
Kiderítette az egészségügyi igazgatóság vezetője, miként kaphatott pozitív teszteredményről szóló értesítést az, akit nem is teszteltek. Képünk illusztráció
Fotó: Árvai Károly/MTI
Kivizsgálta a címzett által tévesnek vélt, tesztpozitivitásról szóló sms-értesítés ügyét – amelyről a közelmúltban lapunk is beszámolt – a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság vezetője. Kiderült: nem történt tévedés, a címzett telefonszámát apósa diktálta be a mintavételt végző asszisztensnek.
2020. november 16., 21:572020. november 16., 21:57
2020. november 16., 21:592020. november 16., 21:59
Kivizsgálta azt az esetet a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság vezetője, amelyről a közelmúltban számolt be lapunknak egy csíkcsicsói nő, akit
A nő állítása szerint a telefonszáma nem szerepelhetett a rendszerben, ezért elírásra, tévedésre gyanakodott, ami véleménye szerint a megyében történhetett. Lapunk érdeklődésére akkor Tar Gyöngyi, a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság vezetője sajnálatát fejezte ki az eset miatt, és úgy vélte:
Azóta viszont kivizsgálta az esetet, beszélt az igazgatóság összes munkatársával, akik kapcsolatba kerültek az üggyel, illetve az esetet az intézménynél bejelentő nővel, továbbá előkeresték a tesztelési, karanténozási adatlapokat, hogy az eset végére járjanak. Amint arról Tar Gyöngyi lapunknak a hétvégén beszámolt, kiderült, hogy nem tévedtek:
„Átnéztük a papírokat, nem történt elírás vagy félreolvasás. Az apósa diktálta be az ő számát. Tehát azért ment a menyének az üzenet, mert az ő telefonszáma volt ráírva a lapra” – hangsúlyozta a megyei egészségügyi igazgatóság vezetője. Tar Gyöngyi felháborítónak tartja, hogy
Bosszantja ugyanakkor az is, hogy elnézést kért a történtekért, miközben utólag kiderült: nem is hibáztak. Úgy véli, a hasonló valótlan feltételezések rossz fényt vetnek az intézményre, az ott dolgozókra, és a kétkedők táborát erősítik.
Történnek olyan esetek is – folytatta –, hogy teszteléskor egyesek barátok telefonszámát adják meg a maguké helyett, majd jól szórakoznak, amikor azok megkapják a teszteredményről szóló értesítést.
Kovászna megyében előfordult az is, hogy valaki egyszerre kapott egy pozitív, illetve egy negatív teszteredményről értesítést, rögtön nyilvánosságra is hozta, abból is botrány lett, majd kiderült, hogy
Tar Gyöngyi szerint, amíg ki nem derül, hogy valójában mi történt, az ilyen esetek növelik a bizalmatlanságot az újonnan bevezetett automata üzenetküldő rendszer iránt is, miközben az valójában nagyon hasznos a járvány terjedésének a megfékezése szempontjából. Több száz teszteredmény esetén napokba telne leértesíteni egyenként minden érintettet, az automata rendszer azonban
– magyarázta a rendszer előnyeit az egészségügyi igazgatóság vezetője. A járvány elleni közdelemmel kapcsolatban egyébként elmondta, tapasztalataik szerint a lakosság jó része fegyelmezett a megyében – az ő közreműködésükkel és a megfelelő intézkedésekkel sikerült is Hargita megyét kihozni a vörös besorolás alól, ugyanakkor
Ezek, akárcsak az álhírek, valótlan állítások terjesztése, csökkentik a járvány megfékezése érdekében tett erőfeszítések hatékonyságát – hívta fel a figyelmet Tar Gyöngyi.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
2 hozzászólás