítása is, a fagyosszentek után pedig elkezdik virágok kiültetését.
A múzeum, a színház, a bábszínház, a hegyimentők, a labdarúgócsapat, a Godako, valamint gyergyói zenészek, művészek és sokan mások fognak össze a súlyos betegséggel küzdő, négyéves Molnár Ilonáért szombaton Gyergyószentmiklóson.
Átadták Borszék új sportbázisát, amely nemcsak a helyi sportélet fellendítését szolgálja, hanem a város életét meghatározó vendéglátás szempontjából is nagyon fontos beruházás. Újra számíthatnak az itt edzőtáborozó sportolókra, csapatokra.
Harmadik napja, hogy nem találják a Maroshévízen, a Maros folyóban eltűnt férfit. A hatóságok egy drónt is bevetettek a kereséshez, eredménytelenül. A keresőakciót szerdán is folytatják.
Jubileumi kiadásához érkezett Székelyföld legnagyobb teljesítménytúrája: az Erdélyi Kárpát-Egyesület Gyergyószéki Osztálya tizedik alkalommal szervezi meg a gyalogos és kerékpáros túrát a Kancsendzöngán eltűnt hegymászó, Erőss Zsolt emlékére.
Áramszünetre kell számítani Gyergyószentmiklóson két utcában kedden, a reggeli és délutáni órákban is.
Különleges esemény zajlott le a gyergyószentmiklósi kórházban. A budapesti székhelyű Plüsskommandó Alapítvány több mint egymillió forint értékű, koraszülöttek és újszülöttek számára készült speciális textíliákat adományozott az intézménynek.
Gyergyószentmiklós Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a május 12–14. időszakban, naponta 10 és 14 óra között vehetik át a jogosultak a fűtéstámogatásokat – közismert nevükön a „fapénzt” és a „butéliapénzt”.
szóljon hozzá!