
Kiderítette az egészségügyi igazgatóság vezetője, miként kaphatott pozitív teszteredményről szóló értesítést az, akit nem is teszteltek. Képünk illusztráció
Fotó: Árvai Károly/MTI
Kivizsgálta a címzett által tévesnek vélt, tesztpozitivitásról szóló sms-értesítés ügyét – amelyről a közelmúltban lapunk is beszámolt – a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság vezetője. Kiderült: nem történt tévedés, a címzett telefonszámát apósa diktálta be a mintavételt végző asszisztensnek.
2020. november 16., 21:572020. november 16., 21:57
2020. november 16., 21:592020. november 16., 21:59
Kivizsgálta azt az esetet a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság vezetője, amelyről a közelmúltban számolt be lapunknak egy csíkcsicsói nő, akit
A nő állítása szerint a telefonszáma nem szerepelhetett a rendszerben, ezért elírásra, tévedésre gyanakodott, ami véleménye szerint a megyében történhetett. Lapunk érdeklődésére akkor Tar Gyöngyi, a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság vezetője sajnálatát fejezte ki az eset miatt, és úgy vélte:
Azóta viszont kivizsgálta az esetet, beszélt az igazgatóság összes munkatársával, akik kapcsolatba kerültek az üggyel, illetve az esetet az intézménynél bejelentő nővel, továbbá előkeresték a tesztelési, karanténozási adatlapokat, hogy az eset végére járjanak. Amint arról Tar Gyöngyi lapunknak a hétvégén beszámolt, kiderült, hogy nem tévedtek:
„Átnéztük a papírokat, nem történt elírás vagy félreolvasás. Az apósa diktálta be az ő számát. Tehát azért ment a menyének az üzenet, mert az ő telefonszáma volt ráírva a lapra” – hangsúlyozta a megyei egészségügyi igazgatóság vezetője. Tar Gyöngyi felháborítónak tartja, hogy
Bosszantja ugyanakkor az is, hogy elnézést kért a történtekért, miközben utólag kiderült: nem is hibáztak. Úgy véli, a hasonló valótlan feltételezések rossz fényt vetnek az intézményre, az ott dolgozókra, és a kétkedők táborát erősítik.
Történnek olyan esetek is – folytatta –, hogy teszteléskor egyesek barátok telefonszámát adják meg a maguké helyett, majd jól szórakoznak, amikor azok megkapják a teszteredményről szóló értesítést.
Kovászna megyében előfordult az is, hogy valaki egyszerre kapott egy pozitív, illetve egy negatív teszteredményről értesítést, rögtön nyilvánosságra is hozta, abból is botrány lett, majd kiderült, hogy
Tar Gyöngyi szerint, amíg ki nem derül, hogy valójában mi történt, az ilyen esetek növelik a bizalmatlanságot az újonnan bevezetett automata üzenetküldő rendszer iránt is, miközben az valójában nagyon hasznos a járvány terjedésének a megfékezése szempontjából. Több száz teszteredmény esetén napokba telne leértesíteni egyenként minden érintettet, az automata rendszer azonban
– magyarázta a rendszer előnyeit az egészségügyi igazgatóság vezetője. A járvány elleni közdelemmel kapcsolatban egyébként elmondta, tapasztalataik szerint a lakosság jó része fegyelmezett a megyében – az ő közreműködésükkel és a megfelelő intézkedésekkel sikerült is Hargita megyét kihozni a vörös besorolás alól, ugyanakkor
Ezek, akárcsak az álhírek, valótlan állítások terjesztése, csökkentik a járvány megfékezése érdekében tett erőfeszítések hatékonyságát – hívta fel a figyelmet Tar Gyöngyi.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
2 hozzászólás