
Fotó: Barabás Ákos
Alapfokon megúszták a börtönbüntetést azok a fiatalok, akik a tavaly Firtosváralján több mint 60 liter gázolajat loptak ki egy munkagépből. Az elítéltek között van a székelyudvarhelyi polgármester, Gálfi Árpád fia is.
2023. június 07., 19:452023. június 07., 19:45
Minősített lopás büntette miatt kapott felfüggesztett börtönbüntetést az a három férfi, akiket a tavaly tetten értek, amint egy munkagépből lefejtették az üzemanyagot.

Több mint 60 liter gázolajat fejtettek le egy kotrógép üzemanyagtartályából Firtosváralján, a négy gyanúsítottat őrizetbe vették – adja hírül közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A Székelyudvarhelyi Bíróság szerdán közölt ítélete szerint mindhármukat egy év letöltendőre ítélték, ám ennek végrehajtását kétéves időtartamra felfüggesztették. Ez idő alatt hatósági felügyelet alatt maradnak, továbbá közmunkát kell végezzenek a székelyudvarhelyi önkormányzatnál vagy a városi kórháznál. A bíróság elkobozta a lopás során használt három darab húszliteres kannát és egy tömlőt.
A tavalyi eset kellemetlen helyzetbe hozta a polgármestert, aki akkor közleményben jelezte, hogy ledöbbent a történtektől, a fia pedig felelősséget fog vállalni a tettéért.

Amennyire gyorsan szerette volna lezárni fia üzemanyag-lopásos ügyét Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármester, annyira sokasodnak a kérdőjelek az eset, illetve két, azt megelőző – a firtosváraljaihoz rendkívül hasonló – üzemanyaglopás kapcsán.
A nem jogerős döntés tíz napon belül megfellebbezhető.
Hantavírus-fertőzést igazoltak pénteken egy betegnél az aradi megyei sürgősségi kórházban, de állapota jó. A PCR-teszt pozitív lett, a vírus törzsét azonban egyelőre nem azonosították.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Szövetségi Képviselők Tanácsának Kolozsváron tartott ülése után kijelentette, a szövetség elsődleges célja a korábbi kormánykoalíció újraalakítása, de nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy az RMDSZ ellenzékbe vonuljon.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
Válsághelyzet van – jelentette be Székelyudvarhely polgármestere a város iskolahálózatában felmerült problémákat illetően. Az Orbán Balázs Általános Iskolában statikai problémák merültek fel, ott a következő tanévben mégsem indulhat újra az oktatás.
Kézdivásárhely önkormányzati képviselő testülete soros havi ülésén a város által adományozható elismerés kérdésben is döntést hozott. Idén Gábor Rezső matematikatanár, a Gábor Áron Szakképző Líceum nyugalmazott igazgatója veheti át a Pro Urbe díjat.
A Kájoni János, a Márton Áron és a Nagymező utcában, valamint a Szék útján zajlik pénteken a kátyúzás és az aszfaltréteg javítása – számolt be Facebook-oldalán Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
A hétfői cotroceni-i konzultációk abból a kérdésből indulnak majd ki, hogy milyen kormánytöbbséget javasolnak a parlamenti pártok, legyen szó „teljes értékű”, kisebbségi vagy technokrata kabinetről – jelentette ki Nicușor Dan, Románia elnöke.
Markó Béla volt RMDSZ-elnök pénteken az Agerpresnek kijelentette, hogy aggasztja az ország politikai helyzete.
1 hozzászólás