Két gépkocsivezető ellen bűnügyi eljárást indítottak a Maros megyei rendőrök a hétfőre virradóan tartott közúti ellenőrzések nyomán. Egyik sofőr tudatmódosító szereket használt, a másik pedig jogosítvány nélkül közlekedett.
2021. június 21., 18:212021. június 21., 18:21
Fotó: Rab Zoltán
Két gépkocsivezető ellen bűnügyi eljárást indítottak a Maros megyei rendőrök a hétfőre virradóan tartott közúti ellenőrzések nyomán. Egyik sofőr tudatmódosító szereket használt, a másik pedig jogosítvány nélkül közlekedett.
2021. június 21., 18:212021. június 21., 18:21
Fotó: Rab Zoltán
Hétfőre virradóan Marosvásárhelyen az egyik vasúti átjáró közelében ellenőrizték a gépkocsivezetőket a közlekedésrendészek. Mint Aurica Sabău sajtószóvivőtől megtudtuk, az éjszakai ellenőrzés során két bűncselekményt elkövető személyt azonosítottak, ugyanakkor 21 gépkocsivezetőt pénzbírsággal sújtottak.
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Az illetékes elmondta, az ellenőrzés célja az volt, hogy figyelmeztessék a sofőröket a törvények betartásának fontosságára, azonosítsák azokat, akik szeszes ital vagy más tudatmódosító szerek hatása alatt vezetnek, illetve a hatóságok éreztessék jelenlétüket az utakon.
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Két személy ellen eljárást indítottak, ezenkívül többen a túllépték a sebességhatárokat, nem tudták bemutatni a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást, vagy lejárt az autójuk időszakos műszaki vizsgájának érvényessége.
Fotó: Rab Zoltán
Aurica Sabău arra figyelmezteti a sofőröket, hogy saját és társaik biztonsága érdekében mindig tartsák be a megengedett sebességet, használják az előírásoknak megfelelően a fényeket, nappal és éjszaka is, mindig viseljék a biztonsági övet és figyeljenek a gyalogosokra is.
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Figyelmeztető, majd célzott lövéseket adtak le kedden a rendőrök a craiovai börtön egyik rabjára, aki megszökött egy munkapontról. A férfi életét vesztette.
Ha lehetőségük lesz rá, és rajtuk múlik, akkor Călin Georgescut fogják javasolni miniszterelnöknek – jelentette ki George Simion, az AUR elnöke hétfőn este.
Ellenzékbe vonul Romániában az európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL), miután a parlament kedden megvonta a bizalmat az Ilie Bolojan pártelnök vezette koalíciós kormánytól.
A Határtalan történet című műalkotás új kövének avatásával, felolvasással, vetítéssel, kerekasztal-beszélgetéssel és a Korossy Kvartett előadásával ünnepelte Krasznahorkai László Nobel-díjas írót a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kedden Budapesten.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Több medvét is lefotózott olvasónk miközben a Gyergyóalfalu és Zeteváralja közötti 138-as megyei úton, a Libánon utazott autójával.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a legfelsőbb bíróság keresetének, és arra kötelezte a kormányt és a pénzügyminisztériumot, hogy fizessék ki a bíráknak és ügyészeknek bírósági döntéssel megítélt bértartozásokat.
Első fokon megnyerte Nicușor Dan államfő az Állandó Választási Hatóság (AEP) elleni pert, amellyel az elnökválasztási kampányában elköltött mintegy 930 ezer lej visszatérítését akarta elérni.
„Nem bírtak ki legalább egy évet kormányválság nélkül a koalíciós partnereink, ismét megbukott egy kormány, újabb politikai krízis van Romániában, pedig nem ezt várták, az emberek” – jelentette ki kedd délután Tánczos Barna, miniszterelnök-helyettes.
Elkezdődött a Hargita megyei utakon a közúti rendőrség Truck&Bus elnevezésű akciója, amelynek során május 4. és 10. között fokozottan ellenőrzik a tömegközlekedési és az áruszállító járműveket.
szóljon hozzá!