
Fotó: Gergely Imre
Egyértelművé kell tenni, hogy a jelenlegi városvezetés új része nem felelős a kialakult helyzetért. A problémát, a 13 millió lejes tartozást a HVCSK régi, 2022. április 4-e előtti vezetése okozta – jelezte közleményben a gyergyószentmiklósi szolgáltató.
2025. február 11., 20:422025. február 11., 20:42
Nyílt levelet tett közzé a gyergyószentmiklósi Hő- Víz- és Csatornaszolgáltató Közmű, a HVCSK. Reagálnak a hétfői tanácsülésről készült beszámolónk tartalmára, egyúttal kifejtik álláspontjukat a decemberi támogatás felhasználásáról és a tanácsülésen felvetett gondatlanságról.

Gyergyószentmiklós önkormányzata rendkívüli tanácsülésen döntött arról, hogy 4,2 millió lejes kincstári hitelt igényel. Ezzel a város fűtőművének évekkel ezelőtt keletkezett tartozását egyenlítenék ki.
A HVCSK Facebook-oldalán kedden megjelent nyílt levél szerint a cikkben vázolt néhány kérdés félreértésre ad okot a város fűtőművének tartozásával és az önkormányzat által felvett célirányos hitellel kapcsolatban.
„Egyértelművé kell tenni, hogy a jelenlegi városvezetés új része valóban nem felelős a kialakult helyzetért.
– írják.
Taglalják, hogy a felhalmozott adósság 2022 áprilisában közel 13 millió lejt tett ki, amiből az elfogyasztott gáz és villanyáram több mint 9 millió lej, a többi az állami, illetve a helyi beszállítók fele halmozódott fel. Ezeket a tartozásokat a HVCSK az elmúlt három évben 3,3 millió lejre csökkentette. Ezt többek között úgy érte el, hogy
A decemberben kapott 4,5 millió lejes kormánytámogatás felhasználásával kapcsolatban is szükséges a pontosítás – írja a nyílt levél. „Ezt az összeget nem az évekkel ezelőtt felhalmozott adósság rendezésére szánta a kormány, hanem célirányosan arra, hogy a távhőszolgáltatás folyamatosságát biztosítása. A HVCSK ügyvezetőinek olvasatában a 1584/2024-es kormányrendeletben egyértelműen meghatározták, hogy a támogatások a távhőszolgáltatás folytonosságának biztosítására használhatók fel a 2024. december 1. és 2025. március 31. közötti időszakban. Tehát
– áll a közleményben.
A Székelyhon cikke idézte Sorbán Örs gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselőt, aki azt mondta, fontosnak tartaná, hogy mielőtt ezt a pénzt átadnák a fűtőműnek, megnézzék, hogy
Erre így reagál a HVCSK: „Sorbán Örs kijelentései kapcsán érdemes elgondolkodni azon, hogy valóban minden információ birtokában tette-e azokat a kijelentéseket a fiatal tanácsos úr? Lehetséges, hogy hiányos vagy téves információk alapján fogalmazta meg álláspontját, mert a HVCSK-nál nem tájékozódott, tehát nem volt és nincs valós alapja kijelentéseinek. Ez veszélyes munkamódszer, mert félrevezető, valótlan állításokat tartalmaz, olyanokat, amelyeket valószínű nem tud fenntartani a közvélemény előtt. És ha mégis, kérjük magyarázza meg nyilvánosan, hogy mire gondolt.
A teljes nyílt levél itt olvasható el.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
szóljon hozzá!