
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Az év elejétől összesen 304-szer riasztották lakott területen felbukkanó medvékhez a Hargita megyei csendőröket, az elmúlt héten enyhe növekedést mutatott az ilyen jellegű hívások száma – írja az Agerpres hírügynökség.
2023. szeptember 11., 20:142023. szeptember 11., 20:14
A Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség szóvivőjének hétfői tájékoztatása szerint minden esetben kiküldtek a helyszínre egy csapatot, különösebb incidensek nem történtek az idén.
Az elmúlt héten húsz riasztás érkezett Marosfő, Zetelaka, Gyergyóvasláb, Csíkszentdomokos, Székelyandrásfalva, Korond, Maroshévíz, Gyergyószentmiklós, Farkaslaka, Fitód, Szentábrahám, Gyergyóholló, Székelyudvarhely és Homoródszentmárton településekről.

Egy nagyobbacska medve járt vasárnap reggel a székelyudvarhelyi Bethlen Gábor utcában, a Haáz Rezső Múzeum és a vele szemben lévő áruház környékén. A hatóságok és a vadászok kergették el.
A csendőröknek csupán egy esetben kellett eltávolítaniuk medvét lakott területről (Székelyudvarhelyről), az összes többi esetben a nagyvad a kiérkezésükkor már elhagyta a jelzett helyszínt.
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be, hozzátéve, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
2 hozzászólás