
Fotó: Gergely Imre
Gyergyószentmiklós önkormányzata rendkívüli tanácsülésen döntött arról, hogy 4,2 millió lejes kincstári hitelt igényel. Ezzel a város fűtőművének évekkel ezelőtt keletkezett tartozását egyenlítenék ki.
2025. február 10., 17:092025. február 10., 17:09
Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere a hétfői tanácsülés elején elmondta: a szóban forgó adósság három éve keletkezett, és jogerős bírósági döntés mondja ki a fizetési kötelezettséget.
„Nem mi okoztuk ezt a helyzetet de mi kell megoldjuk” – így vezette fel a polgármester a hitelfelvételről szóló tervezet ismertetését.
Elmondta, hogy a tartozás kapcsán több évnyi pereskedés folyt, amit jogerős döntéssel megnyert az Engie gázszolgáltató.
Fotó: HVCSK
A városháza a múlt héten szembesült azzal, hogy az Engie már nem fogadta el az újabb törlesztési ütemezési kérelmet, ami miatt a város számlái zárolás alá kerülhettek volna. Ha ez megtörténik, április előtt a közalkalmazottak bérét sem tudták volna kifizetni – részletezte a polgármester. Nagy Zoltán személyesen tárgyalt Bukarestben a szolgáltatóval, és
Ezt fogják most a hitelfelvétellel megoldani. Véletlen egybeesés, hogy épp most tette közzé a pénzügyminisztérium, hogy
Ha valami miatt nem kapná meg ezt a hitelt a város, akkor június végéig saját költségvetéséből kell az adósságot kifizetnie.
Fotó: Pinti Attila
Egyébként Gyergyószentmiklós decemberben 4,5 millió lejes kormánytámogatásban részesült, amit az ez ügyben tartott sajtótájékoztatón elmondottak szerint ennek az adósságnak törlesztésére kellett volna fordítani, amire most hitelt vettek fel.
Megkérdezésünkre válaszolva Nagy Zoltán elmondta, valóban erről volt szó, de
A testület elfogadta a hitelfelvételről szóló tervezetet, de ezzel kapcsolatban Sorbán Örs megjegyezte: fontosnak tartaná, hogy mielőtt ezt a pénzt átadnák a fűtűműnek, megnézzék, hogy miként lehetne hatékonyabbá tenni a cég menedzsmentjét és számon kérni a vállalat vezetését az elmúlt időszak gondatlanságéért, felelőtlenségéért, mert a problémák már annyira gyakoriak, hogy már-már szándékosságot is fel lehet tételezni.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
1 hozzászólás