Fotó: Bíró Blanka
Lebontatja a sepsiszentgyörgyi önkormányzat azt a Palló utcai omladozó házat, amelybe az évek során roma családok költöztek be törvénytelenül.
2017. május 10., 21:132017. május 10., 21:13
Tóth Birtan Csaba alpolgármester lapunknak elmondta: a lakókat már kiköltöztették, és a szociális tömbházban utaltak ki számukra hét lakrészt. A Palló utcai ingatlant és a félig már kidőlt kerítést mindenképpen lebontják, a terület rendeltetéséről ugyanakkor még nem döntöttek, de mivel túl kicsi ahhoz, hogy építkezni lehessen oda, valószínűleg zöldövezetet alakítanak ki a patak partján.
Tóth Birtan Csaba úgy fogalmazott: a ház és környéke „nem vált a város dicsőségére”, és statikailag sem felelt meg az előírásoknak,
Fotó: Bíró Blanka
Sepsiszentgyörgyön az évek során több, a város tulajdonában levő ingatlanba költöztek be önkényesen roma családok, például a használaton kívül helyezett sífelvonóházba és régi kazánházakba. Ezeket a gócpontokat sikerült felszámolni,
Tóth Birtan Csaba elmondta: még mindig előfordul, hogy felbukkannak a kazánházakban a hajléktalanok, de csak ideiglenesen, nem rendezkednek be ezekben a létesítményekben. Az önkormányzat néhány éve szigorította meg szociális politikáját, ennek nyomán jobb körülményeket biztosítanak a rászorulóknak, de nagyobbak az elvárások is – segítenek munkahelyet találni, beilleszkedni a társadalomba, az érintettekneknek cserébe rendszeresen, határidőre törleszteniük kell a számlákat.
Az emlékezés felelőssége mindannyiunké, hiszen csak akkor lehetünk méltóak az ’56-os hősök örökségéhez, ha továbbvisszük a szabadság eszméjét és a nemzeti összetartozás ügyét – hangzott el szerda este Székelykeresztúron.
Többszázan vonultak fel fáklyákkal Székelyudvarhely központjában szerdán este, az 1956-os forradalom áldozataira és eredményeire emlékezve. A felszólalók az összetartás, értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozták.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A művészetterápia eszközeivel fordulnak a különleges igényű gyerekekhez az ART-JOY – Művészetterápia a különleges igényű gyerekek számára projekt keretében. Ebbe bárki betekinthet csütörtökön 10 órától az Alpha Transilvana Alapítvány székhelyén.
Ünnepi műsorral tisztelegtek a meghurcoltak előtt az erdővidéki fiatalok, és azok is, akiket nem kell emlékeztetni a kommunizmus sötét éveire. Kelemen Csongor egykori politikai fogoly jelenlétében emlékeztek 1956-ra Baróton.
A vízhálózat mosási és fertőtlenítési munkálatai miatt a nyárádszeredai önkormányzat felhívja a lakosság figyelmét, hogy csak háztartási célokra használják a vizet csütörtökön.
Egyesek belehaltak a szabadságszeretetbe: emlékük előtt tisztelegve koszorúztak szerdán délben a sepsiszentgyörgyi önkormányzat képviselői a volt politikai foglyokkal együtt, este pedig az 56-os emlékparkban tartanak hosszabb megemlékezést.
szóljon hozzá!