
Bindea Dániel: alázattal állok készen a feladat elvégzésére. Archív
Fotó: Erdély Bálint Előd
Javaslatot nyújtott be a csütörtöki soros önkormányzati ülésre Bindea Dániel MPP-s székelyudvarhelyi képviselő, amelyben alpolgármester-választást sürget, sorrendben Godra Zsoltot (POL), Berde Zoltánt (RMDSZ) és magát jelölve a tisztségre. A szövetségiek továbbra is tartózkodnak a feladat elvállalásától.
2022. május 24., 14:432022. május 24., 14:43
2022. május 24., 15:502022. május 24., 15:50
„A székelyudvarhelyi polgármesteri hivatalban kialakult áldatlan állapotok, a szakemberek és a többséget képviselő tanácsos kollegák sorozatos távozása az önkormányzattól, valamint a polgármester úr körül tapasztalható feszültségek
függetlenül attól, hogy milyen párt színeiben vállaltuk a megmérettetést 2020 szeptemberében” – írta közleményében Bindea Dániel MPP-s önkormányzati képviselő. Mint fogalmazott, ha a jelenlegi állapot tartós marad, akkor szerinte annak beláthatatlan következményei lesznek: Székelyudvarhely hosszú távú megrekedéséhez, stagnálásához vezet.
Az önkormányzati képviselő-testület egyetlen MPP-s tagja tudomásul vette, hogy Gálfi Árpád polgármester egykori saját csapatának felszólítására sem szándékozik lemondani, ugyanakkor képviselőként úgy érzi, nem tehetik meg, hogy a jelenlegi mandátum hátralévő két évében tétlenül asszisztáljanak „Székelyudvarhely további lecsúszásához, a tervezett fejlesztések elmaradásához, városunk teljes leépüléséhez”.
Éppen ezért javaslatot terjesztett elő a soron következő – csütörtöki – tanácsülésre, amelyben alpolgármester-választást kér.
„Az általam benyújtott tervezet alapján sorrendben Godra Zsoltot, a Szabad Emberek Pártjának (POL) frakcióvezetőjét és Berde Zoltánt, a székelyudvarhelyi RMDSZ frakcióvezetőjét javasoltam, erről tájékoztattam az említett frakcióvezető urakat is.
– szögezte le a közleményében.
Berde Zoltán megkeresésünkkor azt nyilatkozta, hogy az RMDSZ továbbra is kitart korábbi álláspontja mellett, miszerint
Ez szerintük a többségi képviselőkkel rendelkező POL feladata, nekik kell felelősséget vállalni. „Nem fog az RMDSZ alpolgármestert jelölni sem az én személyemben, sem máséban” – szögezte le.
Bindea Dániel: alázattal állok készen a feladat elvégzésére. Archív
Fotó: Erdély Bálint Előd
Rámutatott, a POL nemcsak Godrát, hanem bárki mást is jelölhet a tisztségre soraiból, így élniük kell a lehetőséggel. Ha viszont nem nyújtanak be ilyen jellegű javaslatot az említett párt tagjai, akkor
„Az a lényeg, hogy legyen egy rátermett ember a feladatra, lehessen haladni a munkával” – közölte.
Az ügyben szerettük volna megkérdezni Godra Zsoltot is, ám ő rövid üzenetben jelezte, elfoglaltsága miatt egyelőre nem tud nyilatkozni. Ennek fényében Péter Balázs frakcióvezető-helyettest kerestük, ám őt sem értük el. Egy korábbi sajtótájékoztatón egyébként azt nyilatkozták, hogy pártjuk nem szeretne újabb alpolgármestert jelölni.
Újabb lemondás
Venczel Attila székelyudvarhelyi főjegyző megerősítette lapunknak, hogy Kurtus István POL-os önkormányzati képviselő beadta a felmondását. Ezt a csütörtöki tanácsülésen kell egy határozattal tudomásul vennie a testületnek.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
szóljon hozzá!