
Virágvasárnap után, hétfőn nem volt erőm írni. Nem fizikailag, hanem lelkileg. Csak a bizonytalanságot éreztem, és kavarogtak a gondolataim: megfertőződtem, vagy nem? Ez koronavírus, vagy valami más? Nagyon nem mindegy.
2020. április 07., 17:542020. április 07., 17:54
Nem akartam összezavarni azokat, akik olvassák a jegyzeteimet, ha már én össze vagyok zavarodva. Egyik percben félek, hogy komoly a baj, a másikban meg nyugtatom magam, hogy valami egyéb okozza a rossz közérzetet. Nagyon nem akarok másokat is megfertőzni. Írtam vasárnap, hogy hétfőn majd megyek orvoshoz, ha nem javul az állapotom. Estére 38,5-re ment fel a lázam. Hétfőn úgy ébredtem, hogy tiszta víz volt az ágyam reggel, kiizzadtam magam teljesen, jobban is éreztem magam.
A szobából sem mentem ki, lakótársaim időnként bekopogtak, hogy rendben vagyok-e, van-e szükségem valamire. Nem volt. Csak a folyadékot kívántam. Ittam a vizet. Délutánra már némi éhséget is éreztem, ettem egy paradicsomot. Többekkel beszéltem,
Bekerülhetek más, súlyos beteg mellé, amivel rosszabbat teszek magamnak. A főnököm is beszélt másokkal, elmondta a tüneteimet. Úgy gondolják, ez a koronavírus volt, mivel erős a szervezetem, átment rajtam, de megúsztam ennyivel.
Persze, szeretném tudni, hogy valóban ez történt-e. Ha túl vagyok rajta, valóban utólag is kimutatja a teszt?
Ma kedd van, éppen négy hete tart Olaszországban a karantén.
Reggel volt már étvágyam, főztem és ettem egy kis levest. A lakótársaim azt mondják, sokkal jobban nézek ki, mint az utóbbi napokban. Lehet, de gyenge vagyok, folyton aludnék. Mások javaslatát meghallgatva elmentem a közeli gyógyszertárba tanácsot kérni.
Kimondottan jót tett, hogy kimentem a levegőre, sokkal jobban érzem magam. Elmentem a gyógyszertárba. Sem az úton, sem ott nem találkoztam egy emberrel sem. A gyógyszerésznek elmondtam, hogy az elmúlt napokban hogyan éreztem magam, hőemelkedésem, néha pedig lázam is volt, és hogy már az éjszaka jól aludtam, nem szédülök, nem fáj a fejem sem, és talán most már rendesebben enni is fogok tudni. Mit tanácsol? Azt is mondtam, hogy nem szeretnék kórházba menni. Ő azt válaszolta, hogy ha már nincs lázam és jobban érzem magam, akkor
Azt is mondta, hogy valószínűleg átfutott rajtam a vírus, de az is elképzelhető, hogy a bezártság okozta ezt a „legyengülést, rosszullétet”. Azt is mondta, hogy többen jártak már nála, és ugyanígy érdeklődtek, akik hasonlóan érezték magukat, mint én.
Megkérdeztem, hogy ha szeretnék tesztet csináltatni, akkor mit kell tennem. Nem lehet, a mostani helyzetben csak és kizárólag azokon a betegeken végeznek tesztet, akiken egyértelmű vírusos tüneteket tapasztalnak, illetve ha sürgős esetnek látszik.
Számomra ez ellentmondásos, mivel ha rajtam átment a vírus, akkor teszt nélkül sosem fogom megtudni, és azt sem, hogy hordozó vagyok-e vagy voltam. Itt jön az, hogy
Kicsit csalódottan jöttem ki a gyógyszertárból, mivel még azt sem mondta, hogy esetleg mit tegyek, ha netán újra észlelném a rosszullétet, vagy esetleg ajánl-e valamilyen gyógyszert vagy bármi...
Na, de az is lehet, hogy ezt naponta többször hallja, ő is sokszor el kell ismételje, és belefáradt.
(folytatjuk)
Katona Era, Olaszország
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!