
Többször is bejárt Korondra a szerdán kilőtt medve. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Kénytelenek voltak lelőni egy medvét szerdán délután Korondon, hiszen a nagyvad rátámadt az elűzésére érkezett bizottság tagjaira, ráadásul a lakók is veszélyben voltak. Mindössze öt-hat méterre lehetett a nagyvad az emberektől, amikor összerogyott.
2023. szeptember 14., 12:382023. szeptember 14., 12:38
2023. szeptember 14., 14:592023. szeptember 14., 14:59
Többször is megjelent egy medve az elmúlt időszakban Korond utcáin, amelyet legutóbb kedden hajtott el sikeresen az állatorvosból, csendőrökből, a vadásztársulat munkatársaiból, illetve a község vezetőségéből összeállított bizottság – tudtuk meg Ravasz Ferenctől, Korond község alpolgármesterétől. Mint mondta,
A 112-es segélyhívást követően újra a helyszínre sietett a már említett bizottság, ám ezúttal nem sikerült elűzni a medvét, amely agresszívvá vált.
Ravasz Ferenc lapunknak elmondta, ők nincsenek a medvék ellen, de ebben az esetben nem volt mit tenni, hiszen nem csak a bizottság tagjai, de a lakók is veszélyben voltak.
– szögezte le a korondi alpolgármester.

Az év elejétől összesen 304-szer riasztották lakott területen felbukkanó medvékhez a Hargita megyei csendőröket, az elmúlt héten enyhe növekedést mutatott az ilyen jellegű hívások száma – írja az Agerpres hírügynökség.

Egy nagyobbacska medve járt vasárnap reggel a székelyudvarhelyi Bethlen Gábor utcában, a Haáz Rezső Múzeum és a vele szemben lévő áruház környékén. A hatóságok és a vadászok kergették el.
Halálos baleset történt csütörtökön Szeben és Fehér megye határán, Szerdahely kijáratánál. A rendőrség szerint egy férfi autójával egy fának ütközött.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint csütörtökön mintegy 62 ezer óvodás és iskolás tanítása szünetelt vagy online formában zajlott a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Radu Miruță védelmi miniszter csütörtökön kijelentette, a Spartan típusú katonai repülőgéppel egy párizsi út költsége hozzávetőleg 30 ezer euró. Közlése szerint ez az összeg töredéke annak, amennyibe egy ugyanilyen út került Iohannis idején.
A pitești-i ítélőtábla csütörtökön jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte Daniel Chițoiu volt minisztert gondatlanságból elkövetett emberölés miatt, a 2019 decemberében okozott halálos közúti baleset ügyében.
Az országos pirotechnikai ellenőrző akcióhoz csatlakozva a Hargita megyei rendőrség az elmúlt időszakban 1300 kilogrammnyi petárdát és tűzijátékot foglalt le, amelyből 885 kilogrammnyit Borszéken találtak.
Csütörtöki sajtótájékoztatóján Bogdan Ivan energiaügyi miniszter közölte: már tavaly szeptembertől tárgyalnak az energiaszolgáltatókkal a gázárplafon kivezetésének módozatairól, hogy 2026. március 31. után se emelkedjenek hirtelen a lakossági gázszámlák.
A rossz időjárásra való tekintettel a hatóságok egy sor ajánlást fogalmaztak meg a lakosság számára.
Az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hatóság (ANSVSA) több mint nyolcmillió lejre szabott ki bírságokat az utóbbi egy hónapban végzett országos ellenőrzések nyomán.
Büntetőeljárás indult a salamási rendőrség épületében keletkezett tűz körülményeinek tisztázására. Bár a lángok jelentős kárt tettek a tetőzetben, az archívum és a technikai eszközök épségben maradtak. A rendőrök a községházán kaptak ideiglenesen helyet.
2 hozzászólás