Árus Zsolt. Komoly nyilvántartást igényel már a különböző jogi fórumokon folyamatban lévő ügyek sora
Dan Tanasă nem tartja be a törvényeket, amikor a magyar szimbólumok használata ellen indít pereket – jelentette ki Árus Zsolt gyergyószentmiklósi civil jogvédő.
2018. december 12., 20:022018. december 12., 20:02
2018. december 12., 20:102018. december 12., 20:10
A Tanasă által vezetett Méltóságért Európában Polgári Egyesület (ADEC), amelynek elnökeként indítja a sorozatos feljelentéseket, tulajdonképpen jogszerűtlenül működik, ezért
Kiderült, hogy az ADEC-et 2014 júniusában jegyezte be Tanasă és az egyesület nyilvános alapszabálya szerint vezetőtanácsának mandátuma két év, ellenben azóta nem választottak és nem jegyeztek be a bíróságon új vezetőtanácsot. Következésképpen
Az egyesületekről szóló törvény pedig kimondja, egy egyesület jog szerint megszűnik, ha több mint egy éven keresztül nincs törvényesen megválasztott vezetősége. A megszűnésről a bíróság dönt, bármilyen érdekelt fél kérésére. Egy egyesületet a bíróság felszámol, ha az általa követett cél nem egyezik meg azzal, amiért alakult, vagy ha célja, illetve tevékenysége tiltott vagy a közrendbe ütközik.
Árus megállapítása szerint az ADEC-nél mindhárom eset fennáll, hiszen
Ugyanakkor Tanasă ellen több ügyben is büntetőeljárás van folyamatban. „Normális országban a három ok közül egy is elég kellene legyen ahhoz, hogy a bíróság megállapítsa az egyesület megszűnését avagy felszámolja azt. Tudva, hogy Románia kicsit más, megtörténhet, hogy ez a három együtt sem elég, de bűn lenne meg sem próbálni, ezért postáztam Bukarest 3. kerületének bíróságára azt a keresetet, amiben felsorolva a három okot (és bizonyító iratokkal alaposan alátámasztva azokat) azt kérem, hogy számolják fel az ADEC egyesületet” – fogalmazott Árus Zsolt.
Árus Zsolt szerdai sajtótájékoztatóján azt is elmondta, postázta huszadik keresetét is Strasbourgba az Emberi Jogok Európai Bíróságára. Ezek mind olyan ügyek, amelyek kisebbségi jogok megsértését tárták romániai bíróságok elé, de itthon nem sikerült nekik érvényt szerezni.
A december 12-én postára tett, huszadik kereset abból indult ki, hogy 2017-ben a Realitatea TV honlapján és Facebook-oldalán megjelent egy tényeket félremagyarázó, uszító jellegű cikk, amihez számtalan gyűlölködő, erőszakra buzdító hozzászólás érkezett. Sem az ügyészség, sem a bíróság nem lépett azért, hogy ezt eltávolítsák, ugyanis
„Az különösebben a bírót sem zavarta, hogy nem a szándék, hanem az eredmény számít egy cselekedet megítélésénél, s hasonlóképpen egy szót sem fecsérelt a nyilvánvalóan törvénysértő hozzászólások hosszú sorára, holott jeleztem, hogy azokért is a Realitatea viseli a törvényes felelősséget. Így ez az ügy is megy Strasbourgba, azzal a reménnyel, hogy az ottani bíróság helyesen fogja megítélni a helyzetet. Már csak arra való tekintettel is, hogy időközben panaszt tettem a tévéadó ellen az Országos Diszkriminációellenes Tanácsnál is, az pedig határozatban mondta ki, hogy a hozzászólások jelentős része diszkriminatív illetve gyűlölködő, akkor pedig az evidencia, hogy az azokat kiváltó írás gyűlöletkeltő és diszkriminációra uszító” – fogalmazott Árus Zsolt.
Egyelőre tisztázatlan okok miatt lekapcsolódott a világítás, félbeszakadt az FK Csíkszereda-Bukaresti Dinamo találkozó a 63. percben.
Bozgorozással, magyarellenes rigmusokkal érkeztek Csíkszeredába a Bukaresti Dinamo szurkolói az FK Csíkszereda elleni szuperligás összecsapásra.
A Dinamo szurkolóinak egy része a stadionon kívül maradt, ezért randalírozni próbáltak, a csendőrség gyorsegysége viszont azonnal közbelépett az FK Csíkszereda-Bukaresti Dinamo Szuperligás mérkőzésen.
Első ligás mérkőzést játszik a Dinamo ellen a tavasszal feljutott FK Csíkszereda. A Csíkszeredába érkezett Dinamo-szurkolók bozgorozva vonultak fel a Decemberi-forradalom utcában és a Temesvári-sugárúton.
Elutasította hétfői együttes ülésén a képviselőház és a szenátus az ellenzéki pártok bizalmatlansági indítványát.
A közúti beruházásokért felelős országos társaság (CNIR) bemutatta az A13-as autópálya frissített nyomvonalát a megyei önkormányzatok számára. Közben a geológiai viszonyok felmérése is elkezdődött a hegyvidéki területeken.
Nyomravezetői díjat ajánl fel a rendőrség annak, aki információkkal segíti Emil Gânj megtalálását. A mezőméhesi gyilkosság gyanúsítottját napok óta keresik a hatóságok.
Még az elterelést követően sem valószínű, hogy iható lesz a Korond-patak vize, hiszen annak a beszakadt bányán felüli szakaszán is magas sókoncentrációt mértek. Erről és munka haladásáról tájékozódhattunk hétfőn a munkatelepen.
Teherautó ütközött személyautóval hétfőn délután Maros megyében, Nagykenden. A balesetben ketten sérültek meg, de csak egyikük életét sikerült megmenteni.
Az elnöki hivatal honlapján megtalálható dokumentum szerint az elnöknek van egy 7460 négyzetméteres telke Brassó megyében, amelyet 2007-ben vásárolt, és egy 1986-ban gyártott Citroen márkájú autóval is rendelkezik.
5 hozzászólás