
Sorbán Attila Örs (jobbról) sajtótájékoztatón osztotta meg álláspontját a gyergyószentmiklósi fűtőmű helyzete kapcsán
Fotó: Gergely Imre
Továbbra is kitart amellett, hogy a városi tanács ki kell vizsgálja a HVCSK körül kialakult helyzetet – szögezte le Sorbán Attila Örs, az EMSZ színeiben megválasztott gyergyószentmiklósi képviselő, miután a a távhőszolgáltató nyílt levélben reagált a hétfői tanácsülésen tett kijelentéseire.
2025. február 14., 16:582025. február 14., 16:58
Sorbán Attila Örs a hétfői tanácsülésen a Hő-, Víz- és Csatornaszolgáltató Közmű (HVCSK) gáztartozásának rendezéséhez szükséges hitel felvételének tárgyalásakor a következőket fogalmazta meg:

Gyergyószentmiklós önkormányzata rendkívüli tanácsülésen döntött arról, hogy 4,2 millió lejes kincstári hitelt igényel. Ezzel a város fűtőművének évekkel ezelőtt keletkezett tartozását egyenlítenék ki.
Erre reagált a HVCSK nyílt levelében, melyben felszólították, hogy magyarázza meg nyilvánosan, hogy mire gondolt, amikor ezt a kijelentést tette.
{K2}
„Továbbra is kiállok az elhangzottak mellett, és megalapozottnak tartom a városi tanács irányába megfogalmazott kérésemet elsősorban azért, mert a most megszavazott 4 200 000 lej értékű hitel, melyet Gyergyószentmiklós városa felvenni kényszerül, a város összes adófizetőjét fogja terhelni. Emellett
Tanulnunk kell a múlt hibáiból. Ne történjen meg újra, hogy ekkora adósság felhalmozódik” – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján a politikus.
Az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) önkormányzati képviselője hozzátette még, hogy a város tanácsának kötelessége fényt deríteni a kialakult helyzetre, és megtenni a szükséges lépéseket. Neki pedig városi tanácsosként kötelessége, hogy
Meglátása szerint a HVCSK körül kialakult helyzet egy ilyen probléma.
Az RMDSZ politikai stabilitást és a kormányzás jelenlegi formátumban való folytatását akarja, Ilie Bolojan kormányfő vezetésével – jelentette ki szerdán Csoma Botond.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki a meteorológusok szerdán a rossz idő miatt: a magas hegyvidéken hóviharokra, az ország többi régiójában heves szélre kell számítani csütörtök reggelig.
A Richter-skála szerint 4-es erősségű földrengés történt szerdán 5 óra 28 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Videóüzenetben fordult a határon túli magyarokhoz Orbán Viktor miniszterelnök, aki közösségi oldalán közzétett bejegyzésében a választásokon való részvétel fontosságára hívta fel a figyelmet.
Akár több tízezer lejes bírság is járhat az illegális szemetelésért, ami nem éri meg, ha összehasonlítjuk a hulladékszállítás néhány száz lejes tételével. Mégis akadnak, akik tavak, folyók partján, erdők szélén dobják ki az építkezési törmeléket.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének véleményezése hiányában Alex Florențát javasolja a DIICOT főügyész-helyettesi tisztségére, Marius Voineagot a legfőbb ügyész helyettesi posztjára.
Visszavonta a Realitatea Plus műsorszolgáltatási engedélyét az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) – írja az Agerpres.
Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Több száz szankció, tucatnyi bevont jogosítvány és számos közlekedési bűncselekmény – ez a mérlege az ünnepi időszak rendőri ellenőrzéseinek Hargita megyében is.
Rendkívüli ülésen hozott döntéseket Gyergyószentmiklós képviselő-testülete két nagyvolumenű beruházás előkészítése kapcsán. A szándék szerint Gyilkostón a közművesítés kap új lendületet, és közel 4800 méternyi út korszerűsítése is közelebb került.
2 hozzászólás