
Bindea Dániel: alázattal állok készen a feladat elvégzésére. Archív
Fotó: Erdély Bálint Előd
Javaslatot nyújtott be a csütörtöki soros önkormányzati ülésre Bindea Dániel MPP-s székelyudvarhelyi képviselő, amelyben alpolgármester-választást sürget, sorrendben Godra Zsoltot (POL), Berde Zoltánt (RMDSZ) és magát jelölve a tisztségre. A szövetségiek továbbra is tartózkodnak a feladat elvállalásától.
2022. május 24., 14:432022. május 24., 14:43
2022. május 24., 15:502022. május 24., 15:50
„A székelyudvarhelyi polgármesteri hivatalban kialakult áldatlan állapotok, a szakemberek és a többséget képviselő tanácsos kollegák sorozatos távozása az önkormányzattól, valamint a polgármester úr körül tapasztalható feszültségek
függetlenül attól, hogy milyen párt színeiben vállaltuk a megmérettetést 2020 szeptemberében” – írta közleményében Bindea Dániel MPP-s önkormányzati képviselő. Mint fogalmazott, ha a jelenlegi állapot tartós marad, akkor szerinte annak beláthatatlan következményei lesznek: Székelyudvarhely hosszú távú megrekedéséhez, stagnálásához vezet.
Az önkormányzati képviselő-testület egyetlen MPP-s tagja tudomásul vette, hogy Gálfi Árpád polgármester egykori saját csapatának felszólítására sem szándékozik lemondani, ugyanakkor képviselőként úgy érzi, nem tehetik meg, hogy a jelenlegi mandátum hátralévő két évében tétlenül asszisztáljanak „Székelyudvarhely további lecsúszásához, a tervezett fejlesztések elmaradásához, városunk teljes leépüléséhez”.
Éppen ezért javaslatot terjesztett elő a soron következő – csütörtöki – tanácsülésre, amelyben alpolgármester-választást kér.
„Az általam benyújtott tervezet alapján sorrendben Godra Zsoltot, a Szabad Emberek Pártjának (POL) frakcióvezetőjét és Berde Zoltánt, a székelyudvarhelyi RMDSZ frakcióvezetőjét javasoltam, erről tájékoztattam az említett frakcióvezető urakat is.
– szögezte le a közleményében.
Berde Zoltán megkeresésünkkor azt nyilatkozta, hogy az RMDSZ továbbra is kitart korábbi álláspontja mellett, miszerint
Ez szerintük a többségi képviselőkkel rendelkező POL feladata, nekik kell felelősséget vállalni. „Nem fog az RMDSZ alpolgármestert jelölni sem az én személyemben, sem máséban” – szögezte le.
Bindea Dániel: alázattal állok készen a feladat elvégzésére. Archív
Fotó: Erdély Bálint Előd
Rámutatott, a POL nemcsak Godrát, hanem bárki mást is jelölhet a tisztségre soraiból, így élniük kell a lehetőséggel. Ha viszont nem nyújtanak be ilyen jellegű javaslatot az említett párt tagjai, akkor
„Az a lényeg, hogy legyen egy rátermett ember a feladatra, lehessen haladni a munkával” – közölte.
Az ügyben szerettük volna megkérdezni Godra Zsoltot is, ám ő rövid üzenetben jelezte, elfoglaltsága miatt egyelőre nem tud nyilatkozni. Ennek fényében Péter Balázs frakcióvezető-helyettest kerestük, ám őt sem értük el. Egy korábbi sajtótájékoztatón egyébként azt nyilatkozták, hogy pártjuk nem szeretne újabb alpolgármestert jelölni.
Újabb lemondás
Venczel Attila székelyudvarhelyi főjegyző megerősítette lapunknak, hogy Kurtus István POL-os önkormányzati képviselő beadta a felmondását. Ezt a csütörtöki tanácsülésen kell egy határozattal tudomásul vennie a testületnek.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
szóljon hozzá!