Hirdetés
Hirdetés

Focipályát avattak, a termálstrand helyzetéről beszéltek a Szentegyházi Napokon

Használható az új futballpálya Szentegyháza nagyfalusi részén, ahol hamarosan lelátókat is fognak építeni – derült ki a létesítmény avatóünnepségén szombaton, a Szentegyházi Napokon. Mindemellett a Szentegyháza Gyöngye termálfürdő további üzemeltetéséről is tájékoztattak az események részeként.

Fülöp-Székely Botond

2024. július 20., 16:582024. július 20., 16:58

2024. július 21., 10:072024. július 21., 10:07

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

Használható az új futballpálya Szentegyháza nagyfalusi részén, ahol hamarosan lelátókat is fognak építeni – derült ki a létesítmény avatóünnepségén szombaton, a Szentegyházi Napokon. Mindemellett a Szentegyháza Gyöngye termálfürdő további üzemeltetéséről is tájékoztattak az események részeként.

Fülöp-Székely Botond

2024. július 20., 16:582024. július 20., 16:58

2024. július 21., 10:072024. július 21., 10:07

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

Négy focicsapat mérhette össze tudását szombaton a szentegyházi Sportolók utcában, ahol futballpályát épített a helyi Vasas Sportklubbal összefogó városvezetés.

Régi autókat tároltak ott, illetve fatelep volt az új futballpálya helyén, mielőtt megvásárolta volna a területet a szentegyházi önkormányzat – emlékezett vissza az avatóünnepségen Lőrincz Csaba polgármester. Felidézte azt is, hogy nem volt egyszerű a pálya kialakítása, hiszen

Hirdetés
egy hatalmas gödör is tátongott a helyszínen, amelynek feltöltéséhez 180 alkalommal kellett fordulnia a földet, homokot szállító autónak.
•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

Az építkezés többi részét is helyi forrásokból – a hivatal munkatársait is bevetve –, illetve a Vasas Sportklub támogatóinak köszönhetően lehetett megvalósítani. A tervek elkészültek, így

egy hónapon belül elkezdődhet a lelátók megépítése, mindemellett az önkormányzat további két telket fog vásárolni, ahol edzőpályát alakítanának ki.

„Természetesen nem mondunk le a régi, lenti pályáról sem egészen, továbbra is nyitottak vagyunk egy értelmes tárgyalásra. Mindenkinek jó, ha van egy alternatíva” – fogalmazott Lőrincz.

Újra nagy csapatot szeretnének

Az elöljáró arról is beszélt, hogy igyekeznek megmenteni az egykor méltán híres, ugyanakkor az utóbbi időszakban egyre inkább hanyatló sportklubot – ezt a csapat vezetőinek köszönhetően tudják megtenni.

A cél az utánpótlás kinevelése és az, hogy idén el tudják indítani a „nagy focicsapatot” is.

Hozzátette, nagyon fontosnak tartják a sportot a településen, hiszen annak közösségkovácsoló ereje van.

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

Jelen volt az avatóünnepségen a focipálya kialakítását segítő Fehérvári József, Szentegyháza egyik testvértelepülése, a magyarországi Baracs község alpolgármestere. Ő úgy gondolja, hogy egy település sport nélkül nem tud létezni, ezért gratulált Szentegyháza vezetőségének az ebbéli felismeréshez. Beszéde végén focilabdákat adott át Vasas Sportklub vezetőjének.

Juhász László székesfehérvári helyi képviselő felajánlotta, hogy jövőre náluk táborozzanak a szentegyházi sportklub utánpótlás-csapatának tagjai.

A termálvizű strand mindenkié

Idén a helyi önkormányzat által nemrég visszaperelt Szentegyháza Gyöngye termálfürdő a fő helyszíne a városnapoknak, ott szerelték fel a kis- és a nagyszínpadot, ahová több fellépőt is várnak. Itt rendezkedtek be az árusok, illetve a főzőverseny részvevői is, a részvevőkkel együtt belakva a helyszínt.

Idézet
Az idei városnapok a hála, az egység és a demokrácia ünnepe. (…) Egy évet dolgozunk, ami alatt sok barátság, konfliktus, kihívás történik, ugyanakkor megoldásra váró probléma is akad bőven. Ez a szűk hét alatt leltározzuk, nyugtázzuk a történteket”

– jelentette ki az esemény megnyitóján Lőrincz Csaba.

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

Hangsúlyozta, mintegy 70 tárgyalás és 14 per eredménye az, hogy most a termál strandon tartatják meg a városnapokat. Örömét fejezte ki, hogy végre ismét jó kedvvel mehetnek oda a szentegyháziak, hiszen a strand a helyi közösségé kell legyen. Az önkormányzat létre fog hozni egy vállalatot (Perla Strand Kft.), amely a továbbiakban működteti a létesítményt.

További események

Érdemes ellátogatni a Szentegyházi Napokra, hiszen szombaton a termálfürdőn koncertezik a Disperzit (18.30), a Héva zenekar (19.00), a Kartal (20.00) és a Mobilmánia (21.30).

Az esemény zárónapja, a vasárnap tömegfutással kezdődik (10.00): a részvevők a Sport utcából indulva a Mária úton át jutnak el a strandra.

A gyerekprogramok (11.00) részeként egyebek mellett lesznek csapatépítő játékok, lovaglás, arcfestés, kézműves foglalkozások stb. Délben Gozefini tart előadást a kicsiknek. A későbbiekben Zili Band (16.00), Gold Band (18.00), Juniper & the Berries (20.00) és 4S Street (22.00) koncert lesz. Az estét tűzijátékkal zárják.

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

•  Fotó: László Ildikó

Fotó: László Ildikó

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 06., szombat

A szombatot sem ússzuk meg szárazon

Az ország területének jelentős részére érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).

A szombatot sem ússzuk meg szárazon
A szombatot sem ússzuk meg szárazon
2026. június 06., szombat

A szombatot sem ússzuk meg szárazon

Hirdetés
2026. június 06., szombat

Portája közelében támadt a medve egy gazdára

Bocsos anyamedve támadt egy középkorú férfire pénteken este a Felsőboldogfalvához tartozó Ocfalván; a sérültet kórházba kellett szállítani – tudta meg a Székelyhon. Az áldozat a portájától nem messze végzett mezőgazdasági munkát, amikor az eset történt.

Portája közelében támadt a medve egy gazdára
2026. június 06., szombat

Megpróbálta eloltani az autóban felcsapó lángokat a tűzoltók kiérkezéséig, égési sérüléseket szenvedett

Kigyúlt autóhoz riasztották szombat reggel a szászrégeni tűzoltókat. Az eset során egy ember megsérült.

Megpróbálta eloltani az autóban felcsapó lángokat a tűzoltók kiérkezéséig, égési sérüléseket szenvedett
2026. június 06., szombat

Nem fogadja el a hónap végéig az új bértörvényt a parlament Nicușor Dan szerint

Nicușor Dan államfő pénteken kijelentette, szeretné, hogy a parlament megszavazza az új közalkalmazotti bértörvényt, de nem hiszi, hogy ez a hónap vége előtt megtörténik.

Nem fogadja el a hónap végéig az új bértörvényt a parlament Nicușor Dan szerint
Hirdetés
2026. június 06., szombat

Várni kell a Víkendtelep megnyitására, igaz, hogy strandidő sincs még

Bár május végére volt beharangozva, végül június 19-én nyitják meg a strandidényt a marosvásárhelyi Víkendtelepen. Az előkészületek javában zajlanak. Az előrejelzések szerint ezen a hétvégén és jövő hét elején sem lesz igazi standidő.

Várni kell a Víkendtelep megnyitására, igaz, hogy strandidő sincs még
2026. június 05., péntek

A prefektúra szerint nem mindenben tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat a szemét-ügyben

Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.

A prefektúra szerint nem mindenben tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat a szemét-ügyben
2026. június 05., péntek

Nicușor Dan megindokolta, miért Tomacot kérte fel kormányalakításra

Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.

Nicușor Dan megindokolta, miért Tomacot kérte fel kormányalakításra
Hirdetés
2026. június 05., péntek

Szennyeződött a Balavásár községen átfolyó Nádas-patak, nem lehet öntözésre, itatásra használni

A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.

Szennyeződött a Balavásár községen átfolyó Nádas-patak, nem lehet öntözésre, itatásra használni
2026. június 05., péntek

Drogkereskedelmet is „hozzácsaptak” a hatóságok az előzetesbe került népdalénekes bűnlajstromához

A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.

Drogkereskedelmet is „hozzácsaptak” a hatóságok az előzetesbe került népdalénekes bűnlajstromához
2026. június 05., péntek

Besurrant egy lakásba és több mint 2000 lejt emelt el egy pénztárcából

Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.

Besurrant egy lakásba és több mint 2000 lejt emelt el egy pénztárcából
Hirdetés