
Többször is bejárt Korondra a szerdán kilőtt medve. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Kénytelenek voltak lelőni egy medvét szerdán délután Korondon, hiszen a nagyvad rátámadt az elűzésére érkezett bizottság tagjaira, ráadásul a lakók is veszélyben voltak. Mindössze öt-hat méterre lehetett a nagyvad az emberektől, amikor összerogyott.
2023. szeptember 14., 12:382023. szeptember 14., 12:38
2023. szeptember 14., 14:592023. szeptember 14., 14:59
Többször is megjelent egy medve az elmúlt időszakban Korond utcáin, amelyet legutóbb kedden hajtott el sikeresen az állatorvosból, csendőrökből, a vadásztársulat munkatársaiból, illetve a község vezetőségéből összeállított bizottság – tudtuk meg Ravasz Ferenctől, Korond község alpolgármesterétől. Mint mondta,
A 112-es segélyhívást követően újra a helyszínre sietett a már említett bizottság, ám ezúttal nem sikerült elűzni a medvét, amely agresszívvá vált.
Ravasz Ferenc lapunknak elmondta, ők nincsenek a medvék ellen, de ebben az esetben nem volt mit tenni, hiszen nem csak a bizottság tagjai, de a lakók is veszélyben voltak.
– szögezte le a korondi alpolgármester.

Az év elejétől összesen 304-szer riasztották lakott területen felbukkanó medvékhez a Hargita megyei csendőröket, az elmúlt héten enyhe növekedést mutatott az ilyen jellegű hívások száma – írja az Agerpres hírügynökség.

Egy nagyobbacska medve járt vasárnap reggel a székelyudvarhelyi Bethlen Gábor utcában, a Haáz Rezső Múzeum és a vele szemben lévő áruház környékén. A hatóságok és a vadászok kergették el.
Ötven évvel ezelőtt önállósult a marosvásárhelyi Felsővárosi Református Egyházközség, ezt ünneplik meg a hétvégén.
Több mint 800 millió lejt hagyott jóvá pénteki rendkívüli ülésén a kormány Románia Iskolaprogramjára – közismertebb nevén a tej-, kifli- és gyümölcsprogramra –, amely a teljes tanév során ingyenes tízórait biztosít a diákoknak.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) augusztus 24-28. között élelmiszeripari és nem élelmiszeripari vállalkozásnál, közélelmezési és vendéglátóhelyeken, valamint benzinkutaknál végzett ellenőrzéseket.
A „shrinkflation”, azaz a zsugorfláció jelenségére figyelmeztet közleményében az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Több mint 718 ezer kiszolgáltatott fogyasztó kapta meg augusztusban a villanyszámlák kifizetésére használható energiatámogatást.
Noha a legfőbb vádpontokban jogerősen felmentették Borboly Csabát és a többi vádlottat az ellenük lezajlott büntetőperben, a Hargita megyei tanácsnak törvényes kötelessége az intézményt ért anyagi kár megtérítése, így újabb perek indulhatnak.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter pénteken közölte, nem áll szándékában azt javasolni a kormánynak, hogy a diákoknak szociális ösztöndíj formájában nyújtott éves támogatás csökkenjen.
Románia lakónépessége 19,041 millió fő volt 2026. január 1-jén, 1829-cel kevesebb, mint egy évvel korábban – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Hűvösen indult a nap augusztus 28-án, és még a délelőtti órákban sem melegedett fel az elmúlt napokhoz hasonlóan az időjárás.
2 hozzászólás