
Bíznak benne, hogy nemcsak kitakarítani tudják, hanem megtartani is a tisztaságot
Fotó: Kocsis B. János
Közel ezer önkéntes, számos intézmény és civil szervezet mozdult meg május 29-én Kovászna Megye Tanácsa és a háromszéki fiatalok felhívására, hogy takarítsák ki együtt a Feketeügy kézdiszéki szakaszát és a folyó mellékágait. Végül az időjárás is a kezdeményezés mellé állt, többnyire napsütésben dolgoztak a szemétgyűjtők. Tamás Sándort, Kovászna Megye Tanácsának elnökét kérdeztük arról, mi a hosszú távú célja a kezdeményezésnek.
2021. június 14., 12:262021. június 14., 12:26
– Azt szeretnénk, hogy Háromszék legyen az ország legtisztább megyéje, úgy környezeti szempontból, mint a levegő minősége szempontjából. Ezen az akciónkon pedig egyértelművé vált, hogy ezzel az elképzeléssel nem vagyunk egyedül,
Pénteken bizonytalanok voltunk az esős időjárás miatt, ehhez képest szombaton a Jóisten is mellénk állt, kisütött a nap, és a hétszáz önkéntes helyett ezren indultunk 9 háromszéki és egy Hargita megyei községben, valamint Kézdivásárhelyen a patakok és a Feketügy partjaira, hogy összeszedjük a szemetet. Jó volt látni, hogy nemcsak fiatalok, hanem idősebbek, egész családok mozdultak meg, szántak időt erre a kezdeményezésre.
Tiszta Kézdiszéket jelszóval fiatalok kezdeményezték az összehangolt takarítási akciót
Fotó: Kocsis B. János
– Mennyi szemét gyűlt össze?
– Hatezer zsákot osztottunk ki, ezek mind megteltek, és bizony a PET-palackok, sörösdobozok, építkezési törmelékek mellett kanapét, elromlott hűtőszekrényt is találtak a martra kidobva. Ezeket is összeszedtük, és mindent a lécfalvi lerakóba vittek. Köszönet jár ezért a Kovászna Megyei Hulladékgazdálkodási Egyesületnek és partnereinek: a felelősségátvállalási szervezeteknek (OIREP), a Tega Rt.-nek, a GospCom Kft.-nek és az ECO Bihornak. Ezúton is felhívjuk a lakók figyelmét, rendszeresen van lomtalanítás Háromszéken, városokban és falvakon egyaránt, az ilyen típusú hulladékot begyűjtik, elszállítják, nem érdemes kivinni a természetbe.
Nemcsak civilek, hanem számos intézmény is aktívan kivette részét, a tűzoltóság, csendőrség, helyi rendőrség, Vöröskereszt munkatársai, képviselői is jelen voltak
Fotó: Kovászna megyei tűzoltóság
– Többször hangsúlyozta, hogy ez csak az első lépés. Mi következik?
– Korábban már használtuk a Tiszta környezet – gazdag vidék szlogent, ez a megyei integrált hulladékgazdálkodási rendszer jelszava, meggyőződésünk, hogy ez a jövő. Ugyanakkor a sikeres szakmai építkezés után – Kovászna megye országosan első helyen van a szelektív hulladékgyűjtés terén – most közösségi, társadalmi összefogást szorgalmazunk, hiszen környezetünk tisztán tartása közös felelősség. Azon a hétvégén egyébként nemcsak Kézdiszék mozdult meg, hanem Sepsiszentgyörgyön és Zágonban is takarítottak, és örömmel mondom, hogy
Ami minket illet, ősszel a Feketeügy sepsiszéki szakaszának kitakarítását tervezzük, az is egy összehangolt akció lesz, a sepsiszéki önkormányzatok, civil és ifjúsági szervezetekkel közösen fogunk nagytakarítást szervezni. Együtt egy Zöld Háromszékért!
(X – fizetett hirdetés)
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!