
Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
A Székelyudvarhelyen állandó problémává vált parkolóhelyhiány miatt ellenőrzik a hosszú távra bérbe adott, de a város tulajdonában lévő területekre épült garázsok rendeltetésszerű használatát.
2022. március 22., 19:252022. március 22., 19:25
Olvasóink jelezték, hogy az utóbbi hetekben a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség munkatársai ellenőrizték a közterületen található garázsokat. A városháza sajtóosztályán érdeklődtünk arról, mi indokolta a felmérést.
Zörgő Noémi, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal sajtószóvivője lapunknak elmondta, a lakótelepeken található garázssorok városi tulajdonú területeken épültek, a telkeket pedig autóparkolás céljával adta bérbe a városháza hosszú távra. Köztudott azonban, hogy igencsak változatos módon használják a garázsokat a tulajdonosaik, noha a városban állandósult parkolóhelyhiány visszaszorításában az is segítene, ha a garázsokat ténylegesen autóparkolásra használnák.
amely ettől alkalmatlanná válik a rendeltetésszerű használatra. A most folyamatban lévő ellenőrzésekkel szeretnénk erről egy átfogó képet kapni” – fogalmazott a szóvivő.
Arra a kérdésünkre, hogy milyen további intézkedéseket von maga után, ha valaki nem a bérleti szerződésben leírtaknak megfelelően használja a garázst, Zörgő Noémi azt válaszolta, egyelőre – ameddig tartanak az ellenőrzések – nem áll módjában a továbbiakról beszélni, majd ha pontos képet kapnak a garázsok kihasználtságáról, akkor döntenek a hogyan továbbról. A cél mindenesetre a parkolóhelyek hiányának enyhítése.
Minél távolabb van egy település az orvosi egyetemi központoktól, annál jobban érezhető a szakemberhiány Romániában. A stabil finanszírozás ígérete segíthet a szakorvoshiányon, de egy jól működő digitális adattérre is égető szükség van.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) hétfői ülésén jóváhagyta azt a kérelmet, amelyet Románia az Európai Bizottsághoz készül benyújtani a SAFE védelmi hitelprogram keretében rendelkezésére álló uniós források lehívásához.
Õrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét.
A kormány „nagytakarítási”, vagyis átfogó cselekvési tervet dolgoz ki a veszteséges állami vállalatok hatékonyságának növelése, a menthetetlen cégek felszámolása érdekében, oly módon, hogy a közpénzekből működő vállalatok valóban a közérdeket szolgálják.
Szabálysértőket és ittas sofőröket is elkaptak a Hargita megyei közlekedésrendészek Csík- és Udvarhelyszéken hétvégén.
A hét eleji felmelegedés után csütörtöktől jelentős lehűlésre lehet számítani több régióban - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (AMN) november 24.-december 7. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Új korszak kezdetét harangozta be az RMDSZ sepsiszentgyörgyi városi szervezetének pénteken megválasztott új vezetősége, Miklós Zoltán elnökletével. A lemondott Antal Árpád örökébe lépő csapat célja, hogy közelebb vonják a közösséget a közélethez.
Még tart a nyomozás a szépvízi víztározónál holtan talált fiatalok ügyében, de a szakvélemény szerint semmi nem utal arra, hogy a két érintetten kívül más is részt vett volna a tragédia okozásában.
A katonai nyugdíjakat szabályozó jogi keret tervezett módosítása ellen is tüntetnek hétfőtől a börtönalkalmazottakat tömörítő szakszervezetek.
Bekísérték hétfőn a legfőbb ügyészségre Horațiu Potrát. A zsoldosvezért abban az ügyben hallgatják ki, amelyben adócsalás és pénzmosás gyanúja miatt vizsgálódnak ellene.
1 hozzászólás