
Fotó: Székelyhon
Ugyan, egyelőre csak készpénzzel, de keddtől igénybe vehető a csíkszeredai Gál Sándor téri illemhely.
2024. július 30., 19:582024. július 30., 19:58
2024. július 30., 21:102024. július 30., 21:10
„Megnyílt a Gál Sándor téri illemhely! A készpénzzel fizetők számára mától használható a város első önműködő közvécéje.
– osztották meg a hírt a Csíkszereda Városháza Facebook-oldalán.
Csíkszereda első automatizált illemhelye 268 ezer lejbe került áfa nélkül. Két év a jótállási időszak, ezalatt az idő alatt üzemzavar esetén a gyártó végzi el a javítást.
A közvécé működésbe helyezése nem ment zökkenőmentesen, ugyanis amint egy hozzászóló írt a városháza bejegyzése alá,

Nemsokára megnyitják az első teljesen automatizált köztéri illemhelyet Csíkszeredában, amelyhez hasonlót egy lakótelepi felújítás során is elhelyeznek majd.

A Gál Sándor téri automata közvécéért, valamint a Piac utcai közvécé épületért mostantól a csíkszeredai piacgondnokság felel. Erről döntöttek pénteki rendkívüli ülésükön az önkormányzati képviselők.

Mindössze formalitások vannak hátra, ugyanis beüzemelésre készen áll a Gál Sándor téri automatizált közvécé Csíkszeredában. Ezzel párhuzamosan a felújított parkolót is átvételeznie kell az önkormányzatnak, ez szintén csak formaság.

Úgy tűnik, a bankkártyás fizetés lehetőségének biztosítása jelenti az egyik legnagyobb kihívást az első automatizált közvécé beüzemelése számára Csíkszeredában. Több mint fél éve már helyén áll a köztéri illemhely, de még nem sikerült működésbe helyezni.
Egy hétfőn közzétett felmérés szerint a szülők és nagyszülők mintegy háromnegyede úgy véli, hogy az influenza elleni védőoltás megelőzheti a megbetegedést.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint a decemberben 2,3 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,6 százalék.
Nyílt napokkal, tudományos konferenciákkal, az elkészült épületek megnyitásával ünnepli a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem a negyedévszázados születésnapját Csíkszeredában, Kolozsváron, Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön is.
Gyakori hőmérséklet-ingadozásokra lehet számítani a következő két hétben, január 24. után pedig többfelé várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 19. és február 1. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Közel nyolcvan fogat gyűlt össze vasárnap a csíkjenőfalvi húsfeldolgozónál az első felcsíki lovasszán-ünnep megnyitóján, hogy mintegy nyolc kilométert megtéve eljussanak a csíkkarcfalvi közbirtokosság erdei házához.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) konzultál a tagjaival arról, hogy maradjanak-e kormányon a továbbiakban – nyilatkozta hétfőn az alakulat alelnöke, Lia Olguța Vasilescu.
A külügyminisztérium szerint román állampolgárok eddig nem kértek konzuli segítséget Románia külképviseletétől a csaknem 40 halálos áldozatot követelő spanyolországi vonatbaleset nyomán.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt hétfőn 9 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Fagyos időre figyelmeztető újabb riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn Románia egész területére.
Tavaly több mint nyolcezer embert mentettek meg a hegyimentő szolgálat munkatársai Romániában, mintegy 450-nel többet, mint az előző évben.
5 hozzászólás