
Fotó: Workshop tábor/Facebook
Vasárnap reggel véget ért a sepsiszentgyörgyi Junior Business Club által szervezett négy napos 15. jubileumi workshop tábor. Az erdő közepén levő Benkő vendégházban a fiataloknak lehetősége nyílt új információk befogadására, kapcsolatok kialakítására és nem utolsósorban a vállalkozói léthez szükséges tudnivalók elsajátítására.
2024. augusztus 25., 13:142024. augusztus 25., 13:14
2024. augusztus 25., 14:562024. augusztus 25., 14:56
A Junior Business Club rendezvénye elsősorban a fiatal vállalkozókat és a munkaerőpiacra épp csak belépő, náluk is fiatalabbakat célozta meg, hogy egy kis ambícióval, önismerettel, bátorsággal, lendülettel és optimizmussal ruházza fel őket, és olyan kapcsolatokat építhessenek ki, amelyek által növekedhetnek, fejlődhetnek, ha elakadnak, továbbléphetnek.
Mindezek ugyanis alapvetően szükségesek ahhoz, hogy az alkalmazotti lét biztonságát – olykor szűkösségét – maguk mögött hagyva belevágjanak egy cégalapításba.
Természetesen ehhez kellenek pénzügyi és marketingismeretek is, de a személyiségfejlesztés mindig is sarkalatos pontja marad a vállalkozásnak. Ezért mindezen területekről hívtak előadónak szakértőket az egyhetes táborba, de
„A Workshop-tábornak ugyanakkor az is célja volt, hogy felmutassuk értékeinket: itt a Benkő-forrás gyógyvize, amit a vendégház tulajdonosa, Dani Béla értékesít, Gál László ökológus a nagyvadak világáról beszélt, Csere Mihály pedig az univerzum, a csillagok titkaiba avatott be. Sok neves előadónk volt Romániából és Magyarországról egyaránt. Emellett kürtőskalács- és borkóstoló is része volt a programnak, a kulturált borivást népszerűsítettük.
– fejtegette Karácsony Zsolt, a Junior Business Club vezetője.
A táborban ugyanakkor egy mentorprorgam keretében Nagy Zsolt, a külhoni mentorprogram Kárpát-medencei kulcsmentora 10 vállalkozónak másfél órás tanácsadást tartott, Hajnal Virág stratégia-, márka- és közösségépítő, coach pedig három résztvevőt külön is személyiségfejlesztésben részesített.
Fotó: Workshop tábor/Facebook
Amit viszont mindenképpen érdemes továbbvinni, azt Farkas Levente, a Marketingiskola.ro alapítója fogalmazta meg: „ha csak egy-két bővített mondattal mentek haza, az is elég, ha azt cselekvés, megvalósítás, a hallottak alkalmazása követi.”
Megkérdeztük az egyik fiatal résztvevőt, őt mi hozta el a táborba. Török Hanna 20 éves, egyelőre az élelmiszer-forgalmazásban aktív családi vállalkozásba segít be. Idővel ő venné át családi vállalkozást.
Fotó: Bodor Tünde
Szeretne kilépni a komfortzónából, ő éppen ehhez kapott motivációt.
A tábor szervezését a Bethlen Gábor Alap, a Communitas Alapítvány és Kovászna Megye Tanácsa támogatta.
Hivatalos látogatást tesz Romániában március 12-én, csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, amelynek során Nicușor Dan elnökkel találkozik – értesült a Digi24 hírportál.
A 2026-os állami költségvetés tervezete 127,7 milliárd lejes, GDP-arányosan 6,2 százalékos deficitre épít – derül ki a pénzügyminisztérium által kedden közzétett dokumentumból, amely szerint 2027-re a GDP 5,1 százalékára csökken a deficit.
Jelentős zavarokat okozhat az országos próba-képességvizsgák és a próbaérettségi lebonyolításában, hogy több mint 73 ezer tanügyi alkalmazott nem vesz részt a megszervezésükben.
Tűz ütött ki kedden egy lakóházban Libánfalván, a Fő utcában. Az épületből két gázpalackot hoztak ki a tűzoltók, és fennállt a veszélye annak, hogy a lángok két közeli lakóházra is átterjednek.
Megkezdődött a fakó keselyű romániai visszatelepítése: az első madarak március kilencedikén érkeztek meg a Fogarasi-havasokba. A Spanyolországból hozott példányokat az akklimatizációs időszak után fokozatosan engedik szabadon.
A romániai polgárok mintegy 80 százaléka idén nagyobb figyelmet fordít az árakra az online vásárlásoknál, és 57,8 százalékuk lemond a nem nélkülözhetetlen termékekről – derül ki a Cargus futárcég kedden közzétett felméréséből.
Bemutatta új modelljét a Dacia: a Striker egyfajta átmenet a kompakt kombik és az SUV-ok között, tekintve, hogy formavilága mindkettőből ötvöz valamennyit.
Évről évre csökken a tarlótüzek száma a Hargita megyei Natura 2000-es területeken, ám az egy általános probléma, hogy éppen a védett területek felégetőit nehéz felelősségre vonni. A legtöbb ilyen tarlóégetési ügy eredménytelenül zárul.
A tanügyi szakszervezetek szerint bizonyos iskolaigazgatók és főtanfelügyelők nyomást gyakorolnak a tanárokra, hogy vegyenek részt az országos próbavizsgákon, miután egy belső referendumon ezek bojkottja mellett foglaltak állást a pedagógusok.
A közel-keleti konfliktusok miatt válságos irányba fordult energiapiaci helyzetre jelentik be válaszaikat a környező európai országok, de a polgárok is.
szóljon hozzá!