Hirdetés
Hirdetés

Elhúzódik a pereskedés az elmaradt üdülési jegyekért

Újabb három-négy hónapba telhet, mire megszületik a végleges bírósági ítélet a kórházi alkalmazottak elmaradt üdülési jegyei ügyében •  Fotó: Gecse Noémi

Újabb három-négy hónapba telhet, mire megszületik a végleges bírósági ítélet a kórházi alkalmazottak elmaradt üdülési jegyei ügyében

Fotó: Gecse Noémi

Három-négy hónap múlva várható végleges ítélet a Sanitas szakszervezet által a székelyudvarhelyi kórház ellen indított perben, amelyben az érdekvédelmi tömörülés az évekkel korábban elmaradt üdülési jegyek ellenértékét követeli a kórház több mint száz alkalmazottja számára. Az elsőfokú ítéletet a napokban hirdette ki a törvényszék, ám azt a kórház megfellebbezte, így az ügy táblabíróságon folytatódik.

Széchely István

2023. március 06., 18:312023. március 06., 18:31

Az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben dolgozók érdekeit képviselő Sanitas javára döntött elsőfokú ítéletében a Hargita Megyei Törvényszék abban a perben, amelyet tavaly októberben kezdeményezett a szakszervezet a székelyudvarhelyi kórház ellen. Ebben

a Sanitas a kórház által évekkel korábban ki nem adott üdülési jegyek ellenértékét követeli mintegy 130 kórházi alkalmazott számára

– ők azok, akik kimaradtak a Sanitas által 2021 végén hasonló célból indított perből.

Hirdetés

A megyei törvényszék múlt héten hozta meg az elsőfokú ítéletet az ügyben, ám azt a kórház megfellebbezte, így a Marosvásárhelyi Táblabíróságon folytatódik a per – tájékoztatott Nyulas Emma, a Sanitas szakszervezet Hargita megyei vezetője. Mivel az egy évvel korábban indított perben javukra döntött a táblabíróság,

bíztak benne, hogy a kórház ezúttal elfogadja az elsőfokú ítéletet, ám a fellebbezés által még három-négy hónapig elhúzódik az ügy,

a korábbi tapasztalatok alapján ugyanis nagyjából ennyi idő alatt folytatja le az eljárást a táblabíróság – mondta a szakszervezet képviselője. Az érdekvédelmi tömörülés ebben a perben a székelyudvarhelyi kórház mintegy 130 alkalmazottja számára követeli a 2019-es és 2020-as esztendőre járó üdülési jegyek ellenértékét.

Az egészségügyi intézmény dolgozói a 2018–2020-as időszakban nem kaptak üdülési jegyeket, noha a törvény szerint járt volna nekik.

A szakszervezet ezért 2021 végén bírósághoz fordult, és előbb a Hargita Megyei Törvényszéken, majd a Marosvásárhelyi Táblabíróságon is megnyerte a pert. Ennek eredményeként az alkalmazottak zöme – több mint 800-an – visszamenőleg megkapják a 2018–2020-as időszakra, azaz három évre az üdülési jegyek ellenértékét öt évre felosztott részletekben.

Az ítélet kihirdetése után elégedetlenséget szült a perből kimaradt alkalmazottak körében az, hogy ők nem kaphatják meg a juttatást, így a szakszervezet újabb aláírásgyűjtést indított a bírósági eljárás megindításhoz szükséges felhatalmazások érdekében, majd tavaly október végén a korábbi perből kimaradt kórházi alkalmazottak nevében is beperelte a kórházat.

Kedvező táblabírósági ítélet esetén azonban ők már csak a 2019-es és 2020-as esztendőkre járó üdülési jegyek értékét kaphatják meg,

ugyanis a vonatkozó törvény értelmében csak három évre visszamenőleg lehet pert indítani ilyen ügyekben.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 28., kedd

Lángok csaptak fel egy taplocai épületnél

Lakóház gyúlt ki kedd este a csíktaplocai Hársfa utcában.

Lángok csaptak fel egy taplocai épületnél
Hirdetés
2026. április 28., kedd

Kárpátalján találkozna az ukrán elnökkel Magyar Péter

Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.

Kárpátalján találkozna az ukrán elnökkel Magyar Péter
2026. április 28., kedd

Azonnal a lényegre tért az RMDSZ, miután az EMSZ-elnök Zakariás bejelentette a szakítást

Kilép az RMDSZ bukaresti képviselőházi frakciójából Zakariás Zoltán, az EMSZ elnöke, és a továbbiakban független képviselőként folytatja tevékenységét. A Szövetség részéről becsületbeli lemondásra szólították fel.

Azonnal a lényegre tért az RMDSZ, miután az EMSZ-elnök Zakariás bejelentette a szakítást
2026. április 28., kedd

Bennégett egy garzonlakásban egy férfi Nagyszebenben

Meghalt egy férfi kedden egy nagyszebeni tömbházlakásban kiütött tűzben. A 65 éves férfi elszenesedett holttestét a tűzoltók találták meg.

Bennégett egy garzonlakásban egy férfi Nagyszebenben
Hirdetés
2026. április 28., kedd

Magyarországon már nyertek a Temuval szemben, megannyi vásárlónak térítenek vissza pénzt

Legalább 882 millió forintot (2,4 millió eurót) fizet vissza a magyar vásárlóknak és 437 millió forint (1,2 millió euró) bírságot fizet be a költségvetésbe a Temu online piactér európai üzemeltetője a Gazdasági Versenyhivatal eljárásának következtében.

Magyarországon már nyertek a Temuval szemben, megannyi vásárlónak térítenek vissza pénzt
2026. április 28., kedd

Piknik helyett vacogás: szokatlanul hideg lesz az idei majális

A hőmérséklet szerdától országszerte csökkenni fog, csütörtökön és pénteken pedig az évszakhoz képest szokatlanul hideg idő várható, a hőmérsékleti értékek 8–12 fokkal alacsonyabbak lesznek a többéves átlagnál.

Piknik helyett vacogás: szokatlanul hideg lesz az idei majális
2026. április 28., kedd

Elfogadták Hargita Megye Tanácsának költségvetését

Kompromisszumos költségvetést fogadott el Hargita Megye Tanácsa keddi, áprilisi ülésén. Bevételi oldalon 828 millió lejjel, kiadási oldalon 907 millió lejjel számolnak. A két összeg közötti különbség egyensúlyba hozása még számos tényezőtől függ.

Elfogadták Hargita Megye Tanácsának költségvetését
Hirdetés
2026. április 28., kedd

251 aláírással benyújtották a bizalmatlansági indítványt a Bolojan-kormány ellen

A Szociáldemokrata Párt (PSD), a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Béke – Románia az első frakciói kedden benyújtották a parlamentben a bizalmatlansági indítványt.

251 aláírással benyújtották a bizalmatlansági indítványt a Bolojan-kormány ellen
2026. április 28., kedd

Tánczos Barna szerint megbukhat a kormány

A Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) közös bizalmatlansági indítványát nagy valószínűséggel megszavazza majd a parlament, és a kormány megbukik – jelentette ki Tánczos Barna kormányfőhelyettes.

Tánczos Barna szerint megbukhat a kormány
2026. április 28., kedd

Tarr Zoltán lesz a kultúráért felelős, Tanács Zoltán pedig a technológiai miniszter a Tisza-kormányban

Tarr Zoltánt, a Tisza Párt alelnökét és európai parlamenti delegációvezetőjét a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.

Tarr Zoltán lesz a kultúráért felelős, Tanács Zoltán pedig a technológiai miniszter a Tisza-kormányban
Hirdetés