
A Survivor gyémánt minősítést kapott
Fotó: Step Dance Sportklub
Zsinórban harmadszor „hozta el” a fődíjat a debreceni Az Év Tánca nemzetközi versenyről a gyergyószentmiklósi Step Dance Sportklub. Idén személyes jelenlét helyett beküldött videók alapján – 150 produkció közül – értékelt a szakmai zsűri. A Step Dance Sportklub két produkcióval nevezett, az egyik aranyérmes lett, a másikat gyémánt minősítéssel jutalmazták, és a fődíjat is ők kapták.
2021. április 27., 17:122021. április 27., 17:12
2021. április 27., 17:142021. április 27., 17:14
A járványhelyzet lelassította, időszakosan megállította a tevékenységeket az élet szinte minden területén, így a tavaly bevezetett korlátozások a Step Dance Sportklub aktivitását is visszafogták. Amint az edzéseket és a csoportos foglalkozásokat újra lehetett kezdeni, a táncklub oktatói és a táncosok is újult erővel, lendülettel vetették bele magukat a munkába.
– mondta Páll Gabriella táncoktató, a Step Dance Sportklub koreográfusa.
2018-ban és 2019-ben személyes részvétel mellett nyerték el a bemutatott produkcióval a verseny fődíját. 2020-ban a pandémia miatt elmaradt a rendezvény, 2021-ben viszont a versenyszervezők videókat kértek, és a szakmai zsűri azok alapján értékelt. A gyergyószentmiklósiak az utolsó percben döntötték el, hogy idén is megmérettetik magukat.
„Csütörtök este szóltam a lányoknak, hogy valójában a lehetetlent készülünk megvalósítani, mert nem volt kész versenykoreográfiánk, a sokéves tapasztalatra alapozva, a gyerekek kitartó munkájának és hozzáállásának köszönhetően másnap reggel tíztől estig összeraktuk a táncokat. Nem volt kötelező senkinek jönni, de aki bevállalta, komolyan dolgozott” – magyarázta a táncoktató.
A Sacrifice produkciót aranyéremmel díjazták
Fotó: Step Dance Sportklub
Egy nap alatt a koreográfia kidolgozása mellett a díszletet, jelmezt, sminket és filmezést is meg tudta oldani párjával, Páll Istvánnal, és beneveztek a Sacrifice és a Survivor című táncokkal. A zsűri értékelését, az eredményhirdetést is együtt izgulták végig a táncteremben vasárnap.
„Tartottam ettől az értékeléstől, mert másképp lehet bemutatni egy versenyszámot élőben és másként adhatja vissza azt egy videó. Nagy örömünkre
Reméltük, hogy idén is elhozhatjuk a verseny fődíját, de bennünk volt a félsz is, hogy mi van, ha nem sikerül megismételni ezt a bravúrt. Az eredményhirdetést végigizgulva, a végén hirdették ki a 150 produkció közül az abszolút győztest. Üdvrivalgásba törtünk ki, amikor a Step Dance Sportklub nevét mondták ki” – részletezte Páll Gabriella.
Nem kis munka, erőfeszítés, anyagi ráfordítás és sokszor lemondás az ára ennek az eredménynek, de megéri. Amellett, hogy nemzetközi szinten is hírnevet szerez a tánciskola, egymás között a diákokra is ösztönzőleg hat a díjat nyert csoport eredménye, az, hogy egymás sikerének együtt tudnak örülni – fogalmazott a táncoktató. Az, hogy most harmadjára hozzák el a fődíjat, elismerés és megerősítés számukra. Cél, hogy minél többen megismerjék a Step Dance Sportklubot, ezért a gálaműsorok mellett újabb versenyekre is készülnek.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!