
A felavatott uszoda még nem töltheti be a rendeltetését. Archív
Fotó: Haáz Vince
A nemrég átadott, de egyelőre működésképtelen olimpiai méretű uszodáról, egy új napközi otthon helyszínéről és egy uniós támogatást igénylő magánberuházás kérésről döntöttek rendkívüli ülésükön pénteken délben a marosvásárhelyi tanácsosok.
2021. augusztus 13., 14:592021. augusztus 13., 14:59
2021. augusztus 13., 15:262021. augusztus 13., 15:26
Marosvásárhelyen kezd szokássá válni, hogy kéthetente rendkívüli tanácsüléseket tartanak, s azokon próbálják megszavazni a nagyon fontos, halasztás nem tűrő kérdéseket. Portik Vilmos alpolgármester megindokolta, hogy ezúttal miért volt halaszhatatlan az ülés összehívása. Kiemelte: az első napirendi pont a nemrég felavatott olimpiai méretű uszoda átvételéről szól, és amíg ez nem történik meg, nem lehet személyzetet alkalmazni és megnyitni. A második napirendi pont szerint egy új napközi helyét kell kijelölni, míg a harmadik egy 10 millió eurós uniós pályázathoz szükséges dokumentum elfogadásáról szól.
Mint kiderült, már a júliusi soros tanácsülésen is napirenden volt az új uszoda átvételéről szóló tanácsi határozat, de akkor elhalasztották, így most újra vissza kellett térni rá. Mint ismert, a volt Május 1 strand helyére épült egy olimpiai méretű uszoda, amelyet a város szeretne átvenni a szakminisztériumtól. Amíg a fejlesztési minisztérium, amelyen keresztül épült a létesítmény, nem adja át a területet és az építményeket, addig nem lehet személyzetet alkalmazni és a felavatott épület nem töltheti be a rendeltetését.
A marosvásárhelyi tanácsosok pénteken arról is döntöttek, hogy a Milcovului utcában levő Aurel Perşu Szakiskolához tartozó területből 5800 négyzetméter leválasztanak, oda pedig egy új napközit építenek. Mint a városháza szakigazgatója elmondta, a fejlesztési minisztériumhoz benyújtották az új napközi megépítésére vonatkozó kérésüket, ezt jóvá is hagyták, s most esedékes a terület azonosítása.
A harmadik napirendi pont egy övezeti területrendezési terv (PUZ) elfogadásáról szólt. A Marosvásárhely segesvári bejáratánál levő nagy szálloda tulajdonosa egy újabb nagyberuházását szeretne eszközölni a már meglévő háta mögé és az ehhez szükséges iratok benyújtását már korábban elkezdte. Most a 10 millió eurós uniós pályázatához szüksége volt arra, hogy az önkormányzati képviselők elfogadják az övezeti területrendezési tervet.
Kiderült, hogy az új szálloda és szabadidőközpont 13 emeletes lesz. Több tanácsos elmondta, hogy véleménye szerint az említett városrészen, ahol korábban egy nagy bevásárlóközpont is épült és egy tömbháznegyed elkészítését is tervezik, fontos, hogy modern és korszerű, magas épületek legyenek, és a városba érkezőket egy modern lakónegyed fogadja. Iszlai Tamás tanácsos, építész kifejtette: jelzésértékű lehet a beruházók számára is, ha a város bejáratánál modern lakónegyed épül, szabadidőközponttal és 13 emeletes vagy akár magasabb épületekkel.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!