
Kiteljesedett alpolgármesteri mandátum félúton. Az eddigi eredményeiről számolt be Pálfi Kinga
Fotó: Beliczay László
Az elmúlt években végzett munkájáról számolt be Pálfi Kinga lemondott székelyudvarhelyi alpolgármester. Gálfi Árpád polgármester arról is beszélt, hogy miként oldaná meg a távozó tisztségviselő feladatköreinek ellátását – politikai csatározásokban azonban nem vesz részt.
2022. május 25., 15:292022. május 25., 15:29
2022. május 25., 20:432022. május 25., 20:43
„Pálfi Kinga alpolgármester beadta a lemondását, amit csütörtöki soros ülésén jó eséllyel elfogad a képviselő-testület” – vezette fel a sajtótájékoztatót Gálfi árpád polgármester.
Pálfi Kinga először a kultúra területén végzett munkájáról beszélt, egyebek mellett a tematikus évek meghatározását, a volt Stúdió mozi épülete adminisztrálásának átruházását (az Udvarhely Néptáncműhelynek), valamint több intézmény épületének felújítása érdekében összeállított pályázatot említett. Az oktatási hálózat újragondolásáról is egyeztetett, ami része a város oktatási stratégiájának.
Az elmúlt időszakban oltóközpontokat alakítottak ki, illetve kérést tettek le annak érdekében, hogy legyen magyar nyelvű gyerekpszichiáter a városi kórházban.
Szociális téren is tevékenykedett a leköszönő alpolgármester, egyebek mellett a romák helyzetének javításában, illetve a családon belüli erőszak visszaszorításában. Szerepet játszott abban, hogy idéntől már online is le lehet adni a dokumentációkat a helyi pályázatokra. Dolgozott az udvarhelyszéki fejlesztési társulás megalakításán, valamint rendezvények megszervezésén és felújításokkal kapcsolatos pályázatokon is.
Ölelkezve vált el a polgármester és az alpolgármester
Fotó: Beliczay László
Elhangzott, hogy a város saját ügykezelésébe szeretné venni az Eötvös József Szakközépiskola Nicolae Bălcescu utcában található ingatlanját, ahol szociális tevékenységeket szeretnének végezni. Pálfi Kinga azt is közölte, hogy
A beszámoló végén Gálfi Árpád megköszönte az alpolgármester város érdekében végzett munkáját.
Gálfi Árpád arról is beszélt, hogy polgármesteri rendelettel szeretné átruházni Pálfi Kinga feladatköreit egy személyre, ám ez az elképzelés egyelőre nincs kidolgozva, hiszen a csütörtöki soros ülésen kell elfogadnia a képviselő-testületnek az alpolgármester lemondását.
Gálfi Árpád kimaradna már a politikai csatározásokból
Fotó: Beliczay László
Megkérdeztük tőle, hogy mit szól Bindea Dániel MPP-s tanácsos benyújtott javaslatára, miszerint sürgősen alpolgármestert kell választani, erre a feladatra pedig sorrendben Godra Zsoltot (POL), Berde Zoltánt (RMDSZ), majd magát nevezte meg. Gálfi rámutatott, az iktatott tervezetet elküldték a képviselőknek, akik ezt a csütörtöki önkormányzati ülésen fogják megvitatni.
Bízom benne, hogy megfelelő döntést hoznak az önkormányzati képviselők” – zárta rövidre a városvezető.

Javaslatot nyújtott be a csütörtöki soros önkormányzati ülésre Bindea Dániel MPP-s székelyudvarhelyi képviselő, amelyben alpolgármester-választást sürget, sorrendben Godra Zsoltot (POL), Berde Zoltánt (RMDSZ) és magát jelölve a tisztségre.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!