
Utoljára 2019-ben szervezhették még a Nyárádmente Fesztivált
Fotó: Haáz Vince
A Nyárádmente Fesztivál az első nagyobb erdélyi rendezvények közé tartozik, amelyet idén újra megszervezhetnek. A járványügyi lazításoknak köszönhetően szinte minden tervezett programot megtarthatnak, ám a Nyárádszereda főterén felállított színpad előtti térre csak védettségi igazolással lehet bemenni. Veress Tünde főszervezővel pillantottunk be a hétvégi rendezvény kínálatába.
2021. július 29., 22:142021. július 29., 22:14
Családias hangulattal és jó koncertekkel várják a látogatókat az idén harmadik alkalommal megszervezett Nyárádmente Fesztiválra, amelyet egy év kimaradás után ismét megrendezhetnek július 30. és augusztus 1. között. A járványügyi intézkedéseknek eleget téve azonban a koncerteken csak védettséget igazoló dokumentumokkal lehet részt venni.
„Nyárádszereda főterén, a templom és a kultúrotthon közötti részen felállított nagyszínpad közelében lévő tér el lesz választva, oda csak azok mehetnek be, akik rendelkeznek oltásigazolással, vagy 24 óránál nem régebbi negatív PCR-teszttel, illetve elfogadják a gyorstesztet is” – részletezte megkeresésünkre Veress Tünde főszervező. Ez a megkötés nem vonatkozik 7 évesnél kisebb gyerekekre. Hozzátette, gyorstesztelésre nem lesz lehetőség a helyszínen.
Úgy tervezték, hogy minél kevesebb külföldi meghívott legyen idén, mert nem tudták, hogyan alakulnak a határátlépésnek a járványhelyzet miatt. De a lazításoknak köszönhetően ugyanúgy meg tudják szervezni a sportnapokat, a bicikliversenyt, túrákat, biciklis felvonulást, kézilabdaversenyt, mint az elmúlt években. Az Ifjúsági Udvarban pedig ugyanúgy megrendezhetik a délutáni előadásokat is. A helyi kézművestermékek vásárárát is megtartják, erre egyébként hatalmas az érdeklődés, hiszen a kézműveseknek is kiesett másfél év – fejtette ki Veress Tünde.
Mintegy hétezer érdeklődőre számítanak szombaton, hiszen aznap lép fel a Bagossy Brothers Company, amelyre nemcsak a környékről, hanem a többi székelyföldi megyéből is vannak érdeklődők,
– hangsúlyozta Veress Tünde.
A héten már elindult a lovastábor, amelyen 42 gyerek vesz részt Pászka Lehel vezetésével, és ezt szombaton egy lovasbemutatóval zárják. Megnyílt már egy kiállítás is a Király Presszóban Német Edith munkáiból, ez is már látogatható. Pénteken pedig egy fotókiállítással kezdődik a fesztivál: Bartus Mihálynak a fotói lesznek kiállítva a kultúrotthon előterében, és rögtön ezt követően Csata Éva íróval találkozhatnak az olvasók a könyvtárban – szemezgetett a programkínálatból a főszervező. Ugyancsak ezen a napon 21 órától lesz a gyergyószentmiklósi 4S Street zenekar koncertje, ezt lezárva az Ifjúsági Udvarban retróbulit szerveznek. Szombaton 21 órától lép fel Szabó Előd és a Titán zenekar, majd 22 órától a Bagossy Brothers Company. Vasárnap 20 órától Simó Annamária székelyudvarhelyi énekesnő lép fel, majd este 22 órától a magyarországi Intim Torna Illegál együttes tart koncertet.
A programról bővebben ezen az oldalon olvashatnak.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!