
Három hét alatt sikerült eltüntetni a romokat
Fotó: Kádár Beáta
Három hét telt el a kászonújfalusi tűzeset óta, amiben egy fiatal pár és két gyermek vesztette el az otthonát. Akkor még nem tudhatták, hogy rövid idő alatt a tragédiából példás összefogás születik, és a közösség védőhálóként fonódik majd köréjük.
2025. február 04., 21:012025. február 04., 21:01
A kászonújfalusi család január 15-én, szerdán este nézte végig, ahogy leég az otthonuk. A tüzet egy csillagszóró szikrája okozta, ami pillanatok alatt lángba borította a karácsonyfát, vele együtt rövidesen az egész házat is.

Lakóház gyulladt ki Kászonújfaluban szerdán este, a tűzoltók nagy erőkkel vonultak a helyszínre.
Arról, hogyan lehet lecsökkenteni a lakástüzek kockázatát, korábbi cikkünkben olvashatnak.
Tíz évet dolgoztak rajta, de alig egy óra alatt kiégett a kászonújfalusi család háza
Fotó: Szász Szabolcs / Facebook
Az elmúlt három hét az újratervezésről szólt, ismerős és ismeretlen jóakarók segítették a családot. Amellett, hogy
„Kicsit csendesedett a helyzet. Beköltöztünk egy ideiglenes lakásba a közbirtokosság jóvoltából, és elkezdtük előkészíteni az udvart az építkezésre.
– mesélte Kádár Beáta, az édesanya, hozzáfűzve, hogy egy másik cég vállalta, hogy ingyen bevezeti az új házba a villanyt, egy bútorkészítő pedig olyan bútorokat adott, amelyeket ideiglenesen tudnak majd használni.
Felajánlották nekik a lehetőséget, hogy máshova költözzenek, de Kászonújfalut tartják az otthonnak, és a munka is ideköti őket. Ezért az új ház is itt épül majd, az alapot remélhetőleg már március végén kiönthetik, amikor az idő felmelegedik.
Sok tárgy, sok emlék veszett el, mégis hálásak
Fotó: Kádár Beáta
Három hét leforgása alatt több ezer ember adakozott a négytagú családnak, sőt, még mindig szervezés alatt áll több jótékonysági esemény is, sokan megkérdezik, mire van még szükségük.

Családi ház vált a lángok martalékává szerdán este Kászonújfaluban, a hatalmas kárral maradt család részére gyűjtést szerveztek.
Kádár Beáta szerint nehéz kifejezni azt a mértékű hálát, amit azokkal szemben éreznek, akik az újrakezdésben segítettek. Úgy érzi, a közösség egyfajta védőhálót képezett körülöttük. A Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben is így fogalmaz:
Az édesanya szerint most először tudnak megállni egy pillanatra, és elgondolkodni azon, mit is veszítettek el. Hiszen szinte egy évtized munkáját pusztította el a tűz, benne minden személyes tárggyal és emlékkel, amit az idők során összegyűjtöttek. Ugyanakkor
Az építkezés még hónapokig várat magára, de amikor elindul, szükség lesz segítő kezekre. A munkálatok egy részét az adományokból, a másik részét szükség esetén banki kölcsönnel kell megoldják.
Azok, akik segítenének a továbbiakban, Kádár Beáta számlaszámára utalhatnak: RO35 REVO 0000 1715 1865 0951, BIC-/SWIFT-kód: REVOROBB, vagy a revolut.me/kadarbeata Revolut-felhasználóra.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
szóljon hozzá!